TOPlist

[NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Návody týkající se veškeré tvorby do OMSI.

Re: [NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Příspěvekod Busik2210 » 09 črc 2015 16:35

Teraz si odstránime prebytočné edge tak, aby nám ostali iba edge vo výške (obvykle) 0.1 metra, teda tie, čo by mali tvoriť asfalt.


Zvolíme spôsob označovania Vertex. Pomocou funkcie Weld nastavenej na rozsah 0.001 označíme všetky body (CTRL + A) a dáme Weld. Tým sa nám spoja všetky vertexy, ktoré majú rovnakú polohu. Ako vidíte, túto „spline“ netvorí jedna uzavretá krivka ale pár otvorených (u mňa tri krivky). Otvorené medzery si spojíme funkciou Connect tak, že ťaháme od jedného vertexu k druhému prerušovanú čiaru. Takto spojíme všetky vzniknuté „diery“.


V těchto krocích mi to už nějak nedělalo, co bylo v tvém návodu.. S tím Weld jsem to udělal 0.001 (měl jsem vše označené) a beze změny.. Furt jsem na to klikal a furt nic... Tak jsem to nějak neřešil, kliknul na Complete a spojoval.. Dál už mi to nešlo... Prostě psaným návodům moc nerozumím.

//Mám ti natočit video, jak jsem to dělal ??
Busik2210
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 79
Registrován: 29 čer 2015 23:58
Bydliště: Praha

Re: [NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Příspěvekod MarekZ » 09 črc 2015 16:43

Prejdem k základnej otázke, aké máš skúsenosti s 3ds Maxom? Úplný začiatočník, ktorý nevie ani vytvoriť kocku bude darmo robiť križovatku, k úspechu sa nedostane. ;)
Myslím, že nechápavosť písaného návodu nie je moja chyba. Video mi kľudne natoč, až budem mať čas, tak si pozriem a určite ti rád poradím. Snáď mi to pomôže.
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: [NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Příspěvekod Busik2210 » 09 črc 2015 18:42

Zkušenosti nemám žádný a je mi to teď jedno, když jsem s tímto programem začal teprv dnes, ale to je jedno. Nicméně už jsem asi přišel na to, kde byla/je ta chyba.

//Aha.. Tvůj návod je správný, jen mě mátlo to pořadí těch kroků s obrázky. Promiň

//Tak přeci jenom tam něco chybí. U toho snímku, kde dokončuješ polygony v 3D Maxu, tak tobě se tam udělá ten asfalt, ale mě ne. Jinak mi vše jde, krom toho asfaltu.
Busik2210
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 79
Registrován: 29 čer 2015 23:58
Bydliště: Praha

Re: [NÁVOD] Tvorba križovatky

Příspěvekod TeoCZ » 25 bře 2016 18:05

487376 píše:@VonShark: Mám to v pláne, snáď ďalší týždeň by to mohlo byť, tento týždeň neni čas. ;)


Ten návod na ty pathe asi nebude co ? :cry:
TeoCZ
Zabanovaný člen
Zabanovaný člen
 
Příspěvky: 1014
Registrován: 18 lis 2013 21:54

Re: [NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Příspěvekod MarekZ » 26 bře 2016 00:01

Nie je moc času na maličkosti, vývoj SORky mi je prednejší. :D
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: [NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Příspěvekod Martin_S » 24 kvě 2016 16:53

Zdravím. Chci se zeptat - stáhl jsem si nějáké křižovatky do OMSI, konkrétně od autora Etrusan, protože mé modelovací schopnosti mají rezervy. Když však jakoukoliv z těch křižovatek položím na mapě, zobrazí se mi jen žlutá kostka. Je to správně a pokud ano, jak tento způsob pokládání křižovatky funguje a jak zjistím, že ji mám správně položenou?
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: [NÁVOD][OMSI1 + OMSI2] Tvorba križovatky

Příspěvekod TheFloxiCz » 24 kvě 2016 16:54

Tato kostka přidává pouze pathe, po kterých budou jezdit auta. Tzn. že asfalt, čáry apod. si už musíš doplnit sám.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Předchozí

Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků