TOPlist

Great Grundorf - v.2

Hodnotenie mapy?

0-10%
2
11%
10-20%
0
Žádná hlasování
20-30%
0
Žádná hlasování
30-40%
1
6%
40-50%
0
Žádná hlasování
50-60%
1
6%
60-70%
0
Žádná hlasování
70-80%
2
11%
80-90%
2
11%
90-100%
10
56%
 
Celkem hlasů : 18

Great Grundorf - v.2

Příspěvekod Tomko00 » 19 kvě 2014 18:51

Dnes mám náladu na trošku dlhšiu recenziu, takže sa trošku rozpíšem. :)

Mapa na prvý dojem pôsobí ako krásna, obrovská, a veľmi detailne spracovaná mapa. No aj napriek tomu mapa beží celkom stabilne bez AI autobusov, ktorých je tam požehnane. Takže odporúčam si AI autobusy zapnúť, klesne FPS, ale nebude to taká nudná jazda. Ako prvú linku som si prešiel linku 70. Vybral som si ju na základe tabuľky v readme, kde sa spomínala vysoká náročnosť. Toto bolo ale značne prehnané, pretože linka bola na úrovni klasických prímestských liniek len s takým morským nádychom. Bolo pol desiatej večer, takže som vyrazil s krátkym Ikarusom 412 z konečnej Wah Fu Estate smerom na Yat Lam Estate. Aj napriek času bol autobus z prvej zastávky dosť plný. Jazda prebiehala v pohode, ale ako prvú vec som si všimol absolútne nestíhateľné jazdné doby a extrémne dlhé státia na semaforoch. Už na zastávke Fuk Wo Estate som ďalej cestujúcich nebral, nezmestili sa. Čo je vcelku nečakané, pretože linka nejazdí okolo žiadnych veľmi významných bodov. Trasa bola skoro stále v kopci, a meškanie sa šplhalo k 5 minútam. Čo ma tak príjemne prekvapilo, bol celkom vkusný a dosť reálne vedený tunel pre autá a peších, no premávka tu bola žalostne nízka. Dá sa povedať, že po ceste som stretol iba jednu dodávku.
Obrázek
Za koncom tunela nasledovala celkom pekná pasáž, ktorá bola ale trošku nudná, pretože sa neustále jazdilo vedľa diaľnice. Bolo tam zopár zastávok, ale nechápem, odkiaľ sa bralo toľko ľudí, keďže bolo skoro desať hodín večer a naokolo nič. Aj napriek tomu sa našlo na tých zastávkach dokopy skoro 15 ľudí. Linka následne prechádza cez malú osadu/dedinku, kde sa zachádza ku katedrále Sv. Paula, a prichádza sa do South Valley, mesta veľkosti ako pol Grundorfu, kde sa stojí na stanici a potom sa ide hore na koniec. Na stanici vystúpila časť autobusu, a pózoval aj samotný autobus.
Obrázek
Čo ma trošku ďalej prekvapilo, boli neskutočne voľné jazdné doby, čiže som dokázal vynulovať meškanie a ešte urobiť minútový nadbeh. Nasledovala zastávka S. Valley, Sport centre, kde vystúpila väčšina cestujúcich, a hore som už išiel poloprázdny. Konečná bola celkom malá a na cestu nazad nečakalo veľa ľudí.

Ďalšia linka, ktorú som otestoval, bola linka A1. Chcel som vyskúšať aj nejaký ten letiskový expres. Je to linka spojujúca letisko a Bauernhof. Vybral som si Karosu C954E, lebo na takú linku by som s mestským vozom nešiel. :)
Obrázek
Na nástupnej zastávke čakalo pomerne dosť ľudí, ale Karosa to pobrala bez problémov. Na tieto linky je nástup len so zakúpeným lístkom, doplnkový predaj tu nevedú.
Obrázek
A1 ešte zastavuje aj na termináli 1, kde dobiehal 1 pán, lebo stál na nesprávnom nástupišti. Linka ide z letiska po diaľnici súbežne s železnicou. Istá časť ľudí išla len po prvú zastávku v meste, kde následne prestupovali na ďalšie linky.
Obrázek
Jazda na Bauernhof postupovala celkom v pohode, meškal som, čo je pre túto mapu typické, a od Marktplatzu to kopíruje 76 až po Bauernhof.

Nasledujúca linka, ktorú som si prešiel, bola 74.
Oproti starému Great Grundorfu sa po novom zachádza aj na žel. stanicu, a aj so zachádzkou linka trvá len 11 min., oproti starým 14 min. Začal som na Bauernhofe s Hamburgským mercedesom O405, a vyrazil s hŕstkou cestujúcich. Od žel. stanice nešlo veľa ľudí, ale nebolo ich ani málo. Aj tu bol cestovný poriadok absolútne nestíhateľný, ako na všetkých ostatných linkách v GG.
Obrázek
Oproti starému GG, na Wah Fu Estate (kedysi Sumputuous Estate) išlo omnoho viac ľudí, ako kedysi. Celkovo ten terminál vyzerá modernejšie, a nie tak fádne ako kedysi.

Ďalej som skúsil linku P3, pohraničnú linku. Čo sa mi ale strašne páčilo je to, že za sklenenou stenou sa už jazdilo ľavostranne, a stáli tam aj statické autobusy s dverami naľavo.
Obrázek
Na nástupnej zastávke čakalo pomerne extrémne dosť ľudí, samozrejme že sa nezmestili všetci.
Obrázek
Linka P3 sa ako prvá odpája z diaľnice do mesta, kde sa splieta až na River Side. Viac to neviem popísať, z tej trasy si absolútne nič nepamätám.
Keďže som si ani na konečnej nič nepamätal, tak som si ju radšej prešiel znova a zdokumentoval.
Čakalo ešte viac ľudí, no do Neoplanu sa nakoniec natlačili.
Obrázek
Hneď za Hong Sching Portom linka vchádza na obrovský visutý dlhý most, a následne pokračuje po diaľnici, dosť skrútenej diaľnici, kde to viete aj s mestským vozom rozpeckovať na 100ku.
Obrázek
Linka zastavuje aj na stanici v South Valley, kde istá časť vystúpila.
Obrázek

Niektoré linky (aj mestské) jazdia okolo Grundorf Toll Plaza, kde je aj cca 3km tunel a niečo ako.. mýtny bod?
Obrázek

Čo sa ale všetkých liniek týka, nestíhateľné jazdné doby, a prestávky 1-3 min. To vkuse len točiť točiť točiť.

Ako klady by som považoval spracovanie, a celkovo veľmi logické trasovanie liniek, samozrejme mimo linky A1, ktorá vedie súbežne s MHD. Ako najväčšie zápory sú ale to, že mapa znefunkční kamión MAN F90, ktorý sa prestáva hýbať, ďalej vytýkam chyby v navigácii, neskutočné jazdné doby a strašne malé prestávky.

Moje hodnotenie je 85% a mapu rozhodne odporúčam, teda ak nechcete jazdiť stále ako jedno poradie. V tom prípade je to samovražda.
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Great Grundorf - v.2

Příspěvekod WraithCZ » 26 kvě 2014 17:30

Můj názor na tuto mapu je velmi pozitivní. Obsahuje hromady linek, takže čas na vyblbnutí je opravdu velký, a to doslova. Každá linka nemá jen jedno pořadí, například linkou 76 jedete z Krankenhausu do Bauernhofu a pak se měníte na linku 74, až ji odjedete, tak jste zase 76 a tak dále, takže rozmanitost a zpracovanost jízdních řádů je též na velmi dobré úrovní a troufám si říct, že žádná jiná mapa nemá udělané takovéto pravidelné přejezdy mezi linkami. Náročnost není v mém případě vůbec velká, FPS se drží někde mezi 30-40. Samozřejmostí je i hlášení zastávek, které je dvoujazyčné a nebo například hlášení s názvem "Welcome aboard!", které uvítá cestující před odjezdem nebo až po něm. Co se týče zpracování, logického umístění objektů atd., opět je to pro mě velké +. Kdo má rád velmi krátké přestávky a ne vždy stíhatelný jízdní řád, tak pro toho je mapa určena! Na konečných jsou většinou jen asi 2 minuty a když máte zpoždění, rovnou se otáčíte. To by stačilo z textové částí, pojďme na procentuální hodnocení této úžasné mapy. :)

+ Rozmanitost jízdních řádů
+ Nespočet linek
+ Dva dopravci
+ Náročnost (pro mě není vůbec velká)
+ Dvoujazyčné hlášení zastávek (včetně uvítání cestujících)
+ Krátké přestávky (pro mě lepší, než čekání 20 minut na konečný a nudění se)

- Pro mě žádné mínus není. :)

Opravdu jedna z nejlepších map do OMSI, doporučuji pro všechny, kteří mají rádi krátké přestávky a přejezdy mezi linkami. Dávám 100%. ;)
WraithCZ
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26 črc 2011 09:03

Re: Great Grundorf - v.2

Příspěvekod jirkovCZ » 13 črc 2014 11:58

Mapa je velmi rozrostlá a má hodně linek. Když jsem si jí poprvé stáhnul tak jsem si jí moc neoblíbil protože v prostoru letiště a Grundorf Expo mi kolísala FPS na 10 FPS. Časem jsem si na to ale zvykl. Great Grundorf se stal mou nejoblíbenější mapou. Ještě si pamamtuju můj první dojem, když jsem vyzkoušel A1 :D . Divil jsem se co to je a pak jsem to rozčílením vypnul OMSI protože jsem měl 12 FPS. Také je tam hlášení a to se mi nejvíce libí. No teď hodnocení:

+ Hodně linek
+ Vlastní repaint
+ Malé čekání na konečných

+/- Na některých zastávkách moc lidí

- Veliká zátěž
- Žádné prodávání jízdenek :(

Dávám 79,9 %
Kurňa lidi, čtěte a MYSLETE, než něco napíšete.
jirkovCZ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 772
Registrován: 19 led 2014 09:39
Bydliště: Tam, kde jsou přemnoženy SORky

Re: Great Grundorf - v.2

Příspěvekod SOR KAROSA » 13 srp 2014 15:51

+ Mnoho linek
+ HW náročnost
+ Repainty
+ Hlášení zastávek
+ Velká a přitom docela dobře propracovaná


- Nefungující JŘ linky 66

I přes všechny plusy mi mapa nějak nesedla ale vám ji určitě doporučuji a dávám jí 92%
Uživatelský avatar
SOR KAROSA
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 513
Registrován: 08 kvě 2014 09:00
Bydliště: IDSOK - zóna 73

Re: Great Grundorf - v.2

Příspěvekod sorák » 25 pro 2014 17:50

Mapa mě nijak nenadchla. Nejdříve nešla spustit, a po půl hodině, kdy už se rozběhla, nefungovaly jízdní řády, AI autobusy nejezdily a v noci světla nesvítila. Po několika pokusech mapu znovu nainstalovat, se rozběhla, vše fungovalo. Autobus jsem rozjel a po pár vteřinách začal skákat jako nikdy jindy. Nedoporučuji mapu pro slabší pc sestavy.

+ mohutný a majestátný vzhled města
+ dobré detaily

- vysoká HW náročnost
- málo dobrých zdrojů na stažení mapy
- Spousta nefunkčních prvků ( jízdní řády, světla, atd...)
- zabírá spoustu místa na PC

Celkové hodnocení: 10%
sorák
 

Re: Great Grundorf - v.2

Příspěvekod tomasino » 26 pro 2014 21:33

Tak já se taky přidám :)
Mapa je velmi rozsáhlá (34 linek), ale zato taky velmi náročná ( pokud jedete s krátkým vozem, je to pohoda, ale pokud jedete s kloubem třeba na letišti, tak už je to jen pro silné sestavy, ale musím říct, že po snížení AI mám někdy i 50FPS). Co mě ale nejvíc zklamalo jsou nestíhatelné jízdní doby a krátké přestávky (proto meškat 2 min. je běžné). Nicméně linky jsou velmi zajímavé a hlavně většina z nich jezdí po dálnici, takže není problém vytáhnout z busu 100km/h ( já jel se Solarisem Urbino 18 120km/h). Kromě toho mapa obsahuje spoustu nových a krásných objektů (zastávky, přístřešky, odjezdové tabule....) a konečné zastávky jsou taktéž úžasné, hlavně ty zastřešené ( Hong Shing Port...) A také 2 dopravci s vlastními repainty jsou velké plus mapy. Jen škoda, že ty repainty jsou jen na MAN D92, ale to už je detail... Takže k hodnocení:

+ 34 linek
+2 dopravci
+nové objekty
+AI
+obrovská dálnice
+dvojjazyčné hlášení zastávek
+celkový vzhled a detaily

-skutečně nestíhatelné JŘ
-nefungující linka 66
-velmi krátké přestávky (většinou 2 min.)
-Někdy až moc lidí na zastávkách

I přes tyto mínusy je u mě tato mapa jedna z nejoblíbenějších. Dávám jí 100% a všem vám ji DOPORUČUJI!
DPMB je nejlepší - ty Urbanwaye 12 CNG už mi lezou na nervy - NESNÁŠÍM JE!! Zlaté Karosky :)
tomasino
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 06 dub 2014 17:35
Bydliště: Brno - Tuřany


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků