TOPlist

[NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Návody týkající se veškeré tvorby do OMSI.

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod Trolejbusák » 04 kvě 2014 08:50

Taky to potom odlehčí náročnost
Trolejbusák
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5199
Registrován: 23 dub 2011 15:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod VonShark » 22 kvě 2014 02:04

Zdravím vás tady všechny,

Jakožto nováček v tomto super simulátoru bych vám chtěl poděkovat za všechno, co děláte pro ostatní, tedy, i včetně mě. ;) Našel jsem tu spoustu rad a návodů, které mi pomohly pochopit, o čem v OMSI 2 vlastně jde, hlavně tvorbu map a linek. Vůbec nelituji investice do této hry, je to opravdu nádhera. Zkusil jsem si postavit malou mapku na testování, co vlastně zvládnu a jestli to vůbec zvládnu i s linkami, včetně tvorby HOF souboru, nejen pro ANNAX, ale i pro BUSE panely, test HOF s BUSE je níže na obrázku, pro test jsem si vybral AI Karosku B952E z pražské mapy, od nás z podniku (mimo jiné, můj zaměstnavatel, ale nejezdím s autobusem).

Test BUSE.jpg
Vytvoření HOF s BUSE - test


Co mi dělá asi největší potíže, jsou spline. To jejich spojování je pro mě šílený záhul, o křižovatkách ani nemluvím, ty jsem nezvládl ze spline sestavit vůbec, použil jsem jakési scenery ze hry. Zvládl jsem postavit takový jednoduchý základ mapy se třemi konečnými. Jedna je větší a ty 2 malé. Zkusil jsem si vytvořit hned 2 linky s krátkými trasami, větší konečná pro obě linky, ty menší pro každou linku zvlášť, vzal jsem linky 196 a 197 (DP Praha), které jezdí tady kolem mě. Sám se tomu divím, ale zvládl jsem to, včetně tvorby HOF pro ANNAX/BUSE panely. AI autobusy jezdí, jak mají (škoda, že jako AI nejde použít kloubák, jezdí tam jen zadní část busu :lol: ), s jízdními řády jsem se také natrápil, ale nakonec jsem to pochopil... Cestující nastupují a vystupují na každé zastávce, takže mohu říci, že jsem to celkem zvládl, ale stejně se určitě najde věc, ve které budu tápat, řekl bych, že toto vše je jen holý základ. Autorovi videonávodů a vůbec všem ostatním, kteří se podílejí nejen na tvorbě, ale hlavně na radách a návodech, chci velmi poděkovat, je to opravdu paráda. ;)
Obrázek
ASUS TUF GAMING Dash F15 - CPU: Intel Core i7-11370H, 3,3@4,8 GHz Turbo, grafika: nVidia GeForce RTX 3070 - 8 GB GDDR6, RAM: 16GB DDR4, HDD: 2x1 TB NVMe SSD ;-)
Uživatelský avatar
VonShark
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 621
Registrován: 21 kvě 2014 01:49
Bydliště: Vozovna Motol - tramvaj... ;-)

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod pepdol_cz » 24 kvě 2014 01:31

Čus kluci, prosím vás co má Editor namysli tou novou situací? Když v mapě skoro nic nemám, a právě začínám.

Obrázek
Uživatelský avatar
pepdol_cz
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4643
Registrován: 20 pro 2011 12:23
Bydliště: Most

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod IK_Pr_CZ » 24 kvě 2014 06:55

Jak jsi postupoval při spouštění editoru?
Zde není nic, co by vás muselo zajímat.
IK_Pr_CZ
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 602
Registrován: 28 bře 2014 14:31
Bydliště: Galaktický sektor ZZ9 Plural Z Alfa

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod pepdol_cz » 24 kvě 2014 19:33

normálně, jsem ho zapl a načetl svou mapu, a polovině načítání mi vyskočil ten errorr.
Uživatelský avatar
pepdol_cz
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4643
Registrován: 20 pro 2011 12:23
Bydliště: Most

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod IK_Pr_CZ » 25 kvě 2014 06:01

Taky se mi to občas stává... Pokud si ho spouštěl ze startu, zkus ho pustit přes zástupce a naopak. Mě to často pomůže
Zde není nic, co by vás muselo zajímat.
IK_Pr_CZ
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 602
Registrován: 28 bře 2014 14:31
Bydliště: Galaktický sektor ZZ9 Plural Z Alfa

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod pepdol_cz » 25 kvě 2014 10:15

Já mám zástupce na ploše, Jinak jsem to už vyřešil. Měl jsem jeden vadná Tile_x_x_.map.
Uživatelský avatar
pepdol_cz
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4643
Registrován: 20 pro 2011 12:23
Bydliště: Most

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod pitrsak642 » 15 čer 2014 08:08

Potrebuju radu,nwm proc ale v omsi 2 editoru kdyz chci dat druhou tabuli(mysleno ten podklad) tak mi to pise ze musim mapu ulozit,pritom pri ulozeni mapy mi to pise stale.
kdyz jsem preklikl na spliny tak mi to hodilo pri vybirani chybu coz tak nwm proc,protoze tam predtim nic nebylo
Uživatelský avatar
pitrsak642
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 347
Registrován: 22 pro 2012 14:00

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod Trolejbusák » 15 čer 2014 08:24

A teď česky prosím
Trolejbusák
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5199
Registrován: 23 dub 2011 15:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [NÁVOD] Videomanuál pro OMSI Editor

Příspěvekod pitrsak642 » 15 čer 2014 08:34

:D tak to vysvetlim :D :pri otevreni editoru v omsi 2 chci pridat plochu,abych mel vetsi mapu,JENZE pri pridani plochy mi editor vypysuje,ze mam mapu ulozit.Mapu jsem ulozil ale problem pretrvava,a nwm kde je chyba.

Druha vec je ze kdyz jsem chtel dat na mapu silnice,tak po vybrani silnice mi to hodilo chybu,a opet nwm proc.
pozn.objekty funguji ale spravne.
Uživatelský avatar
pitrsak642
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 347
Registrován: 22 pro 2012 14:00

PředchozíDalší

Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků