TOPlist

Sachsen-Anhalt

Hodnocení mapy

100 - 90 %
10
31%
90 - 80 %
8
25%
80 - 70 %
6
19%
70 - 60 %
3
9%
60 - 50 %
1
3%
50 - 40 %
0
Žádná hlasování
40 - 30 %
0
Žádná hlasování
30 - 20 %
1
3%
20 - 10 %
1
3%
10 - 0 %
2
6%
 
Celkem hlasů : 32

Sachsen-Anhalt

Příspěvekod Perda » 30 čer 2011 22:15

Mapa, která obsahuje 4 linky (12, 64, 82 a 172), a to jak v denním, tak nočním režimu. Mapa svou charakteristikou připomíná meziměstké linky, takže koho už omrzela klasická MHD, kde co chvíli zastávka, měl by zbystřit. Délky linek jsou dostačující (od 15 do 40 minut), kde atraktivita míjejícího se prostředí se musí opravdu nechat, a to převážně v městech. Hůře jsou na tom silnice, které vedou mimo města, kde kromě stromů nic jiného nepotkáte (potěší ale nová textura pole, která alespoň tento stereotyp trochu zmírní). Když už jsem zmínil novou texturu, velkým plus této mapy je, že nových textur a objektů naleznete v mapě mnoho, čímž tato mapa určitě zaujme (rozhodně bych zmínil nové typy domů, které se již "převtělily" do 3D podoby).
Hustota provozu je zde velmi vysoká, ve špičce se proto nemálokrát může stát, že než projedete křižovatku, problikne několik červených. Já to beru ale jako plus, protože né vždy je i v reálu doprava tak mldá, jak v některých jiných mapách. Zastávky jsou rozmístěny s rozumem, cestující jsou také vyřešeni dobrým způsobem. Ve městech se mi velmi líbí, že autor si dal tu námahu, a opravdu si s prostředím vyhrál (proto narazíte na chodníky mimo vedle cest, mnoho zeleně, schránek na poštu, chodníky zavedené až k domům - což se mi u jiných map nelíbilo, kdy domy byly jen tak pohozené vedle cest - tady to vnímáte, že opravdu jsou k něčemu napojené). Trochu hůře se mi pak jezdilo na cestách, které jsou v některých úsecích u některých linek velmi úzké, proto se mi už několikrát podařilo sjet ze silnice. Chce to prostě dobrý odhad. Vadou na kráse tak můžou už být leda některé objekty, které jsou né moc dobře umístěny, a pokud si nedáte pozor, velmi snadno se s nimi potkáte tváří v tvář (např. zastávkové cedule uprostřed u těch zastávek, do kterých musíte ze silnice trochu najet, sloupy světel na křižovatkách...).
Pokud bych měl mapu zhodnitit, jedná se o velice povedenou mapu, dle mého soudu dokonce o nejlepší mapu, na které jsem zatím jezdil (nejezdil jsem ale zatím na mapě Berlin - Spandau, která podle reakcí by toto tvrzení mohla předčít). Ale ať tak či onak, mé hodnocení bude velmi vysoké, a to: 90%.

PLUSY:
+ Vysoce detailní provedení
+ Kvalitně rozvržené linky
+ velikost mapy a délka linek
+ hlášení zastávek
+ denní a noční linky
+ nové objekty (domy, textury apod...)

MÍNUSY:
- chudší zpracování okolí mimo měst (není však ale tak závratné)
- Některé objekty nevhodně umístěné
- AI doprava občas neví, komu a kdo dává přednost

Celkové hodnocení:
90%
Naposledy upravil Perda dne 13 zář 2013 16:45, celkově upraveno 2
Nestůj pod okapem!
Uživatelský avatar
Perda
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 23 dub 2011 18:17

Re: Sachsen-Anhalt

Příspěvekod Gen37 » 30 čer 2011 23:53

Dobrý nápad, konečně meziměstská mapa, která potřebuje ještě lehce dodělat.
+ plně funkční IBIS
+ hlášení zastávek
+ příjemná vzdálenost mezi zastávkami
+ vkusné rozmístění objektů
. funkční navigace (pozor v jednom případě mě vedla jinam)
- občas chybně hlášená dopravní nehoda (bez důvodu) na rovném a širokém úseku
- čekání na křižovatkách - v noci je to pohoda, ale před špičkou a ve špičce se tento fakt nejdříve jeví jako příjemná změna, ale když pak čekáte skoro na každé světelné křižovatce i pět minut, tak docela opruz - nejhorší je to při odbočeni doleva, kdy stihne projet jet jedno auto před vámi. Ještě větší nářez je to na některých křižovatkách bez semaforů, kdy najet z vedlejší na hlavní je mnohdy nemožné. Čekal jsem skoro deset minut a pak jsem musel udělat nehodu - prostě nekonečné řetězy aut z obou směrů a nikdo vás nepustí :-) a to jsem prosil oběma rukama..

Jinak vše ok a věřím, že po menším doladění to bude dobrá mapa.

Dávám 70%
Gen37
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 16
Registrován: 17 kvě 2011 13:08

Re: Sachsen-Anhalt

Příspěvekod Tomko00 » 22 říj 2011 19:37

Táto mapa sa mi veľmi páči. Autor spomína že je to diaľková mapa, ale linky ktoré majú dĺžku 16 minút mi neprídu ako diaľkové. :roll: Nehodia sa tam medzimestské cesty s chodníkom, a okolo nich prázdne priestranstvo. Plusom sú CP pre vlaky. Niektoré železničné priecestia sú "umelo vyrobené", čiže keď ide vlak nesklopia sa závory a autá stoja ale autá idú cez vlaky. :( Hrozné je že na každej križovatka je kolóna ako /*+ô§. Toto je jeden z dôvodov prečo túto mapu nehrávam. Jediné sa mi páčia nočné linky, pár cestujúcich, lážo plážo jazda. :D

+ CP pre vlaky
+ počet liniek
+ vyštvorčekované cesty :roll:
+ nočné linky


- "umelé" priecestia
- kolóny na semafóroch
- pár typov ciest
- nie je to diaľková ako spomína autor

Celkovo 75%
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Sachsen-Anhalt

Příspěvekod dejvk » 10 kvě 2012 10:04

I snad po roce, co OMSI mám je tohle moje oblíbená mapa, kterou si aspoň jednou do týdne zajedu. Nabízí čtyři celodenní linky, které vesměs fungují po dvou jako pásmový provoz a jejich délka se pohybuje od patnácti do čtyřiceti minut.

Mapa je jedna z bohužel velmi mála meziměstských map, bohužel se řadí k těm prvním mapám do OMSI, takže features, které jsou dnes v mapách běžné tam ještě nejsou.

+ Rozlehlá mapa
+ I na nudnějších meziměstských úsecích jsou zatáčky, takže se člověk nenudí stereotypní rychlou rovnou jízdou
+ Minimální HW nároky
+ Jízdní řády počítají s cestovní rychlostí okolo 70 km/h, kdo nejezdí jako prase, tak mu to bude vycházet
+ Funkční přejezd poblíž Bahnhof Emsdorf
+ Plně funkční IBIS, rollbandy, hlášení zastávek (žádná super třída, ale je přítomno)
+ Až na výjimky dobře zpracovaná navigace


- Velmi málo objektů na meziměstských úsecích
- AI doprava na křižovatkách - největší problém této mapy. Pokud jedete ze směru, odkud se dá odbočit doleva, počítejte s průjezdem jediného auta za cyklus
- Nešťastně vyřešená navigace na linkách 172 a 64 - každá linka zastavuje na jiné zastávce ve stejné trase, ale řidič je na to upozorněn jen IBISem - dlouho jsem si myslel, že jsem odbočil špatně + myslím, že jedna šipka na lince 172 chybí
- Ostatní přejezdy nefunkční nebo nedodělané


Je hrozná škoda, že na té mapě už nikdo nedělá, protože kdyby ji někdo vylepšil na úroveň dnešních map při zachování podobných nároků, určitě by patřila ke špičce vůbec.

80 %.
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: Sachsen-Anhalt

Příspěvekod TAMBUS 3700 » 12 srp 2013 22:23

Podla mňa je mapa dobre urobená,ale je tu pár chybičiek: Chodci na prechodoch zvyknú čakať čiastočne na ceste a preto je čakanie na križovatke úmorné,medzimestské cesty sú doslova len asfalt-stromy-trávnik,niektoré rozličné linky majú rovnaké trasy.
Pozitíva:
-nízke HW ale naozaj veľmi
-dobré CP väčšinou trvá jazda okolo 25 min.
-AI vozidlá
-centrum mesta pri Schulzentrum
-hlásenie zastávok

Tým,ktorý majú slabý PC odporúčam túto mapu z dôvodu nenáročnosti a dá sa zabiť čas jazdením po tejto mape:

DÁVAM 90%
Môj PC:

Počítač |Intel Core i7-6700|16GB RAM|nVidia GTX960|1TB HDD|Bang&Olufsen audio
Uživatelský avatar
TAMBUS 3700
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3017
Registrován: 15 dub 2013 16:00
Bydliště: Pressburg


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron