TOPlist

České dopravní značky a objekty (veřejná BETA #1)

Vše o připravovaných nebo již hotových objektech do hry.

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod TomsonTom » 24 dub 2011 22:21

Dnešek byl ve znamení výstražných dopravních značek. V OMSI jsou už všechny, vč. výstražných křížů u železničních přejezdů a návěstních desek. Značky upozorňující na stoupání a klesání mají upravitelné hodnoty, takže si tam můžete napsat klidně i vzkaz řidičům. :)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod Jurajs_89 » 24 dub 2011 22:28

Úžasné :!: :!:
Jurajs_89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1038
Registrován: 12 dub 2011 17:58

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod Pall » 24 dub 2011 22:39

Ty pitcho!!!:) Nářez. :) To nebezpečné klesání a stoupání beru jako joke:) Ale nepřiděláváš si tím zbytečně práci???:) Klesaní a stoupání nepotřebuje dopisovat procenta. Existuje jen symbol 12% (umístuje se už od 10% a víc) a víc....Žeru to!!!:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod TomsonTom » 24 dub 2011 22:58

No práci si tím přidávám, ale jinak na tyhle značky se skutečně píše skutečný sklon vozovky, ne jen pořád 12%. ;)

... značka upozorňuje na úsek, kde klesání pozemní komunikace přesahuje 10 % nebo kde místní podmínky činí klesání nebezpečným; vyznačen je skutečný sklon pozemní komunikace. » http://www.policie.cz/clanek/nebezpecne ... -a-5a.aspx
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod Pall » 24 dub 2011 23:45

Já vím co je psaný ve vyhlášce, ale beru to čistě autenticky. Nemůžu si vzpomenout na nějaký úsek kde by byla jiná číslice než 12% klesání stoupání. V praxi osazení značek a výroba něco stojí. Neříkám, že se časem (aby si někdo vydělal) nezačnou vyrábět a osazovat značky s jiným (skutečným sklonem). Ale v minulosti platilo co přesahuje 10% osadí se 12% a hotovo aby se ušetřilo. Jde jen o výstražnou značku. Tedy jestli se začně nebo někde začalo osazovat jinýma než 12% aji bych to rád, čistě ze zvědavosti, viděl. Máš obr?:) A když jsem u nejnovější vyhlášky, chybí Ti ve výstražných jedna nová značka (pokud na screenu nebyla zakrytá jinýma značkama.)
a33 pohyblivý most http://www.gsplus.cz/images/dz/a33.gif
I když teď se mě vybavuje usek. Už si nepamatuju kde to bylo a jestli to nebylo řešený dodatkovou tabulkou skutečnýho stoupání/klesání, ale i tak jich je jak šafránu. nezpomenu si kde..Ale stejně maximální možný sklon nebude víc než 18%. To bych řelk že je strop...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod TomsonTom » 25 dub 2011 00:27

Mostík určitě přidám, seženu-li nějaký kvalitní obrázek. :) Jinak nebezpečné klesání mám hned u domu, až někdy půjdu kolem, podívám se, co je tam napsaný za číslo, ale 12% to tuším není. :) Ale to je fuk, lidi budou mít lepší pocit, když si tam budou moct napsat co budou chtít. :lol: Větší "zábava" bude u hmotností, kde se desetinná čísla píšou menším písmem. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod Rohatej » 25 dub 2011 00:37

Nechci se nijak dohadovat, ale mám za to, že jsem taky nikdy jiný číslo, než 12 nepotkal. :)
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod m!lh0us3 » 25 dub 2011 09:04

Rohatej píše:Nechci se nijak dohadovat, ale mám za to, že jsem taky nikdy jiný číslo, než 12 nepotkal. :)

Tos toho asi moc nenajezdil ještě:))
Uživatelský avatar
m!lh0us3
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 12 dub 2011 01:42

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod Pall » 25 dub 2011 09:36

No já toho něco najezdil, ale taky se mě teď špatně vybavuje jiný než 12% klesání sttoupání. Jak říkám, dřív (ještě tak 5 let zpět) se toto neřešilo. A aby se to neprodražovalo, tam kde bylo potřeba upozornit na nebezpečné stoupání klesání se prostě škrábla v minulosti 12% ka a hotovo. Furt dálnice a takovým místům pokud to jde je rozumější s kamionem se vyhnout, takže v mém kraji snad neexistuje jiná než 12% a dále si nemůžu vzpomenout. Dřív určitě ne. Dnes co já vím:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: České dopravní značky a objekty (Novinka: výstražné d.z.

Příspěvekod Rohatej » 25 dub 2011 11:20

Najezdil jsem toho celkem dost, ale ne tam, kde jsou velký kopce. Když jsem tuhle značku potkal a přečet (! :)), bylo tam 12.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Objekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků