TOPlist

[NÁVOD][OMSI 1+2] Zmena klasických BUSE panelov na RGB

Návody týkající se veškeré tvorby do OMSI.

[NÁVOD][OMSI 1+2] Zmena klasických BUSE panelov na RGB

Příspěvekod MarekZ » 11 zář 2016 14:16

Dnes by som vám chcel v krátkosti vysvetliť, ako vlastne zmeniť klasické BUSE panely na RGB panely.

Ako príklad si zoberiem autobus Renault Citybus 12M od kosaka, ktorý ako prvý priniesol BUSE panely do OMSI. ;) Čo budeme vôbec potrebovať?
    - RGB fonty pre BUSE
    - lightmap weiss.bmp
    - Notepad++, prípadne iný textový editor
    - Základné skúsenosti s programom a upravovaním autobusov
    - Dávku nervov a trpezlivosti


1) Ako prvé si musíme do hry vložiť fonty obsahujúce farebné znaky pre BUSE panely. Stiahnete si ich v odkaze tu. Obsah balíčka rozbaľte do zložky OMSI (2)\Fonts.

2) Teraz sa presunieme do úpravy súboru model.cfg, ktorý sa nachádza v adresári OMSI 2\Vehicles\REN_CITYBUS\Model.

Prvá vec, ktorú si upravíme, je samotná texttexture. V Citybuse sa jedná iba o zápis uvedený nižšie, u ostatných autobusov môže byť podobných zápisov viacero, vždy ich treba hľadať podľa toho, že druhý riadok pod [texttexture] by mal byť "BUSE". ;)
Upravovať budeme vyznačené riadky:
Kód: Vybrat vše
3
[texttexture]
Matrix_Terminus
BUSE  <-- zmeníme náš font za RGB (vysvetlené nižšie)
960  <-- zmeníme šírku z 960 na 810
240  <-- zmeníme výšku z 240 na 198
0     <-- zmeníme monochromatickosť panelu (veľmi dôležité!) z 0 na 1
168
193
75


Šírku a výšku panelov je takisto potrebné prispôsobiť počtu znakov, ak autobus využíva reálne 144 znakové BUSE (Citybus nie je týmto prípadom), šírka a výška panelov bude iná. Potrebné čísla nájdete v .oft súboroch fontu.
Font je potrebné zmeniť podľa toho, akú farbu si želáte ako základnú. Ak chceme ako základnú farbu zelenú, použijeme font "BUSE_BS210_RGB", ak chceme oranžovú, použijeme "BUSE_BS210_RGB_orange". ;) Pre Citybus som si ja vybral základnú farbu zelenú. Upravený zápis by mal vyzerať nejako takto:

Kód: Vybrat vše
3
[texttexture]
Matrix_Terminus
BUSE_BS210_RGB
810
198
1
168
193
75


3) Ďalší dôležitý krok je zmena podsvietenia panelov. Základná farba podsvietenia panelov v Citybuse je zelená, preto ju treba zmeniť za bielu, aby podsvietenie neskreslovalo farby panelov.

Obsah balíčka weiss.rar rozbaľte do zložky OMSI 2\Vehicles\REN_CITYBUS\Texture.

V model.cfg si dajte vyhľadať a nahradiť textúru "buse_main_lm.bmp" za textúru "weiss.bmp". Týmto by sa malo zmeniť podsvietenie všetkých panelov, ktoré využívajú BUSE (netýka sa to ale zadného linkového panelu, ktorý pracuje iba s číslami). Chcel by som vás ale upozorniť, že textúru "buse_main_lm.bmp" nemusia využívať všetky autobusy, preto treba v tomto prípade vyhľadať potrebnú textúru a nahradiť ju mojou, bielou. ;)




Krokom číslo 3 by mala byť úprava kompletná. Ako si vytvoriť RGB panely nájdete v mojom návode [NÁVOD] Tvorba RGB panelov pre BUSE, ktorý sa nachádza netradične v sekcii Skiny a textury. Postupom času určite pribudnú aj HOF, ktoré využívajú práve RGB metódu zobrazovania. ;)

Samozrejme, v prípadete akýchkoľvek otázok sa ma neváhajte opýtať, rád odpoviem. Touto cestou by som vás chcel ale poprosiť, aby ste mi nepísali súkromné správy ohľadom pomoci, pretože ak sa inému užívateľovi vyskytne rovnaký problém, ľahšie vyhľadá riešenie jeho problému. ;)
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: [NÁVOD][OMSI 1+2] Zmena klasických BUSE panelov na RGB

Příspěvekod tramvaj3 » 04 říj 2016 20:11

Tak jsem myslel že to na BN půjde, ale nejde mi to, tak to píšu znova.
Jsem si dal do BN12 a CN12 do bustec verze RGB, ale neobjeví se mi cíl :(
Nevíte kde může být chyba?
only in our country CZ B741 no. 127(not in service)
15Tr no. 01 historic <3+RTO and 267
Come take a ride with noisy 15Tr in Budweiser, limited edition! : D
ZF!
Škoda 21tr(ab)/22tr forever!
Uživatelský avatar
tramvaj3
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3602
Registrován: 07 kvě 2012 14:53
Bydliště: V Budějovicích, samozřejmě v Českých

Re: [NÁVOD][OMSI 1+2] Zmena klasických BUSE panelov na RGB

Příspěvekod jacobczsk69 » 25 led 2022 16:25

Můžu se zeptat, kde seženu ty fonty? Odkaz nefunguje.
Děkuji.
jacobczsk69
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24 led 2022 14:54

Re: [NÁVOD][OMSI 1+2] Zmena klasických BUSE panelov na RGB

Příspěvekod Menticek887 » 07 črc 2022 23:11

Zde máte soubory které nejdou stáhnout z omsibus.net ;)
Obrázek

Můj Počítač: Nějaký křáp který sotva rozjede OMSI
Menticek887
Člen
Člen
 
Příspěvky: 89
Registrován: 25 črc 2018 18:27


Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků