TOPlist

Schönau

Schönau

Příspěvekod mrkvakj » 26 bře 2017 10:04

V električkovej mapa Schönau máte k dispozícii 2 linky. Linku 1 ktorá premáva každý deň a linku 9 premávajúcu iba v Sobotu a aj to len v niektorých časoch. Rozdiel medzi linkami je len v koncovom, pre linku 9, dvojzástavkovom úseku.

Linka 1 začína svoju jazdu na Hlavnej stanici, kde je 2 koľajové obratisko. Vždy využívate len ľavú koľaj. Príde mi preto trochu zbytočne veľkorysé. A nielen z toho dôvodu. Pretože aj pri 5 minútovom intervale, je prestávka vždy len doba intervalu. Teda nikdy v obratisku nestoja 2 či viac električiek. Zo stanice Hauptbahnhof sa preplietate historickým centrom mesta. V ňom by som vytkol zbytočné semafory na prechodoch pre chodcov či zbytočné "obchádzky" okolo monumentov v strede cesty. Po prejdení historického centra dostáva trať charakter električkovej radiály v strede cesty. Po chvíľke sa od cesty odpojí a trať vedie cez sídlisko na vlastnom telese. Bohužial nemôžete ísť rýchlejšie ako 40 km/h. Nie z dôvodu, že by sa nedalo, ale z dôvodu, že na trati je veľa semaforov v zákrute, a tým pádom či máte zelenú, alebo červenú zbadáte až na poslednú chvíľu. Po prejdení oceľového mostu cez rieku vás čakajú už len dve zastávky, a ste na konečnej P+R West, kde čerpáte všetky pauzy dlhšie ako 1 interval.

Aby som to zhrnul:

Plusy:
+ Električková mapa
+Zaujímavý charakter linky
+Rýchlo neomrzý
+Doplnková linka 9


Pre niekoho mínus:
- 1 linka
- Absencia navigácie
-Nelogické riešenie semaforov


Mínusy určite:
- Blbnúca AI nedávajúca prednosť
- Skoro žiadne obmedzenia rýchlostí, aj keď sa žiadajú
- AI premáva len na linke 1(resp. 9) aj keď sú vytvorené možnosti pre viac AI liniek na oživenie mesta.
- Mesto mi príde spoločensky mŕtve.


Aby som to zhrnul. Mapa Schönau je mapa, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Lenže električkových máp je málo, preto keď niekoho už Eberlinsee omrzelo, môže NF6D prevetrať na tejto mape. Mape dávam krásnych 72%
Ako môže byť totalita demokratická, tak môže byť demokracia totalitná.
mrkvakj
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 553
Registrován: 24 říj 2014 17:45
Bydliště: Preßburg

Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník