TOPlist

Nový systém přispívání do sekce FAQ!

Zde najdete informace například o plánovaných úpravách fóra podobně.

Nový systém přispívání do sekce FAQ!

Příspěvekod Jerry » 25 črc 2013 02:42

Zdravím všechny členy fóra OMSI.cz!

Včera večer a dnes ráno proběhla zásadní změna v přispívání do sekce FAQ – často kladené otázky. Dále proběhlo pročištění a uspořádání všech témat v sekcích FAQ – často kladené otázky a Poradna z důvodu neustále se opakujících dotazů a bordelu. Po pročištění jsem témata ve FAQ začal uspořádávat a tím je přizpůsobil novému systému přispívání. Mohli jste si všimnout, že témata ve FAQ byla již upravena a následně uzamčena. Proč tomu tak je, se dočtete o pár řádků níže.


Nový způsob přispívání
V poslední době se na fóru často opakují dotazy ohledně hry a začíná se tím tvořit bordel. Pro běžného hráče, který má ve hře problém, to znamená, že musí prosedět dlouhou dobu u našeho diskuzního fóra a hledat, listovat a stejně kolikrát ani nenajde odpověď. Některým z nás to dělá obzvlášť velký problém. :lol: Proto jsem se rozhodl více zpřehlednit naší sekci FAQ. Každý registrovaný uživatel, který bude mít zájem, se může zapojit do nového systému přispívání za předpokladu, že dodrží tyto nová pravidla. ;)


Jak to funguje? Pojďme se na to podívat!
Základem přispívání jsou Vaše zkušenosti s hrou. Pokud jste tedy vyřešili problém (jak už na fóru v poradně, tak i sám/a) a chcete se o to podělit s ostatními, založte si v sekci FAQ – často kladené otázky téma podle dané osnovy, kterou naleznete níže v přílohách. Po přidání si své téma ZAMKNETE a v případě, že byste chtěli svůj příspěvek doplnit či upravit – použijete tlačítko EDIT. Z toho vyplývá, že téma bude obsahovat POUZE JEDEN příspěvek s řešením. Všechno tedy bude přehledně na jednom místě. Pro případné další dotazy a problémy bude místo v poradně, kde může již být založené téma. Každé téma ve FAQ bude obsahovat odkaz na téma v poradně. Fórum je nastavené tak, že ten, kdo vytvoří téma v sekci FAQ, ho může libovolně zamykat a odemykat. Nezapomínejte, že v případě úpravy (EDIT), je třeba ho odemknout!


Jdeme přidávat své zkušenosti z OMSI!
V praxi to funguje tak, že si stáhnete dvě přiložené přílohy „osnova-tema.pdf“ a „osnova-beztema.pdf“ a nastávají dvě varianty.

osnova-beztema.pdf
Osnova bez téma
(54.7 KiB) 373 krát
osnova-tema.pdf
Osnova s tématem
(53.59 KiB) 313 krát


1) V poradně se řeší problém a chci založit FAQ příspěvek.
Pokud se v poradně nachází vyřešené téma, zkopírujete si celou osnovu ze souboru „osnova-tema.pdf“ a upravte POUZE otázku, odpověď + můžete doplnit důležité informace (třeba postřehy, Vaše zkušenosti aj.). Nezapomeňte vyplnit ještě datum poslední úpravy, autora poslední úpravy a odkaz na téma, kde se daný problém řeší (řešil). Vaším úkolem nebude nic jiného, než sledovat dané téma v poradně a v případě dalších nejasností či dotazů, upravoval svůj příspěvek ve FAQ a aktualizovat ho. Všechno za předpokladu, že se ve FAQ nenachází stejné téma.

2) Chci založit FAQ příspěvek, ale v poradně se na toto téma nic neřeší.
Pokud se v poradně nenachází téma a Vy přesto máte zkušenost, kterou byste rádi předali ostatním – v tom případě budete postupovat úplně stejně, jako v prvním případě s tím rozdílem, že použijete osnovu ze souboru „osnova-beztema.pdf“ a tím pádem nebudete vyplňovat odkaz do poradny. V osnově už se nachází odkaz na založení nového tématu. Hlavně v obou případech nezapomeňte své příspěvky zamykat.

Pro lepší pochopení mrkněte do předělané FAQ. ;)


Proč tohle všechno?
Možná všechno vypadá složitě, ale věřte, že to opravdu složité není. Důvod k tomuto kroku je jasný. Zjednodušit hledání řešení problémů, udržet pořádek a vzájemně si předávat zkušenosti. Pokud to takhle bude fungovat, bude všechno přehledné a tak, jak má být. Znova upozorňuji, že pokud se chcete zapojit, je třeba se řídit TĚMITO PRAVIDLY a předepsané OSNOVY, jinak bude téma smazáno.

Jerry
Uživatelský avatar
Jerry
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 186
Registrován: 03 bře 2011 22:31
Bydliště: Praha

Zpět na Důležitá oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník