TOPlist

Projekt Szczecin

Jak hodnotíte tuto mapu?

100 - 90 %
134
76%
90 - 80 %
29
16%
80 - 70 %
6
3%
70 - 60 %
3
2%
60 - 50 %
1
1%
50 - 40 %
1
1%
40 - 30 %
1
1%
30 - 20 %
0
Žádná hlasování
20 - 10 %
0
Žádná hlasování
10 - 0 %
2
1%
 
Celkem hlasů : 177

Projekt Szczecin

Příspěvekod VencaCZ » 26 říj 2011 16:03

Nebýt novinky na webu tak bych se o ní ani nedozvěděl, zprvu mně překvapila že je podle reálného města. Líbí se mi prostředí, je velice hezky propracované (stánky, ploty, chodníky) mapa mi jede přibližně na 24FPS, což mně stačí k velice dobré hratelnosti. Hezky provedené ulice s tramvajovými kolejemi, kruhové objezdy a obecně i různé úseky linek. Hlášení zastávek by mohlo být o něco lépe nahrané, ale i přesto je to hezký prvek. Linka 57 se jede cca. 25 minut, v zastávce Warszewo je přestávka 5 minut, cesta zpátky dalších 25 minut a na hlavní konečné (Kołłątaja) je 14 minut přestávka. Linku 522 jsem moc nezkoušel, vím akorát že nejezdí celou trasu jako 57 ale má i konečnou uprostřed tratě (Kormoranów Pętla). Sice vím že stvořit takovou mapu muselo dát práci ale nebylo by na škodu kdyby autoři přidali klidně ještě jednu linku. Věřím že kdyby v mapě bylo něco víc než jen dvě linky tak mně tak moc rychle neomrzí. JŘ jsou nastavené dobře, dohnat zpoždění jde i ve vánici v zimě.

Edit:// Další věci navíc > Občas nesmyslnost AI, která nedává blinkry, chodci si začnou 5 metrů před autobusem který jede 40Km/h přecházet ulici. Ale optimalizase je vydařená opravdu bravurně, vše je detailně zpracováno jenom kolem trasy, žádný zbytečný ulice, nebo paneláky navíc, což zachraňuje nemalý počet FPS. (hodnocení mapy nesníženo, AI se dá přehlednout když dodržujete pravidla silničního provozu, s rezervou a štěstím tak není žádný problém).

+
- Reálné a pěkné prostředí
- JŘ
- Délka tratě
- Hlášení zastávek


-
- Pouze dvě linky (denní, noční)
- Omrzí (aspoň mně)


Výsledek > 90%
Můžu jenom doporučit :) ;)
Naposledy upravil VencaCZ dne 02 lis 2011 22:48, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
VencaCZ
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1758
Registrován: 22 dub 2011 11:50
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod Gryzly65 » 26 říj 2011 16:35

Ja veľmi kladne hodnotím asi 30 nových križovatiek, narátal som asi 12 nových objektov... mňa tak rýchlo neomrzí, jedna z mála máp, čo sa dá hrať v zime (narozdiel od BK) a je reálna (-||-) Môžem len a len odporúčať, jediné mínus, zato obrovské vidím v tom, že double deckre a kamióny chodia na väčšine mapy cez stromy... stromy mi takisto ničia výhľad na navigáciu... ale čo už, svet nieje dokonalý ;)

+ CPčka
+ hlásenie zastávok
+ reál
+ nové objekty, ulice, križovatky,...

- stromy
- niekedy podivne sa správajúca AI
konečný verdikt :
>90 %
Obrázek
Uživatelský avatar
Gryzly65
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 6163
Registrován: 12 dub 2011 21:36
Bydliště: Boratislava

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod RaDDuck » 29 říj 2011 15:46

veľmi dobrá mapa, druhá po Bad Kinzau. Hodnotenie:

+ reálne prostredie, cesty, značky ...
+ nové značky, značky na stĺpoch, značka hlavná cesta s dotátkovou tabuľkou
+ vozidlá cestnej premávky rešpektujú značky a pravidlá cestnej permávky
+ funkčný IBIS + hlásenie zastávok

- semafóry nie sú doriešené
- chyba na semafóroch pri odbočovaní vľavo, oproti autá stoja dochvíle dokým sa nepohnem ja, ak sa pohnem, vtedy začnú do mňa naburávať ...stalo sa mi to už viackrát, toto mi dosť prekáža, najväčšia chyba v tejto mape !!!
- prechod pre chodcov mohol byť spravený vo forme "zebry"
- menšie chyby v AL doprave (ale to už mám pocit že to je skôr v hre, tak toto zatial nechám tak)
- keďže táto mapa zatial obsahuje vpodstate jednu linku, stáva sa trochu stereotypnou a je pravda že po čase môže omrzieť (ale to je subjektívny pohľad)

za nápad a za snahu aj napriek niektorým chybám hodnotím túto mapu na 90 %
RaDDuck
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011 22:25

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod shitman » 29 říj 2011 23:16

Jen rychlá večerní recenze - mapa je nepochybně velmi dobře zpracovaná, a na mě působí opravdu reálně. Co bych mapce vytknul, jsou (zvlášt u mě) neukáznění řidiči AI, kteří si zkrátka a dobře dělají co chtějí. :) Mapa má úzké uličky se zaparkovanými auty z obou stran, 90° křižovatky i čtyřproudé silnice, takže se na ní rozhodně nudit nebudete. Délka linky je tak akorát, ovšem linka je jen jedna (plus jedna noční, která je asi o třetinu kratší než denní), můžeme všichni jen doufat v pokračování tohoto jinak velmi úspěšného projektu. Jsem rád, že narozdíl od např. projektu HK-South tento projekt upřednostňuje kvalitu před kvantitou. Kvůli problémům s AI ovšem za sebe dávám mapě 75%.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod Karosa B951E » 02 lis 2011 22:25

A první recenze ode mně této mapě jí prostě nemůžu upřít :)
Mapa je na perfektní úrovni a přestože je zde o mnoho víc objektů než v mojí druhé nejčastěji ježděné mapě Duisburg,téměř vůbec se neseká,narozdíl od Duisburgu,kde mám zásek pomalu na každém rohu :)
To je první velké + to druhé je zpracovanost. Mapa mi strašně připomíná Prahu,třebas úsek linky 188 od Jesenické na zastávku Pod Vinicí nebo když se stoupá od Michelské přes Hadovitou ke Kačerovu atd..těch míst podobných by se našlo asi dost,mírně mi to připomíná i moje Pardubice :) :)
Ale zpět k mapě. Jsou zde,jak již bylo uvedeno výše dvě linky-denní 57 a noční 557. Mám projetou jen 57čku jeden kurs tam a zpět a naprosto úžasné. Autoři si citlivě vyhrály s klesáním a stoupáním,umístěním baráku,jsou zde krásné ploty včetně schůdku do stoupání(žádné šikmé spline kopírující stoupání jako u některých map) a vůbec celé linkové vedení je suprové. Je zde mnoho nových objektů ať už budov nebo spline silnic s tramvajovými kolejemi nebo i nové delší zastávky atd..Při jízdě se od řidiče vyžaduje dost velká pozornost protože řidiči nechávají auta u baráků na ulici ve všeljakých odstupech a kolikrát máte co dělat aby jste využily sebemenší skulinku kam zajet aby nedošlo ke srážce s protijedoucím autem,nedejbůh autobusem(to se mi ještě nestalo ale hádám že tady by sme si už "očesaly" zrcátka). Dále vás čekají i četná a zrádná klesání a stoupání kde občas jedete s nohou na plynovém pedálu "na doraz" a nebo naopak s brzdou tak tak že dobrzdíte do zastávky,několik zastávek se mi podařilo projet aspoň o jedny dveře :D Další velká významnost a + této mapy je nenutnost hledat a stahovat objekty,vše už je tam kde má být,nic se nehledá ani nestahuje. Pár mínusů se zde ale najde a to je jak už někdo zmiňoval počet linek(jen jedna v podstatěú a pak jsem občas narazil na "křižovatku" jejíž odbočný směr nikam nevedl leda tak v terénu nebo v baráku.
Takže zkrátka,velmi podařená mapa a můj okamžitý favorit,byť se o polské tvorbě říká že je většinou nedodělaná nebo nefunkční,tady to neplatí(teda předpokládám že to dělaly poláci když je to PL město :D :D )Někde jsem ještě četl že zazlobí AI já jsem toto zatím nezaznamenal ;)
Proto této mapě dávám 90%
+hlášení zastávek(má zde být já osobně jsem ho ještě nezkoušel neboť jsem jezdil s MANem 200kou)
+celkové zpracování mapy
+délka
+vyžaduje stálou pozornost řidiče opravdu se při jízdě nenudíte
+nemalá podobnost českým městům,dost podobných míst(Praha,Pardubice atd..)
+nové objekty a spline
+zkrátka krásné větší město od centra až na okrajní sídliště


-linky( jen dvě ale vlastně ve stejné trase jen jedna je dení druhá noční)
-občasné křižovatky "donikam"
Karosa B951E
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 109
Registrován: 13 dub 2011 22:24

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod Driver3572 » 07 lis 2011 21:39

Tak recenzí už se tu sešla pěkná řádka,tak si dovolím se vyjádřit k této mapě i Já. Jedním z nějvětších lákadel této mapy je,že má reálný základ a je tvořena podle reálné linky. Dalším velkým kladem je i v archivu s mapou přiložená mapka linky včetně vyznačených zastávek, která velice dobře poslouží při prvotní orientaci na mapě během hraní. Po spuštění mapy na mne velice zapůsobila propracovanost a členitost prostředí. U většiny map,se kterými jsem měl tu čest to bylo něco ve stylu " půl kilometru rovinka a podél ní ty samý baráky" Ovšem tady bylo vidět,že autoři nápady nešetřil a snažili se mapu co nejvíc přiblížit reálnému prostředí. Další zajímavostí jak již bylo výše několikrát zmíněno jsou ony travmajové koleje. Co mě trošku zklamalo na této jinak velice povedené mapě byla šíře jízdních pruhů,které byli skutečně na šíři jednoho autobusu. Jelikož díky mému značně slabému PC musím jezdit bez zrcátek a bez Al dopravy (osobáků nikoliv autobusů) tak mě výše uváděné trable s Al vozidly trápit nemusí. Ovšem jak jsem již zmínil odbočování na křižovatkách je pro mne bez velkého nadjetí si do protisměru v podstatě neřešitelný problém. Co se týče IBISu, jízdních řádů a celkové propracovanosti linky tak nemám výhrad a jak již někdo výše zmínil, kvantita zde byla bohatě vynahrazena kvalitou. Můžeme jen doufat,že se tato velmi povedená a propracovaná mapa dokčá rozšíření o další linky,které budou neméně poutavé a zajímavé jako je zatím jediná linka 57 na této mapě.

+ Reálný základ mapy
+ Celková rozmanitost objektů podél trasy
+ Návaznost JŘ,IBIS


- Na většině míst úzké jízdní pruhy
Driver3572
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2011 13:32

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod Perda » 19 lis 2011 14:33

Po dlouhé době jsem dostal dopis a v něm stálo: přijeď do Szczecina, je tam pro tebe prácička. Říkal jsem si, to zase bude nějaká stereotipní linka, kde si už v půlce budu přát, aby ta další zastávka byla konečná. Oh, jaký omyl. Když jsem dorazil, všiml jsem si precizně umístěných budov, které budily pocit opravdového města. Říkal jsem si no vida, tady se mi bude líbit. A taky že ano. Nasedl jsem do autobusu a rozjel jsem se. Sice jsem dostal jen jednu linku tam a zpátky, ale do kouknutí do JZ jsem si všiml, že na konečné budu za cca 20 minut. No, to je jako jeden díl How I met your mother, řekl jsem si. Není to nejmíň, což jsem u jiných linek v jiných městech říci nemohl. Tak jsem byl spokojený. Když jsem vyjel, dostal jsem pocit, že vážně řídim autobus ve městě. Město je vážně pěkně zpracované a okolní prostředí je oproti ostatním mapám, na kterých jsem mohl jezdit, výborné. Po cestě jsem si musel dávat bacha na některé užší uličky, ale já se rád vyhýbám, takže fajn adrenalin. Někteří mi tvrdili - to město má propracované prostředí jen okolo tvé cesty a opovaž se jezdit mimo, špatně skončíš. Ale já je nechápu. Říkám, proč se o to zajímat? Když jedu, tak jedu po JZ a nějaké ostatní uličky mě zase tak nezajímaj. A o to líp, že i když je prostředí zpracované jen okolo cesty, po většinu jízdy jsou budovy umístěny tak dobře, že žádné volné místo v zadu nevidíte. Takže pocit z plného města je kompletní. Po dojezdu na konečnou jsem si řekl, že takhle cesta byla fakt dobrá. Tak jsem si zašel koupit kakao a jel zase zpátky. Už se těším na dalšíl linku.

PLUSY:
+ Zpraconání města
+ Hlášení zastávek
+ Celkově kvalita mapy (umístění objektů, délka trasy - cca 20 minut - tedy ne nejkratší...)
+ Denní a noční linka

MINUSY:
- Pouze jedna linka
- AI doprava na některých místech nepoužívá blinkry - je pak docela na čekanou než odbočíte

Celkové hodnocení:
97%
Nestůj pod okapem!
Uživatelský avatar
Perda
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 23 dub 2011 18:17

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod RaDDuck » 31 led 2012 16:40

Hodnotenie mapy Projekt Szczecin 2.0 :

+ reálna mapa, reálne cesty, semafóry, značky, doprava ...

- na zastávke Kormoranow smerom do Warszewo (Linka 57) je nejaká chyba na zastávke, ľudia sa začnú sťažovať ako keby som nabúral ...
- na zastávke Warszewo Kosciól smerom do Kollataja, už pri zákrute ak odbočujem doprava a smerujem k zastávke, tak ľudia sa hneď pustia na cestu a idú pod kolesa
- na ceste zo zastávky Wilcza Wiadukt (smerom do Warzsewo) ak smerujem na kopec, mení sa dvojprúdová cesta na jednoprúdovú a tam je ten problém, autá idúce v druhom prúde tesne pred zúžením auto dá najprv smerovku doľava, hneď na to doprava a tlačí sa do cesty hoci mám ja predonosť a tak môže vzniknúť kolízia
- smerom k semafóru kde už sa cesty sa rozdelia na 3 (doprava, rovno, doľava), hocijaké auto je zaradené rovno a potom hneď ako na poslednú chvíľu prejde doľava, pritom ja som už bol zaradený, a tak môže vzniknúť kolízia
- autá občas zbytočne prudko pribrzďujú ...a take menšie detaily

Všetko sa mi páči, len tieto malé nedostatky stačí ak autor len poopravuje, inak zatiaľ najlepšia mapa zo všetkých (druhá po Bad Kinzau). Hodnotenie 98% :) (Čakám na verziu 3.0, možno bude aj stovka ;) )
RaDDuck
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011 22:25

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod chrys » 13 kvě 2012 18:45

Hodnocení verze 2.10:
Tahle mapa už od doby co jsem ji jel poprvé je mojí nejoblíbenější mapou. Ve verzi 2.10 jsou už jen chyby v Al, ale když už to člověk zná není problém. Dávám 98%.

+ pěkné křižovatky
+ reálná mapa s hlášením a reálný jízdní řád
+ konečně jízdní řád přesně na minuty
+ řekněme všechno dobré

- chyby v AI
- po některých silnicích kam nejezdí autobus nejezdí ani AI

A tady vysvětlení silnice, která nikam nevede :)
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil chrys dne 23 srp 2012 12:26, celkově upraveno 1
ČÍST TOTO FORUM JE LEPŠÍ NEŽ TELEVIZE :D
chrys
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 400
Registrován: 26 pro 2011 17:37
Bydliště: Brno Bystrc

Re: Projekt Szczecin

Příspěvekod Maras5741 » 23 srp 2012 05:32

Hodnocení verze 3.10
Je to hodně pěkná mapa a hodně atraktivní. Dobře se po ní jezdí a hlavně moc neomrzí. Jediné co mi trochu vadí sou chybičky v Al a trochu mi tam chybí nějaké depo,ale to je asi všechno ;) rozhodně doporučuji vyzkoušet. Já dávám dobrých 95%
+velikost mapy
+počet linek
+propacovanost mapy
+hratelnost
+jízdní řády
-chybí mi depo
-chybičky v Al dopravě a chodcích
☢DUBSTEP!!! ♥KEEP CALM AND DRIVE ALFA ROMEO♥
†R.I.P. Sony Ericsson J10i2Elm Sony Xperia™ Z Sony Xperia™ Z3Vodafone Smart Ultra 6 ►Vodafone Smart V8
Uživatelský avatar
Maras5741
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 26 črc 2012 17:23
Bydliště: Brno, Hlavní město Moravy!!!

Další

Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků