TOPlist

Budapešť - Óbúda

Budapešť - Óbúda

Příspěvekod rpopo » 29 črc 2017 08:58

Je mi celkom zvláštne, že nikto z vás neprišiel nato, že mapka je vyše dvoch týždňov verejná. Autor vydal túto reálnu mapu v aktuálnom štádiu, obsahuje 6 liniek. Mapa je vysoko detailná, Budapešť mám zbehanú krížom krážom celú a treba povedať, že skutočne nemám problém sa orientovať, kde som. Mapa je naprosto úžasná. Pomerne veľkým problémom ale je, že na mape chýbajú cestovné poriadky. Cestujúci s vami pôjdu, navigácia funguje, ale AI busy nejazdia a vy nemáte časy. Ďalšiu drobnosť, ktorú by som vytkol /dobre, nejedná sa o finálnu verziu mapy, takže sa to určite opraví/ je, že nakoľko je Budapešť obrovské mesto a ponúka mnoho krásnych panorám pri pohľade z mostov, očakával by som okolie urobené aspoň backdropmi. Takto vidno len okolie a inak krásne vyhliadky a pozadia nie. Nedávam to ako zápor, nakoľko mapa nie je vo finálnom štádiu. Túto požiadavku som už smeroval ku autorovi. Ku mape je pribalených niekoľko vozidiel a všetky potrebné addony. Je tam aj riaditeľná električka, nejaké AI vozy, mestský Ikarus 260 v Budapeštianskej verzii, nejaký elektromobil a vyhliadková súprava jazdiaca po Margid Sziget. Ja som vyskúšal linku 26 idúcu z Nyiugati Pályaudvár na konečnú Árpád Híd, a musím uznať, že je to urobené dokonalo. Snáď lepšie sa ani nedalo... Svoju jazdu na linke som aj natočil, aby ste si krásy mapy mohli pozrieť aj vy. Mapa je minimálne u mňa totálne HW nenáročná, proste radosť jazdiť. Budapešť je moje obľúbené a milované mesto, táto mapa ma proste očarila.

phpBB [video]


Klady:
Vlastné, reálne objekty
Vlastné, reálne cesty a križovatky
Mimoriadne reálne spracovanie
HW nenáročnosť
Veľkosť mapy
Centrum mesta
Kompletný balík na stiahnutie


Zápory:
Chýbajúce cestovné poriadky.


Ak mám mapu zhodnotiť ako celok, ak by boli urobené cestovné poriadky, bolo by to bez mihnutia oka na 100%. Za tento nedostatok ale niečo strhnúť musím, preto dávam mape 95% a verím, že po dokončení mapy bude mapa môcť byť ohodnotená, pokojne aj na 110%. Rozhodne to odporúčam stiahnuť, je to nádhera.

DOWNLOAD:
https://mega.nz/#!SINzkCiI!pQrTBsTEGF0aFiB0PuPd89VVmVVXgtJ1PeqgblPDEz4
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Budapešť - Óbúda

Příspěvekod Tomikovec » 29 črc 2017 11:16

Já můžu s rpopem jen souhlasit. Budapešť mám taky dost prochozenou a autor na mapě odvedl fakt dobrou práci.
Projel jsem si linku 26 s Citarem a nestačila mi kapacita, na zastávkách nasedá trochu víc lidí než jsem čekal. Mapa nepotřebuje složitě shánět spliny a objekty, vše co potřebuje obsahuje jeden archiv.

Image
Více obrázků:
Image
Image
Image
Image


+ propracovanost
+ náročnost (čekal bych vyšší, na některých místech jenom 15 fps, ale to jenom kvůli mému notebooku, na některých zase 35. 8-) )
+ archiv obsahuje vše potřebné
+ pocit z mapy


- jízdní řády (dá se jezdit bez nich, ale není to ono)

Mapa na mě působí fakt úžasně. Dal bych ji 97%.
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: Budapešť - Óbúda

Příspěvekod Trikatel » 04 led 2020 14:46

nefunguje Jř a AI provoz :(
Trikatel
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 109
Registrován: 25 lis 2014 11:05

Re: Budapešť - Óbúda

Příspěvekod TheFloxiCz » 04 led 2020 16:01

Trikatel píše:nefunguje Jř a AI provoz :(


To bude tím, že ani jedno nemá.
Musíš si stáhnout modifikaci - https://reboot.omsi-webdisk.de/file/934-budapest-%C3%B3buda-v1-1/#overview
Mj. Pokud se nejedná o hodnocení, tak by bylo vhodnější to příště napsat do "Mapy a editor".
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron