TOPlist

Usedom

Jak hodnotíte tuto mapu?

100 - 90 %
2
13%
90 - 80 %
4
25%
80 - 70 %
4
25%
70 - 60 %
2
13%
60 - 50 %
0
Žádná hlasování
50 - 40 %
0
Žádná hlasování
40 - 30 %
1
6%
30 - 20 %
1
6%
20 - 10 %
0
Žádná hlasování
10 - 0 %
2
13%
 
Celkem hlasů : 16

Usedom

Příspěvekod LuciusTN » 08 črc 2011 22:46

Tak , pustím sa do najnovšej mapy , čo nám pribudla na omsi.cz , tou je USEDOM

Mapa má jednu linku 282 - Koserow - Wolgast , a mapu niektorý poznáte z CBS 2010...( je tam trošku iná...)

Trasa sa mi celkom páčila , prešiel som si ju u jednej strany na druhú a späť , a musím povedať , že je VEĽMI dlhá !!!
Naozaj , ak nemáte aspoň 30 minút voľného času , tak ju ani nepúšťajte :D ( jeden smer cca 30 minút !!! )

Trasa je inak celkovo jednoduchá , žiadne kopce - ale je podľa reality , takže to nieje mínus !
Akurát je na nej zopár "škaredých" zákrut , ktoré treba veľmi opatrne a pomaly prejsť.
Na škodu je ale hlavne to , že počas trasy nieje proste viac objektov , ale ako píšem , je to podľa reality...
No a hlavne - veeeeľmi dlhé rovinky ! Tam by sa uživil aj Schumacher na svojom Ferde :D :D :D

Takže , záverečné hodnotenie :

pekná a dlhá linka s menšou premávkou , odporúčam rýchly bus ( čiže Mercedes... )

Moje bodovanie : 80%

+ pekná a funkčná linka podľa skutočnosti
+ dostatočne dlhá diaľková linka

- možno , že chýba niaky kopec , ale v realite nieje
- trošku nudné dlhé rovinky


Ešte by som chcel dodať jednu srandu z tejto mapy :

Keď idete smerok do Koserowa , tak sa dá tam po ľavej strane , čo je za mestom more alebo čo...tak tam sa dá celkom pekne vbehnúť do "vody"

horšie sa už vychádza :D ale nejde o to...

skúšal som to rozbehnúť a vyliezť z vody , a videl som pekný záber : voda , a z nej akoby do polovičky vyskočil autobus :D :D :D ako niaky delfín

Ale fungovalo mi to s busom Liaz 667... ten sa záhadne pri náraze a kotrmelcoch nerozbil ( šla mu elektrika ďalej... )


//EDIT Jurajs_89: Příště používej svůj edit ;) .
sorry ROGERERe...
Uživatelský avatar
LuciusTN
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2011 23:41

Re: Usedom

Příspěvekod shitman » 09 črc 2011 11:58

Ke tvojí recenzi připojím, že mapa Usedom měla v CBS tuším tři nebo čtyři linky, a tak doufám, že i v OMSI se dočkáme další verze mapy, kde bude i zbytek. Jinak, netuším proč, ale v CBS se mi mapa líbila víc. Možná je to tím, že má o něco barevnější grafický engine, možná tím, že tam bylo více objektů, ale každopádně se mi tato mapa v OMSI zdála maličko nudná. Především kvůli téměř holým silnicím mezi vesnicemi. Další věc, co se mi nezdá, je to, že mezi vesnicemi vede všude stejný typ silnice, a to sice (tuším 8m) altonaeer s chodníkem po stranách. Vážně by se němcům vyplatilo dávat mezi vesnice chodník po obou stranách silnice? Já dávám 70%.

+ meziměstská mapa
+ konvert z jiného "simulátoru" (dá-li se to tak nazvat)
+ délka trasy
- jen jedna linka
- občasné chyby v AI
- všude jen jeden typ silnice

// EDIT: hodnotil jsem jen první verzi mapy, co vše se změnilo ve verzi 2.3 ještě netuším..
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Usedom

Příspěvekod Tita » 13 črc 2011 10:01

Jak už bylo řečeno, srdce milovníků příměstských linek nad touto mapou jistě zaplesá. Linka spojuje města Koserow a Wolgast, respektive jejich nádraží, a po cestě zastavuje v dalších menších vesničkách.
Nemohu srovnávat ani s předlohou reálnou, ani s tou z CBS, ale mapa se mi celkem líbí. Co oceňuji je zejména prostředí měst a vesniček, není v nich objektů ani málo, ani příliš moc. I v meziměstských úsecích je vidět jistá snaha krajinu oživit - viz přehrada a kopce u silnic. Dále je mi sympatická dlážděná cesta (shitman: v nejnovější verzi je použit minimálně jeden další typ cesty ;) ) se spoustou zákrut za vesnicí na odbočce z hlavní silnice. I přesto, že se zdá, že zákruty byly tvořeny účelově, aby potrápily řidiče, skutečně se na nich člověk vyblbne :) Dále jistě potěší reálně naprojektované doby jízd, u kterých se narozdíl od některých jiných map počítá na meziměstské silnici s rychlostí kolem 70 km/h.
Co však možná zamrzí jsou přecijen trochu nudné rovinky, kterých si za půlhodinovou cestu užijete víc než dost. Po chvíli začnou být trochu stereotypní. Dále se mi několikrát poštěstilo přejet chodce, který se z ničeho nic objevil na chodníku a vrazil mi do autobusu z boku. Také v jednom z měst (z hlavy nevím které) je na jedné křižovatce evidentní špatné propojení cest, které způsobují touhu cestujících vystoupit. A to naštve :D
Ale to jsou spíše jenom detaily :)

Shrnutí:

+ Pěkná příměstská trasa
+ Uspořádání vesnic a měst
+ Dlážděná cesta se zákrutami
+ Reálné doby jízd mezi zastávkami

- Nudné, dlouhé rovinky
- Bugy chodců
- Špatně spojené cesty

Celkové hodnocení:
80%
Tita
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 210
Registrován: 01 črc 2011 22:11


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník