TOPlist

New Berlin-Spandau Map

Jak hodnotíte tuto mapu?

100 - 90 %
27
50%
90 - 80 %
13
24%
80 - 70 %
5
9%
70 - 60 %
1
2%
60 - 50 %
2
4%
50 - 40 %
2
4%
40 - 30 %
0
Žádná hlasování
30 - 20 %
1
2%
20 - 10 %
0
Žádná hlasování
10 - 0 %
3
6%
 
Celkem hlasů : 54

New Berlin-Spandau Map

Příspěvekod Tomko00 » 28 čer 2011 20:48

Mapa New Berlin Spandau je len rozšírenie pôvodnej mapy Spandau. Môžeme si zajazdiť až 17 linkami, mapa je zaujímavá, a (takmer) ako každá mapa má svoje muchy...

Stručné hodnotenie:
Berlin sa javí ako krásna a veľká prepracovaná, ale ten kto si ju prejde zistí pravý opak. Ako prvé veľmi blbne AI. Väčšinou linky 92 a 94 jazdia po chodníkoch ako chodcovia, a z toho vyplýva, že na 92 a 94 chodí len 1 kurz. Ďalšia vec ktorú by som vytkol z AI je chyba, ktorá sa vyskytuje aj na iných mapách = AI vynecháva niektoré zastávky. Vytkol by som ešte počet cestujúcich na U Rathaus Spandau, cestujúcich milión, autobusy raz za 5 minút. Teraz je mínusom zase linka 80, keď ju hráč ručne neodstráni, mapa sa nerozbehne. Plusom sú zaujímavé ulice, prepracovaná okolná doprava, zastávky z celkom normálnym rozostupom, funkčné CP atď.

Linky:
5 - U Rathaus Spandau
5N - Seeburger str. - Waldkrankenhaus
13 - Hahneberg - Maxim-Kolbe str.
13N - U Rathaus Spandau - Statgrenze
31 - Reimerweg - Galenstr.
34 - ZOO - Galenstr.
35 - E Gatower str. - Friedhof
54 - Aalemanufer - Waldkrankenhaus
56 - Maxim-Kolbe str. - ZOO
63 - Am Omnibushof - Olympiastadion
91 - Reimerweg - Waldkrankenhaus
92 - Freudstr. - Stadtgrenze
94 - Heerstr. Gym. - Aalemanufer
97 - Heerstr. Gym. - ZOO
97N - E Gatower str. - ZOO
100 - Stadtgrenze - Olympiastadion

+ - počet liniek
+ - funkčné CP, IBIS
+ - ulice
+ - realistická podoba
- - nefunkčná linka 80
- - počet ľudí
- - chyby AI

60%
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: New Berlin-Spandau Map

Příspěvekod DIMI » 28 čer 2011 22:25

Já jsem hrál tuto mapu na verzi 1.3 tuším a musím říct, že jsem z ní byl naprosto nadšen... Výchozí reálná mapa Berlína byla maximálně využita novými linkami, takže si Berlín díky nim projezdíte křížem krážem a využijete všechny lokace města, do kterých jste se původně nedostali, projedete všechny zapeklité křižovatky z jiných směrů a takřka vydojíte z Berlína všechno, co vám může nabídnout. Samozřejmě by to tak úplně nešlo bez přidělání nových lokací, které jsou sice fiktivní, ale zapadají naprosto neagresivně do prostředí. Já osobně jsem si projel všechny linky a neměl jsem ani jeden problém s AI, žádné autobusy na chodníku, žádná jiná chyba.. Ba naopak! Byl jsem velice příjmně překvapen počtem AI autobusů na jiných linkách, které jsem potkával... Jízdní řády jsou velice bohaté, a tak místo původních pát autobusů za jízdu po Berlíně jich nyní potkáváte mnohem mnohem více... Navíc jednotlivé linky mají logické trasy a dodávají Berlínské MHD smysl a fuknčnost.

+ velký počet nobých linek, všechny na úrovni výchozí linky 92
+ všechny linky začínají a končí v depu
+ bohaté jízdní řády
+ využití skvěle vymodelovaného Berlína na 100%
+ možnost hrát výchozí linku 92 ve stejné mapě ve své původní kvalitě
+ velký počet AI busů, které na lince potkáte
- stejné jako u výchozí mapy (vyšší HW náročnost na Berlin Spandau, atp.)
- někteří mají problém s autobusy po chodínku, já ne.

Pokud jsme nastavili laťku pro hodnocení takovou, že Berlín základní má 95 %, tak New Berlin má ode mě:

100 %
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: New Berlin-Spandau Map

Příspěvekod krtek11 » 30 čer 2011 15:21

Původní mapa Berlína je velmi pěkně udělaná, avšak časem se ojezdí. Pro ty, které baví atmosféra velkého města je určena právě tato mapa, která původní Berlín rozšiřuje o spoustu linek. Ač linky jezdí v podobném prostředí, je jich tolik, že mapa vydrží dlouho. Trochu mi vadí, že auta mají místo SPZ jen bílé pláty, nicméně všiml jsem si toho až po dvou dnech hraní, takže to za nijak zásadní chybu nepovažuji.
KLADY:
- Spoustu linek
- Dlouho vydrží
- Solidní zpracování
- Skvělé noční linky
-... a spoustu dalšího
ZÁPORY:
- Chybějící SPZ u aut (nevylučuji, že se jedná o chybu pouze u mě)
- Dlouhý loading.
HODNOCENÍ:
95%
Naposledy upravil krtek11 dne 14 črc 2011 19:37, celkově upraveno 1
krtek11
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 čer 2011 15:11

Re: New Berlin-Spandau Map

Příspěvekod Momo » 01 črc 2011 15:39

Táto mapa ma oslovila hneď v počiatočnom štádiu, lebo sľubovala rozšírenie o dostatočné množstvo liniek, čo ma veľmi potešilo, tak som to musel vyskúšať. Hneď pri spustení ma zdržiava načítanie mapy, ktoré trvá takmer 5 minút (možno to je len u mňa). Liniek je dosť (15) + 4 nočné, lokalít tiež takže mesto sa dá prejsť skrz-naskrz. Už zmieňované problémy s autobusmi AI, že prechádzajú cez autá a po chodníkoch som zaznamenal len v okolí depa. Nepáči sa mi dĺžka prestojov, lebo niekedy je to veľmi tesné, že sa ledva stihnem otočiť a ísť naspäť. Páči sa mi množstvo áut a ľudí v meste podĺa toho aký je deň a koľko je hodín, takže napr. v pondelok o 7:30 chvílu stojíme aj v kolóne. Celkovo som s mapou spokojný a aj s tým, že neustále vychádzajú novšie a lepšie verzie, takže mapa hneď neomrzí.

+ veľké množstvo liniek
+ mapa tak ľahko neomrzí
+ množstvo ľudí a áut sa neustále mení

- pri niektorých linkách príliš krátke prestoje
- niekedy zvláštne správanie áut AI
- dlhé načítanie hry

Celkovo mapu hodnotím na 92% a odporúčam ju vyskúšať
Uživatelský avatar
Momo
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 60
Registrován: 23 dub 2011 13:24

Re: New Berlin-Spandau Map

Příspěvekod sablos » 10 črc 2011 01:36

Bavil sem se s tvůrcem téhle mapy (Cristian Skytter) a vyčetl sem mu pár věcí...bylo to ode mě dost troufalý, ale zkusil sem to..přišla odpověď...ale nejdřív to, na co sem se vlastně ptal...

První otázka se týkala linky číslo 5, která jen ve verzi 1.1 a to si stejně nejsem jistej, jezdila z Freudstrase na Falkenseer Ch. a z tama přímo na Stadtranstrase, pak teprve po trase, jak ji známe...vadí mi totiž, že za druhou zastávkou zajíždím do míst, kde je to trošku složitější kůli chování AI provozu a vlastně i zbytečný...doporučuju google maps 3D-pohled na to místo, kde 5 zajíždí nyní...
Odpověď byla: Na křižovatce Falkenseer Ch./Standtrandtstr. bylo tolik problémů s AI dopravou a AI autobusama, že když se linka 5, 91 a 92 potkaly, vznikaly pěkný zácpy. Ulice Am Kirchenland, si myslím, není tak úzká a je potřeba trocha řidičskýho umu...tak jako skutečnej řidič...

Dalšíotázka směřovala na přednosti z prava a na chování AI provozu, který je nepředvídatelný a občas nepochopitelný...
Odpověď: Pravidlo pravé ruky je kámen úrazu OMSI. Pracuji tak tvrdě, jak jen můžu na odstranění těchto chyb, ale výsledek je takovej, jak de vidět v hře.

Poslední otázka se týkala chybějící části vozovky v místě, kdy jedete ze zastávky Teniszentrum směrem na Zoo, popř. z druhé strany. Docela mi to komplikuje život, hlavně, když, dík provozu, chytnu zpoždění a na tom úseku ho fakt nedoženu...
Odpověď byla stručná a jasná: Cesty v tomto místě nejsou stejné a tím pádem nemohou být připojeny. Vývojáři - vývojář nepřipravili žádnou možnost k připojení od U Altstadt Spandau, tak sem se rozhodl dát do mapy něco nového, a to nedodělanej kousek cesty.

Toto je jedna z mála věcí, který mi opravdu vadí...jinak si myslím, že je to povedená mapa, která dokáže ukojit touhu a potřebu. Jak krásně zkloubit příjemné s užitečným...
sablos
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2011 00:59

Re: New Berlin-Spandau Map

Příspěvekod Tomko00 » 23 dub 2012 10:44

No, hodnotenie k verzii 1.3 už mám, ideme na 1.4... ( :? )

Stručné hodnotenie:
Ak mám porovnávať základný Berlín a New Berlin 1.4, tak som absolútne zhrozený. V prvom rade autor asi robí na kvantitu, a nie na kvalitu. Niektoré úseky totálne bez objektov, dokonca jeden úsek je úplne holá cesta so zamaľovaným terénom. Niektoré objekty sú totálne zbytočne a bezvýznamne (navyše chybne) umiestnené, a to je hneď príkladom cesta na Hahneberg. Dokonca tam cesta aj levituje a je tam tak zahnutý kopec, že sa tam buguje AI, vráža do každého, niekedy sa aj točí do kruhu. Aby toho nebolo málo, tak cesta na linke 56 tesne pred Zoo ("Neviem čo" Schulzentrum), je aboslútne bez objektu, v diaľke križovatka a stromy, naľavo pár budov, a vpravo asi 300 metrov odomňa jeden panelák... Nedávno vyšla aj verzia 1.5, ktorá pridávala nové linky a oblasti, z obrázkov vyzerala katastrofálne, a keď som to stiahol a spustil, radšej som to okamžite zmazal... Totálne zabugované, prejazdy z ciest bez významu, ai blbla ešte viac, dokonca mi tam vlaky chodili po cestách... Hneď to môžete posúdiť z tohoto obrázku..
>> http://nd05.jxs.cz/744/864/ece7d48007_84050744_o2.jpg
>> http://nd05.jxs.cz/577/011/c518f65c95_84050730_o2.jpg
Ja teraz vážne nechápem, ako tomuto mohol dať Dimi 100%..

Teraz ideme k AI: Totálne zblbnutá, zabugovaná... Ako dimi vyššie písal, tak si prej môžme zahrať linku 92 ako je v základnom Berlíne...No nie je to tak. New Berlin odstraňuje 92E, a navyše cez Prac. dni 9 kurzov z 10 chodí po chodníkoch. Ďalej linka 34 smer Zoo. Keď prichádza k Lindstraße, nejde tam ako má, ale odbočí napravo smer Friedhof, kde má údajne stáť končiť a zastavovať len linka 35. Ďalej linka 94... Ako ide k Pilnitzer Weg, neodbočí doľava, kde má, ale namiesto toho odbočí vpravo smer Hahneberg, potom vľavo ako linka 13, len neodbočí do otočky Hahneberg, ale ide rovno, odbočí vľavo, prejde celú ulicu Heerstraße bez zastávky a zastaví na Pilznitzer weg z druhej strany, a ide potom po svojej trase... Autor tie linky robil očividne na kvantitu a nie na kvalitu... Na niektorých úsekoch ako je napríklad Altern straße, môžete mať výhľad priamo na koniec tilu... bez stromov, bez aspoň textury lesa. A v (ne)poslednej rade úsek pri Maximilian Kolbe Straße...tam im asi došli nápady...jeden druh stromov, jeden druhy cesty, jeden druh križovatky, jeden druh budov...

+ - počet liniek
+ - funkčné CP, IBIS
- - Niektoré ulice
- - neprepracované úseky (väčšina)
- - Kvantita
- - počet ľudí
- - AI
- - Autorovi asi nič nehovorí hlavná cesta a prednosti v editore
- - Upchávajúce sa križovatky
- - Väčšina pristavaných častí bez nápadu
- - Ešte viac liniek jazdí po chodníkoch...

35%
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků