TOPlist

Zápis "delay" pro změnu rychlosti otáčení kola a volantu

Návody týkající se veškeré tvorby do OMSI.

Zápis "delay" pro změnu rychlosti otáčení kola a volantu

Příspěvekod Solaris 28Tr » 11 srp 2015 21:45

Zdravím. Pokud vás také štve, že se vám při použití herního volantu volant i kola v OMSI otáčí trhavě a rychle, zde mám menší návod, jak toto změnit.
Co budeme potřebovat? Pouze soubor .cfg daného modelu, který najdeme ve složce "model" v adresáři s daným autobusem.
Tento config otevřete a pomocí kombinace Ctrl+F zadejte do vyhledávání tento parametr: Axle_Steering
Jako první by vám měl vyskočit tento zápis:
Kód: Vybrat vše
[newanim]

origin_trans
1
3.275
0.51
origin_rot_y
90
anim_rot
Axle_Steering_0_R
57.295779513082320876798154814105

Jedná se o otáčení první otočné nápravy směrem doprava. Zajímat nás bude poslední část, pod tuto část vložíme mezeru a zapíšeme tento zápis:
Kód: Vybrat vše
delay
x

Příčemž to "x" značí hodnotu rychlosti otáčení. Čím vyšší číslo, tím vyšší rychlost. Osobně doporučuji rozmezí 3-5, u kol se mi ale osvědčilo mít vždy o jedno číslo nižší, než je číslo u rychlosti volantu.
Další musíme najít zápis pro otáčení doleva, ten by měl vypadat takto:
Kód: Vybrat vše
[newanim]
origin_trans
-1
3.275
0.51
origin_rot_y
90
anim_rot
Axle_Steering_0_L
57.295779513082320876798154814105

Opět mezera a zápis "delay x"
A nyní se dostáváme k volantu. Ten vypadá takto:
Kód: Vybrat vše
[newanim]
origin_from_mesh
anim_rot
Axle_Steering_0_L
1680

Že jde o volant poznáte vcelku jednoduše podle čísla pod "Axle_Steering_0_L" Je tam uvedeno celé číslo, většinou těch 1680 a jedná se o hodnotu ve stupních o kolik se volant otočí. Čím menší číslo, tím méně stupnů, o které se volant bude otáčet a naopak.
Zde opět uděláme to samé, mezera a zápis "delay x". Jak jsem již uvedl, osvědčilo se mi tuto hodnotu mít o jednu vyšší než u kol.
Nyní již jen uložte a spustte OMSI s daným modelem. Snad by mělo vše fungovat v pořádku. Výhodou je, že cfg lze upravovat i při spuštěném OMSI, stačí jen upravovaný bus vymazat z mapy a po upravení a uložení si nejdříve vyberte bus jiný a pak až tento upravený. Hodně to ušetří čas.
No, snad jsem to sepsal srozumitelně, kdyby něco, ptejte se, snad budu odpověd schopen dát dokupy. Teoreticky by to mohlo jít i na zpomalení pohybu pedálů plynu a brzdy, ale to nevím, jaký je u těchto prvků zápis.

Demonstrační video s neupraveným a posléze upraveným modelem bude v brzké době k vidění zde: https://youtu.be/kIWMde9VNhs
Uživatelský avatar
Solaris 28Tr
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 556
Registrován: 20 dub 2014 08:39

Re: Zápis "delay" pro změnu rychlosti otáčení kola a volantu

Příspěvekod Solaris7777 » 01 pro 2015 19:58

A kdybych chtěl upravit to otáčení podle vozu, u kterého mi to otáčení funguje super a není tam napsáno žádné "delay x" tak co mám dělat? :) Chtěl bych mít všechny vozy podle jednoho vozu, a nějak mi to nejde resp. nechci do toho moc vrtat, abych něco nepokazil :D . Dík za odpověď ;)
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava


Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků