TOPlist

Luxhof 1.0

Jak hodnotíte tuto mapu?

100 - 90 %
2
10%
90 - 80 %
3
15%
80 - 70 %
1
5%
70 - 60 %
6
30%
60 - 50 %
2
10%
50 - 40 %
1
5%
40 - 30 %
0
Žádná hlasování
30 - 20 %
1
5%
20 - 10 %
0
Žádná hlasování
10 - 0 %
4
20%
 
Celkem hlasů : 20

Luxhof 1.0

Příspěvekod Rilian » 01 črc 2011 08:16

Velmi krátká mapa obsahující jedinou linku 1, která spojuje místní nádraží, vesnici Luxhof a jezero Luxsee. Linka má celkem čtyři zastávky, které jsou vcelku logicky uspořádány (1 u jezera, 2 ve vesnici, 1 u nádraží). JŘ funkční, jen na konečných je velmi dlouhá přestávka, já jsem čekal půl hodiny. Pokud pojedete s autobusem SD200, počítejte s tím, že vám nebude fungovat Rollband, každopádně cestujícím to nevadí, takže to bych neviděl tak černě.

Grafická náročnost je velmi nízká, nejen díky délce linky, ale i osazení objektů. Těch je v mapě skutečně málo, sama vesnice se skládá pouze z kostela a několika domků. Vytíženost cestujícími odpovídající, sjízdnost komunikací dobrá co se týká plynulosti provozu, horší je to při napojování silnice a terénu (u konečných zastávek). V zimě je linka nesjízdná, kopce jsou až příliš prudké a zatáčky až přehnaně zatočené...

Z celkového pohledu je mapa vhodná pro začátečníky a hráče se slabším PC, nároční hráči si zde na své rozhodně nepřijdou.

+ grafická nenáročnost
+ jízdní řád, funkční IBIS
+ logika linky
- málo objektů, málo propracované
- dlouhá přestávka na konečných
- infrastruktura (kopce, zatáčky)

Celkově dávám 65 %.

EDIT: .tga soubory jsou přibaleny, jen trochu jinde.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Luxhof 1.0

Příspěvekod shitman » 10 črc 2011 12:53

Tato mapa mě zaujala hned ze začátku, ani nevím proč, asi protože se její název podobá slovu "lux".

Mapa je velice krátká, což je na jednu stranu škoda, na druhou stranu je to příjemné, když si chcete zajezdit a máte málo času. Dle jízdního řádu má linka trvat osm minut, a vzhledem k tomu, že na trase máte všehovšudy tři zastávky, mohlo by se to zdát jako příjemná odpočinková mapa. To ovšem ani zdaleka není.

Povrch mapy je velice hornatý, s autobusem musíte vyjet kopec, poté prokličkovat průsmykem, pak nějaký kopec přejet (nahoru a dolu) a až poté dorazíte do jakési malinké vesničky, kde máte dvě zastávky. Než k nim ale dorazíte, musíte projet frekventovanou křižovatkou (na které se mi velice zalíbil způsob řešení AI dopravy pomocí neviditelné silnice - mapaři jistě pochopí) a následně jakýmsi lesem, kterým kličkujete ze strany na stranu zřejmě jen čistě proto, abyste na co nejmenší ploše ujeli co největší vzdálenost.

Sama mapa je velice malá, ale díky spoustě ostrých a náročných zatáček se na ní opravdu vyblbnete.
Co bych jistě vytkl, je neskutečné šetření objekty (místy jedete opravdu po holé planině) a na druhou stranu zbytečné zalesnění oblasti okolo nádraží (kvůli tomu se mi i tato malá mapka poněkud trhá). Mé celkové hodnocení je tedy 60-70% (nemůžu se rozhodnout).

Jako vhodný autobus sem bych rozhodně doporučoval LiAZ 667m, která se, íky své malé délce a silnému motoru, v tomto terénu jistě neztratí. Na trase nepotkáte tolik cestujících, aby se vám vyplatil patrák, a upřímně, těch zatáček je tam dost i na FBW.

Mapu rozhodně nedoporučuji žádným nováčkům, hodí se spíše pro ty, kdo pořádně znají svůj autobus a jeho i své možnosti.

+ Náročný terén i zatáčky
+ Velmi dobrý nápad
- Jen jedna linka, navíc krátká
- Dlouhé přestávky mezi jízdami
- Příliš málo objektů
- Jen dvě křižovatky
- Některé zatáčky jsou nesmyslné

Bez obrázku
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Luxhof 1.0

Příspěvekod viktor1 » 24 úno 2014 22:20

Koukám, že tady jsou ještě nějaké mapy, které jsem měl a nerecenzoval. :)

+
HW nenáročnost
Vlakové nádraží
Logika
Jízdní doby
Funkční JŘ a IBIS
Není vidět ukončení mapy


+/-
Mapa je malá
Horský průsmyk - je to pěkné zpestření, ale ty zatáčky jsou moc ostré


-
Ty kopce na trase :roll:
Křižovatka - AI odprava tvoří až nechutný kolony
Dlouhé prostoje na konečných
Smyčka Luxsee (AI doprava)
V zimě nesjízdné


Podtrženo sečteno, mapě dávám 68% a doporučuji ji nováčkům nebo uživatelům se slabším PC. Ale dá se na tom vyřádit :lol:
viktor1
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2013 16:24
Bydliště: Hrušovany u Brna


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron