TOPlist

Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Hodnocení?

100%-90%
54
54%
89%-80%
21
21%
79%-70%
14
14%
69%-60%
5
5%
59%-50%
3
3%
49%-40%
1
1%
39%-30%
0
Žádná hlasování
29%-20%
1
1%
19%-10%
0
Žádná hlasování
9%-0%
1
1%
 
Celkem hlasů : 100

Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod shitman » 23 čer 2016 18:05

divím se, že tu tahle mapa ještě není. pro někoho je možná druhý den po vydání brzy na to psát recenze, nicméně já rychle sepíšu své první dojmy, protože se k mapě nejspíš už nevrátím. :)

jednoduše řečeno - mapa je nádherná na prostředí, silnice, a použité objekty. naprosto katastrofální je AI doprava a úroveň optimalizace. kvůli těmto dvěma věcem (mapu hodnotím ve verzi 1.0 ze dne 22.6.2016) se k ní nejspíše budu vracet jen velmi zřídkakdy. nejspíš zde nebudu rozepisovat každý svůj jednotlivý dojem a pocit z každého kilometru na mapě, více ovšem rozepíši body níže. mapu jsem testoval s irisem B951 se stefcovou úpravou na kapacitu cestujících, v odpolední špičce ale ani ta zoufale nedostačovala a nechával jsem za sebou zastávky plné lidí. jízdní doby jsou příjemně napnuté, takže není moc šancí se flákat, stejně jako jet extrémně pozdě - pokud máte vypnuté kolize. AI absolutně ignoruje přednosti zprava, najíždí do vás všude, kde je to jen trošičku možné, a na půlce křižovatek sama zablokuje cestu dřív, než k ní stihne autobus vůbec dojet. mezi typické neduhy (zakořeněné již v základech OMSI) patří úplná ignorace protijedoucího vozidla (bud se na silnici tři metry na šířku uhnete nebo máte smůlu), stejně jako vozidla stojícího v zastávce nebo jedoucího křižovatkou, na které má přednost, mezi neduhy způsobené touto mapou potom patří situace, kdy si odbočující AI neumí dohodnout, kdo má komu dát přednost, a zablokují všechny směry křižovatky, náhodně měnění pruhů na souběžných pathech, ale nejspíš nejzávažnější je zasekávání AI autobusů, které náhodně zůstávají stát na různých místech mapy, blokují veškerý provoz okolo sebe a nic s nimi nehne (nejčastěji, či snad výlučně jde o vozy typu SOR XN a Mercedes, na různých linkách a náhodných lokacích).

vrátím se ale zpátky k tomu hezčímu, co mapa nabízí, a to je celkový dojem. silnice, po kterých jede linka, jsou zpracované do detailů, nechybí plakáty na lampách pouličního osvětlení (které většinou bohužel vypadají dost amatérsky a uměle), květiny, lampy, odpadkové koše aj. silnice a ulice, do kterých linka nezajíždí, jsou naopak velmi odbyté, s pár objekty a většinou končí dvacet metrů za křižovatkou, ze které odbočujete, tedy všem hezky na očích. zastávkové zálivy jsou různorodé a naučit se v každém zastavit hezky pěkně u obrubníku dá celkem zabrat. spousta rozličných typů křižovatek i silnic dává pocit ze skutečného města, kde nejsou záplaty jen tak poházené okolo stylem Aby se neřeklo. z infrastruktury bych vytkl jedině náměstí, které je až moc jednotvárné.

z celkového dojmu - naprosto nechápu, proč je mapa tak mizerně optimalizovaná. většina objektů se nezdá být příliš náročná (budovami začínaje plakáty na lampách konče) a okolní ulice jsou objektů prosty jako by jimi prošli kočovní cikáni. Ai autobusů také nejezdí zase tolik (za půlkolo jsem jich napočítal cca. 10) a OA v mapě také přeplněno není. z těchto jednoduchých důvodů mě 12-9FPS na mapě zaráží a dosti jí znechucuje. k dalším nepříliš kladným bodům bych přidal informační letáky a plánky - i když je to velmi příjemné překvapení a při jejich čtení jsem se párkrát i zasmál, obsahují celkem dost chyb a jsou napsány absolutně nevhodně (např. vzkaz od ředitele podniku je psaný stylem "hejty", který k řediteli absolutně nesedí, a mám-li být upřímný, takového ředitele bych si ani za mák nevážil a dost jím pohrdal). drobným detailem je pojmenování složky mapy jako "omsi.cz" a mapy samotné jako "kojetice", což prakticky znemožňuje její správné abecední zařazení ve výběru map v OMSI. a ačkoliv byla absence navigace v hlavě autorů jakkoliv šlechetná, myslím, že to byl asi nejhloupější nápad při tvorbě mapy všech dob. shrňme to tedy:

+ krásné české prostředí
+ propracovanost a detailnost hlavních ulic
+ kompletnost balení mapy (je příjemné nemuset procházet dvacetibodový seznam s potřebnými add-ony)
+ upravené autobusy a nový ai-list
+ jízdní doby, počet kurzů, zpracování JŘ celkově

+/- doplňkové materiály k mapě (hezký detail, užitečnost nechám stranou, více vypsáno výše, absence překladu do cizích jazyků - ani readme není anglicky)

- odfláknuté boční ulice
- katastrofální optimalizace (pokles FPS)
- chování AI dopravy
- drobné chyby při vydání (špatně zapsaný .hof soubor, ticketpack, chybějící mondeo - vyřešeno hned po vydání)
- absence navigace

svým skromným názorem uděluji mapě 70%. ačkoliv se většina toho, co jsem vytkl výše, může zdát jako malichernost, i nejmeněí detaily ovlivňují celkový pocit z mapy, a ačkoliv se autoři snažili, zde je těch detailů hodně. screeny z jízdy najdete v galerii. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod JachyHm » 23 čer 2016 21:35

Tak tady taky napíšu svůj názor, převážně na scripty a funkčnost mapy.

Vzhled mapy je docela dobrý, vedení linek by mohlo být trochu jiné, opět náměstí mi přijde trochu prázdné, no nevadí.

Ale teda věci k mapě... no katastrofa...
Postahoval jsem oba balíky, co k tomu vyšly, nainstaloval a bohužel, to byla ta osudná chyba, nechal přepsat stávající soubory. No popravdě všechny fonty přestaly zobrazovat diakritiku, resp. celá písmenka obsahující diaktiku, na B951E přestala fungovat RT-1, nezobrazuje vůbec nic, na některých semaforech, konkrétně na tom za mostem Miloše Sýkory svítí všechna světla, nebo žádná. Podle toho z které strany se na něj člověk dívá :D Tak různě to poblikává. Hlášení a obecně zpracování vstupních dat pro palubní počítač taky pokulhává, před některými zastávkami je dvou vteřinové ticho, na nádraží (vlakáči) pokud spoj končí to vyhlásí "Železniční stanice konečná zastávka" a po nějaké době "příští zastávka Výzkumné ústavy" :? Já vím, že programování vstupních dat pro palubní počítač v OMSI asi není tak jednoduché jako ve skutečnosti, ale přesto mi přijde, že po roce práce to mohlo být lepší. Až se mi tak zdá, že se všichni do půlky června věnovali mapě a pak zjistili, že tomu úplně chybí hlášení, a vůbec scripty... Je to škoda, mohla by to být dobrá mapa, bez výše zmíněných chyb. A docela mi taky chybí navigace, ale ta tam předpokládám není úmyslně, nebo se na ní taky zapomnělo? :?:

PS: už tahám systém ze zálohy, bohužel z konce Března
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JachyHm
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 dub 2015 04:31
Bydliště: Prágl

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod igisek » 23 čer 2016 21:48

Mapě dávám 77%.

+Zpracovatelnost, reálnost prostředí
+Jízdní řády a zpracovatelnost kurzů
+Možné další pokračování stavby do budoucna
+Jízdní doba

+/- Absence navigace. Na některých místech je to dobrý, učit se j z plánku, jenže jsou místa, kde jsem zabloudil i pomocí plánku, třeba na náměstí.Tam mi to přijde dost nepřehledné.

-Dost velká náročnost mapy
-AI doprava, na některých místech ignorace přednosti zprava.

Mapu jsem ohodnotil sedmasedmdesáti procenty, takže mapa je dobrá, přestože obsahuje své ALE...
Přesto si myslím, že v dalších verzích dojde k opravě těchto chybek a pak budu moct dát mapce pěkných 100%.Bodovou škálou ve škole by si tato mapa vysloužila pěknou 2.
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Peterson » 23 čer 2016 22:11

Zhrnutie do plusov a mínusov nečakajte, skôr bodovú osnovu

- Blúdim. Pri prvej jazde som vždy zle odbočil, plániky a tak som nekonzultoval. Chcem jazdiť, nie študovať.
- Som rád, že mám kolízie vypnuté, aj keď by to bolo vlastne jedno, AI sa správa zle. Buďto sa do križovatky hrnie až príliš horlivo, alebo sa nehrnie vôbec a čaká do súdneho dňa. Ešteže má CapaCity tak silný motor.
- Náročnosť... je v pohode. Nemám problémy.
- Prostredie je tak autentické, že mi príde až silené. Snaha napasovať všetko zničila celkový dojem, z mesta so širokou ulicou a kruhákom úrovne Banskej Bystrice sa cez "priemyselnú zónu" , do ktorej je to doslova len na skok sa dostanete na Ukrajinu - vidiek. Nekonzistentné skoky a nelogickosť, odkedy je železničná stanica niekde v prdeli v meste, ktoré má určite nejaké postavenenie? Väčšinou sú totiž tieto dve stanice na rovnakom mieste, doslova vedľa seba.
- Uzavretosť mapy. O čo ide? Mapa je až príliš orientovaná sem, do tejto komunity, avšak by mala reprezentovať zručnosti verejnosti, nie tomuto fóru. Myslel som si, že ten projekt mal ukázať Nemecku, že aj na východe vedia robiť veci. Absolútne prdenie na lokalizáciu pre iné krajiny všetko dokonale zakončilo.
- Hlásenie mi lezie na nervy. Chápem, koncept dvojitého hlásenia je celkom milý, ale nefunguje. Takto nie. Nedáva to zmysel, prečo to nerozdeliť na samostatné hlásenia? Nevadilo by mi stlačiť Q dvakrát, o to lepšie, aspoň mi teta nebude hovoriť kraviny.

Zhrnutie? Reprezentačný produkt môže reprezentovať len autorov, a to určite nie v zahraničí. Do LinkedIn profilu by som si to nedal. Pokus dobrý, len zle poňatý. Chybu hľadajte vo vedení.

60%
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Trolejbusák » 24 čer 2016 08:12

Nebudu se nějak rozepisovat

+Zpracování, prostředí vypadá opravdu "česky"
+Různé varianty trasy
+Dobře se bude rozšiřovat
+Vlastní repainty, hlášení atp.
+Nenáročnost (jak u koho, ale já jedu stabilně na 20FPS)

+/- Chyby s fonty a autobusy
+/- Chybějící navigace (mně to nevadí, stačí dvě tři kola a už vím kam jet)

-AI doprava, která si dělá co chce
-Ulice kam se nezajíždí jsou ukončeny hned u křižovatky bez jakéhokoliv backdropu

Mapa i přes pár drobných chybek mě chytla a na nějakou dobu mě nepustí. :D Těším se na další verze, jelikož tu trojku taky nejde jezdit do kola.

90%
Trolejbusák
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5199
Registrován: 23 dub 2011 15:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod TeoCZ » 24 čer 2016 09:00

+ Objekty ... ty se ještě budou hodit do pár map
+ Náročnost
+ Nachvilku zabaví
+ Repaint
- Navigace
- Hlášení
- Prázdné okolí
-
- Fonty
- občas špatné křižovatky
- Plánek kterej je úplně k ničemu ... kdyby tam byl printscreen mapy a do toho namalovaná trasa tak by se vtom dalo orientovat lépe
TeoCZ
Zabanovaný člen
Zabanovaný člen
 
Příspěvky: 1014
Registrován: 18 lis 2013 21:54

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod cmlc » 24 čer 2016 12:07

Taky si dovolím shrnout své dojmy z OMSI.cz mapy. Co jí rozhodně nelze upřít je atmosféra. Zde bych si dovolil vypíchnout oblast staré průmyslové zóny, ze které (post)industriální duch přímo srší. Perfektním detailem je starý označník na zastávce Silisan s původním názvem zastávky, zřejmě ještě z dob ČASu. Dalšími výborně zpracovanými místy jsou nemocnice a výzkumné ústavy. Naopak nedostatkem mapy je poněkud pochroumaná konzistentnost, daná "hlasovacím" konceptem celého projektu. Nechce se mi věřit, že by město s tak obrovským náměstím a rozsáhlým historickým centrem mělo železniční staničku i autobusák tak vzdálené centru. Město s náměstím o velikosti toho olomouckého by asi nemělo pouhých 6 linek MHD, ovšem s takto velkorysým rozsahem provozu. Pokud stále platí, že další linka, která se bude stavět, bude jedna z příměstských, budou mít jistě autoři mapy dostatek prostoru tento neduh napravit. Meziměstská linka je pro tento koncept, podle mě, vhodnější. Spojuje města různých velikostí a projíždí různými prostředími, což dává větší prostor složit mapu z rozličných částí bez narušení výsledné konzistence.

Nedostatky:
- Chování cestujících: V průběhu celého spoje vystupuje na nácestných zastávkách vždy jen pár lidí, téměř všichni se vezou "až na konec". Na zastávkách Náměstí, Nemocnice a Penny Market bych očekával mnohem větší výměnu. Naopak nepředpokládám, že na konečnou u výzkumných ústavů se poveze pokaždé takový dav. Tady bych čekal v každém spoji jen pár "nejotrlejších", maximálně v době začátku a konce pracovní doby ústavů trochu více lidí.
- Příliš dlouhý mezizastávkový úsek Náměstí <=> Cíglerova. Tak rozsáhlé centrum by si jistě zasloužilo nějakou další zastávku.
- Spoje jedoucí v úseku Autobusové nádraží -> Železniční stanice mají v JŘ u zastávek Hamplova a ŽST stejné časy.
- V zastávce Olomoucká DC se prakticky nedá zastavit čelem u sloupku a současně celou délkou vozu těsně u nástupní hrany. Stačilo by posunout sloupek o 3-4 metry dopředu, místo tam na to je.
- Na některých křižovatkách je to s dvanáctimetrem dost natěsno, ale uznávám, že pokud klade mapa důraz zejména na realističnost, je to v pořádku.
- V garážích chybí myčka a čerpací stanice.

Přednosti:
- Celkově prostředí mapy a propracovanost.
- Jízdní doby: Podle mě tak akorát. Žádná honička ani zbytečné čekání do odjezdu.
- Informační materiály, především vozové jízdní řády (Ačkoliv zde bych byl pro to nezapisovat manipulační přejezdy přímo do tabulky s JŘ, ale pouze do záhlaví vozáku).

85%
Obrázek
Uživatelský avatar
cmlc
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 440
Registrován: 25 úno 2013 21:36
Bydliště: Kladno

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Martin_S » 24 čer 2016 14:23

Tak se přidám i já:
Mapa je, až na pár vyjímek, docela dobře zpracovaná, celkově bych ji hodnotil spíše kladně. Ale kdyby bylo všechno hezké a úplně Tip-Top, za chvíli by nás to tu nebavilo :D
+ české prostředí
+ od jiných map zcela odlišný AI list
+ repaint
+ některé objekty

+
/- občas delší čekání na konečné
+/- zajímavé a vtipné billboardy, ovšem svými malými nápisy strhávají hráčovu pozornost od řízení a nutí číst

- mapa je náročná jako prase (Autobusové nádraží 7 - 10 FPS, občas i 4, Garáže 16 - 17FPS)
- občas trochu uměle vypadající prostředí (např. u zastávky Masarykova třída, sídliště)
- zmatení řidiči
- navigace (hledání odbočky k železniční stanici nebo k nemocnici mě fakt nebaví)
- chybějící "prostředí" např. v bočních uličkách, odbočkách, kolem Mostu M. Sýkory
- německy mluvící cestující
- nefunkční hlášení


Celkem tedy něco mezi 65 - 75 %
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Jadu2 » 24 čer 2016 21:44

Trasa, po které linka jezdí, je velmi kvalitně zpracovaná, obsahuje hodně nových objektů (které by se daly použít v dalších mapách) a "čiší" z ní atmosféra opravdového českého města (mně se nejvíce líbí úsek k nádraží a výzkumným ústavům). Bohužel, tam, kde linka nevede, je zpracování horší. Do některých takových ulic jde někdy dobře vidět - po 30 metrech silnice končí a nevypadá to zrovna nejlíp. Třeba mohli ty ulice trochu prodloužit nebo tam dát nějaký pozadí. U některých míst je to opačně: v centru jsem špatně odbočil, a i když jsem nejel po trase linky, dostal jsem se tam, kam jsem potřeboval po silnicích a bez jakéhokoli couvání nebo jízdy po trávě. V některých mistech je mapa náročná na řidičské schopnosti (to mi vyhovuje), což však částečně ovlivňuje i AI doprava (viz. dále).

Další věcí jsou readme, manuály apod. Ty jsou podle mě velmi dobře zpracované, obsahují i vozové JŘ a popis trasy, akorát je vše jen v češtině a česky nemluvící hráči tak budou mít trochu problém, protože v mapě schválně není navigace (já tomu popisu naštěstí rozumím, takže pro mě je to velmi zajímavé zpestření). Trasa je sice zakreslena v plánku, ale z toho to nelze vždy dobře pochopit. Dále mapa obsahuje kvalitní jízdní řády, repainty a hof soubory.

Také AI doprava mívá problémy: na některých místech špatně dává přednost, občas při odbočování blikají na špatnou stranu a autobusy stojí různě po mapě a vytváří tak kolony a je potřeba je občas objíždět. Na některých zastávkách je až moc lidí a často se do autobusu nevlezou všichni. Například na náměstí bych taky mapu trochu oživil treba chodci - teď to vypadá trochu prázdně.

V centru města mívám cca 15-20 FPS, na ostatních mistech něco nad 20 (záleží na nastavení).

I přes nějaké chyby mě mapa dost baví a podle mě patří k nejlepším mapám do OMSI. Dávám ji tak 90% a rozhodně ji doporučuji. Navíc autoři slibují opravu chyb a rozšířování mapy o městské i meziměstské linky.
Naposledy upravil Jadu2 dne 25 čer 2016 07:18, celkově upraveno 1
Image
Jadu2
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 111
Registrován: 11 úno 2015 18:46

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod chaosus » 24 čer 2016 22:55

Nuže, do rukou se mi dostala vskutku zajímavá a místy dost povedená mapka, která ač je fiktivní, tak hodně připomíná naše česká a slovenská městečka. První věc, kterou bych vytkl je rozhodně optimalizace. Jsem v těchto končinách nový, takže nevím na jaké "standarty" jsou zdejší lidé zvyklí ale i 30fps je pro mě už dnes nekoukatelné. Co se ale zpracování týče, to je na velice dobré úrovni. Osobně se mi nejvíce líbí prostředí nemocnice, nádraží a nebo průmyslové zóny. Nejvíce asi pokulhává náměstí, které je zbytečně velké a prázdné. Ony serpentiny za zastávkou Penny Market mi přijdou dosti nerealistické. Přes tyto nudnější místa na mapě jsou ale Kojetice velice zajímavým místem, které bych všem řidičům rozhodně doporučil navštívit.

KLADY
+ Hlášení zastávek
+ Dobře zpracované české/slovenské prostředí
+ Repaint

ZÁPORY
- Kolony AI busů
- HW náročnost
- Neúplná místa (náměstí)
- Chybějící navigace

Zatím hodnotím mapu 75%, možná své hodnocení ještě zvýším podle toho, jak si autoři poradí s neduhy mapy. :)
chaosus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 11
Registrován: 29 kvě 2016 11:06

Další

Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků