TOPlist

Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Hodnocení?

100%-90%
54
54%
89%-80%
21
21%
79%-70%
14
14%
69%-60%
5
5%
59%-50%
3
3%
49%-40%
1
1%
39%-30%
0
Žádná hlasování
29%-20%
1
1%
19%-10%
0
Žádná hlasování
9%-0%
1
1%
 
Celkem hlasů : 100

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Opavan99 » 25 čer 2016 10:02

Tak i já přidám hodnocení. Začnu u informací k mapě. Ty jsou zpracovány velice hezky, ale pouze v češtině, tudíž západní sousedi z toho asi moc nepochopí. Teď k mapě. NA první pohled je mapa velice pěkná a propracovaná. Bohužel, na hodně křižovatkách jde vidět nedokončená ulice, která nikam nevede, což je škoda. Moc se mi nelíbí Masarykova třída a serpentiny dolů, přijde mi to tam dané tak na sílu. Zbytek mapy je celkem pěkný, ale: Náměstí je hodně prázdné, chtělo by to doplnit nějaké stánky atd...., protože teď je tam jen kostel a auta. Trochu nelogické mi přijde umístění žel.stanice na okraji velkého města, to by mělo být spíš v centru a dost blízko k aut.nádraží (např. Florenc <-> Masarykovo nádraží). Také přechody mezi jednotlivými částmi města jsou dost markantní. Jste mezi paneláky, přejedete most a jste v průmyslové zóně.Pak vyjedete ven a jste skoro na vesnici.. Přihodil bych špatnou optimalizaci, hlavně teda část od nemocnice po Cíglerovu mám celkem propady FPS.. Chybějící navigace mě taky dost mrzela, hlavně napoprvé jsem dost bloudil a přitom jsem se díval do plánku. AI absolutně nerespektuje přednost zprava, najíždí až k autobusu (nedá se pak vytočit) apod. Nevím, jestli je tohle chyba mapy, nebo celého Omsi. Také AI busy si umí vybrat nejlepší místa, kdy čerpají pauzu. A náročnost mapy je možná daná tím, co se na mapě za busy prohání. Hodit tam B951/E a SOR XN12 není dle mého názoru nejlepší volba. Za sebe bych mapu ohodnotil mezi 65-70% a doufám, že autoři se pokusí tyto nedostatky opravit v příští verzi. :)


+ Zpracování informací k mapě
+ Pěkné úseky (např. mezi prům.zónou a nádražím)
+ Připomíná česká města
+ Stíhatelné jízdní řády



+/- Informace k mapě jsou pouze v češtině



- Nelogické stavění něktěrých míst (např.nádraží)
- HW náročnost
- Brzy končící ulice
- Prázdné náměstí
- AI busy si pauzují kde chtějí
- AI kašle na přednosti, těsně u semaforu přejíždí z pruhu do pruhu
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Mari » 25 čer 2016 14:54

Stejně jako moji předchůzci bych tu rád shrnul moje dojmy z nově vydané mapy Kojetic.Za 1 rok práci autoři zvládli udělat sakra velký kus práce a společně se podíleli na úžasné mapě.Skládám vám poklonu,hoši! Hned na první dojem působí mapa velmi propracovaně.Mnoho nových budov a také rozmanitých úseků.Jednou jste v centru městu a za chvilku už si připadáte jak v nově vznikajícím městě.Nevím úplně,zda je to dobré či špatně,jak pro koho.Každopadně pro mě je to spíš klad.Radši si projedu různé části města,než abych jezdil stereotypně dokola to samé.Velkým oříškem však pro mě byla už ze začátku bylo zorientování se v prostoru.Minimálně náměstí mohlo mít navigaci,protože minimálně poprvé jsem tam lehce bloudil.Ostatní jsem překvapivě zvládl a po první jízdě už jsem jezdil bez pomocných plánků.V další bodě bych se jen lehce vyjádřil k hlášení.To je uděláno logicky a velmi pěkně.I tak však obsahuje velké množství chyb.Paní dabérka hlasí z náměstí zastávku Na Příkopu,nikoli Na Příkopě.U kurzu 03 na Ž.Š. hlásí zastávku Výzkumné ústavy a nehlasí konečnou stanici.Taktéž blbne AI.Ostatního jsem si nijak moc nevšiml.Jízdní doby jsou zvládnuty vcelku dobře,určitě se jezdí dobře,ale trochu nepoměr času.(Z Příkopu do Masarykovy to není 3 minuty;Z Nemocnice se to zas nedá stihnout do Cíglerovy za 1 minutu) Možná jsou až zbytečně velké přestávky na konečných,jinak v pohodě.Možná,jak už psali moji kolegové, by mohly některé spoje končit třeba na náměstí.Ještě více by ta mapa byla zajímavější.Jinak mi na mapě chybí vlaky,škoda že tam nejezdí.Také jste tam mohli zakomponovat retardéry,typická česká věc.A také chronologie,nějaké objížďky,atd...Ostatní mi taky teď nenapadá.Těším se na rozšíření a doufám,že chyby opravíte!! :)

-Česká propracovaná mapa
-Jízdní doby
-Zajímavé úseky,nikoli stereotyp


-Navigace
-Jízdní řád


-AI
-Chyba u hlášení
-Chronologie
-Dlouhé přestávky
-Nedokončené ulice(Masarykova/Olomoucká)

Mapě z tohoto důvodů dávám 85%,pokud se na mapě dokončí detaily.Určitě to bude na 100%!
Mari
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 677
Registrován: 23 zář 2012 13:30

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Solaris7777 » 25 čer 2016 15:52

Tak mapu v poslední době jezdím docela často, ale i přesto mi na ni hodně věcí vadí. Shrnu to do + a - ;) .
+prostředí(opravdu pěkné)
+různé věci z koutů ČR (autobusák, výzkumné ústavy, Sýkorák atd.)
+informační materiály
+absence navigace(plánek jsem si před první jízdou vytiskl a v pohodě, trasu si zapamatujete a navigaci nepotřebujete)
+docela reálný JŘ(zátahy do garáže, změny intervalů, VJŘ)

+- hlášení(u vozů s automatickým hlášením je trochu problém, ale za to mapa a její hlášení nemůže, to ale neznamená, že se nemohly udělat 2 verze hlášení)
+- když jedu jen na PZ, Silisan, shift+z mi ukazuje příští zastávku např. Náměstí Silisan, Masarykova třída, sídliště Silisan... :?
-náročnost(katastrofa, tenhle faktor výrazně sníží hodnocení)
-AI doprava(sice ji mám vyplou, jinak bych mapu asi ani nerozjel, ale podle screenů a názorů tady je to absolutní katastrofa)
-zastávka Olomoucká směr Nemocnice(ten, kdo vymyslel tudle zastávku, asi nikdy do té zastávky nevjížděl, nikdy se mi tam nepovede zajet, tak jak se má, a to s 12m autobusem. :roll:
-prodávání lístků(furt dávám cestujícím moc peněz, radši jsem si to u téhle mapy vypnul...)
-přepsání fontů

Mapu hodnotím 50%. Nebýt náročnosti, těch lístků a fontů, byla by to určitě TOP mapa. ;)
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod eso205 » 25 čer 2016 18:30

Na mapu jsem se těšil, ale přiznám se, že mě to zklamalo, ale zas to je originál, protože na jiných fórech asi nic podobnýho není.
Klady:
+ CZ prostředí
+ AI vozy
+ informační materiály
+ většina nových objektů
+ jizdní řád

Nerozhodné:
+- jízdní doby (daji se stíhat, ale musíte na to šlápnout)
+- HW náročnost

Zápory:
- nedodělané okolí
- fonty
- křižovatka u zastávky Na Příkopě
- AI doprava nedává přednosti
- náročné AI busy (vhodné vyměnit za 12M ciťáky od VonSharka).

Mapa je celkem dobrá, ale má hodně chyb, tak snad bude většina chyb v patchi opravena, mapě uděluji tak 65% a těším se na její pokračování.
Fiktivni Brno 2.0 již vydáno, více informací na https://www.facebook.com/eso205-fanpage-811137442261396/
Iveco Cursor 8 best motor ever
Uživatelský avatar
eso205
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 187
Registrován: 31 črc 2014 18:59
Bydliště: Brno

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod viktor1 » 25 čer 2016 18:43

Tak se i já přidám a napíšu hodnocení na tuto očekávanou mapu.

+
Mapa z českého prostředí
Rozmanitost terénu, budov, silnic,..
Vlastní repainty
Vlastní hlášení
Propracovanost JŘ
Plakáty na sloupech
Informační materiály
Absence navigace


+/-
AI vozy (chybovací SOR)
Nedodělané okolí
Špatně nastavený TicketPacks
Náměstí (pěkné, ale prázdné)


-
HW náročnost
Chybovost AI dopravy (zejména přednosti)
Přepis fontů
Nefunkční JKZ u ASK B951E
Odstavování AI busů na chodníku (při přestávce na AN) ve smyčce


Suma sumárum, mapa naplnila mé očekávání v oblasti propracovanosti, ale celkový dojem sráží její abnormální HW náročnost. Celkově mapě uděluji 70%.
viktor1
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2013 16:24
Bydliště: Hrušovany u Brna

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Jaškin » 28 čer 2016 16:18

+ Prezentace projektu
+ Zapojení ostatních uživatelů z fóra
+ Informační materiály


+ Zpracování mapy (klasické české prostředí)
+ Originální budovy z ČR
+ Rozmanitost terénu
+ Použití textur
+ Zpracování JŘ
+ Více konečných MHD linky 3
+ Vlastní hlášení a repainty ASK
+ Nápad s plakáty
+ Absence navigace



-/+ HW náročnost



- Problémy s fonty u autobusů ASK (naštěstí jsem tyto vozy neinstaloval)

- Nedoděláné okolní prostředí
- Prázdné náměstí, bez nádechu
- Chování AI v určitých místech
- Garáže (nevím, ale takhle si nepředstavuji garáže DP u většího města)



Celkově hodnotím na 90%
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Apache2015 » 28 čer 2016 16:31

tak po pár dňoch testovania som konečne vysúdil svoj názor na túto mapu, už vopred sa vám poďakujem že ste vytvorili úžasnú a peknú mapku, snáď vás úspešnosť bdue lákať robiť nejaké ďalšie verzie a pridávať ďalšie linky, miesta atď..

Plusy:
+ HW Náročnosť
+ CZ prostredie, moc mi to pripomína jedno CZ mesto ale jeho meno mi vypadlo
+ Konečne nejaká mapa ktorá nie je tiež iba prechádzkou ružovou záhradou (myslím úsek Námestia a jeho uličky)
+ Fajn spravený CP(JŘ), dá sa v pohode stíhať, nemusíte sa ponáhľať, tam sa to vlastne ani nedá
+ Pekný Repaint :mrgreen: (Vďaka Rpopo-vy za repaint pre ASK :) )

Nerozhodne:
+/- Chýbajúca navigácia (aspon umňa "neexistuje" po stlačení tlačitka v ALT Menu)
+/- Občasné bugnutie AI Dopravy (napr. bugnutie AI busov u nádraži alebo ich spawnovanie pri zastavovaní na konečnej)

Zo začiatku som si myslel pri tvorbe mapy: "Úúj, to bude zas mapa ktorá omrzí po 3 dňoch" , no po vydaní, a pár screenov pred vydaním ,som zistil že práve vychádza mapa ktorá by kľudne mohla preraziť aj na Marcelove fórum, a celkovo by mohla zaujať aj ľudi CZ/Sk republiky , že môže byť úspešná ako Sczecin, ostatné známe populárne mapy, tak isto aj repaint, je v ňom dosť fantázie, no nuž asi fakt bude problem ho robiť pri NP vozidlách kde je plechov málo kde by sa dalo rozumne namaľovať tento vzor pre ASK.

Mape dávam Pekných 96%
Ryzen 5 3600, 16GB Predator 3200MHz a RTX 2060.
Uživatelský avatar
Apache2015
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1689
Registrován: 18 bře 2015 19:07
Bydliště: Slovensko

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Joker » 28 čer 2016 19:44

Po několika jízdách sem napíšu také svoje krátké hodnocení,

+dobré zpracování, vypadá to česky
+správně udělaný JŘ
+rozmanitost objektů a to, že mapa nepůsobí ve většině prázdně
+krásný venkov

neutrální: náročnost - u mě 40 - 60 fps, což je tak průměrné

-chybějící navigace - opravdu nechápu, proč musím i po asi 5 jízdách furt koukat do nějakýho plánku (ze kterého to stejně nejde leckdy vyčíst) a musím pořád jen dávat pozor, abych nepřejel nějakou odbočku - pochopím absenci u reálné mapy, ne u fiktivní
-špatné chování AI
-jednotvárné náměstí

Mapě dávám 80% a určitě si jí i často zajedu. Věřím, že chyby budou později opraveny.
Joker
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 pro 2015 13:11

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod Ja4senCZE » 29 čer 2016 22:01

Okay, už jsem taky něco njezdil na týhle mapě, tak si sem taky přidám hodnocení

KLADY

+ Krásné prostředí
+Místa inspirované realitou
+Informační materiály
+Bez navigace
+Repainty


A teď to horší...ZÁPORY

-Zácpy autobusů
-AI občas blbne
-Spawnutí busů do cesty na Nádraží


To by tak bylo všechno
Mapě dávám 92%
Ja4senCZE
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2014 07:54
Bydliště: Doubek

Re: Kojetice (OMSI.CZ MAPA)

Příspěvekod theVP » 30 čer 2016 12:52

Upravuju hodnocení v závislosti na vydání opravného patche 1.21:


+ pěkně zpracované prostředí
+ jízdní řády
+ repainty
+ hlášení
+ informační materiály
+ absence navigace (ta trasa se dá snadno zapamatovat po 2,3 jízdách)
+ originální objekty
+ rozmanitost terénu
+ vylepšené garáže
+ backdropy na prázdných místech
+ nové chrono



+- Konečně vyřešen problém s fonty a .hof souborem pro MB Citaro, který je česky :!:


- AI doprava; chybující AI busy
- AIlist busů = stále přetrvává, aneb co si člověk neudělá sám, to prostě nemá. Autoři nový AI list "pořešili" přepsáním busů na AI verze z Prahy s původním DPP repaintem, což je naprostá lenost a diletantství.
- bordel v .bus souborech (Kojetický repaint se mi nainstaloval do AI verze SOR BN12 NEW, přičemž mapa tuto verzi jako AI vůbec nepoužívá..)
- suché BUSE panely -> zápis "Aut.nádraží" nebo "Žel.stanice" bez mezery je strašnej, je škoda, že zrovna u BUSE panelů není využit jejich potenciál (piktogramy..)
- nefunkční SPZ u autobusů Solaris a MB Citaro Facelift (problém spíš člověka, který dělal repainty)
- HW náročnost (FPS dropy na Aut. nádraží, u nemocnice a u kruhového objezdu, u zastávky Na Příkopě), optimalizace



Mapu jsem si velmi oblíbil, oceňuju práci autorů v oblasti obsáhlých info materiálů, tvorby linek, práci s terénem/objekty nebo hlášení zastávek. Věřím, že autoři na přetrvávajících chybách zapracují.

Celkově: 80%

//EDIT: po každém patchi budu upravovat hodnocení
Naposledy upravil theVP dne 02 zář 2016 11:11, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
theVP
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 375
Registrován: 13 srp 2015 00:17

PředchozíDalší

Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků