TOPlist

[OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod smoli11 » 01 říj 2017 19:36

Martin_S: On se snažil být vtipný ale nevyšlo mu to. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
smoli11
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 04 srp 2013 16:04
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod mhdfm » 01 říj 2017 21:09

Vy jste dobří. xD
Uživatelský avatar
mhdfm
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5756
Registrován: 09 pro 2012 08:09

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod dejvk » 04 říj 2017 21:19

Pokud plánujete pokračovat ve vývoji i po této verzi, docela by se mi líbilo, kdyby radnice prosadila vybudování nového nádraží někde v centru. I do současné verze by se dala propašovat začínající výluka na současném kojetickém nádraží, kdy by vlaky přijely přes přejezd a skončily na nádraží, které by bylo zaslepené na druhé straně, a na každý vlak by navazovaly 1-2 autobusy AI linek NAD do okolních měst, což by to jinak herně mrtvé nádraží trochu oživilo.

V další verzi by se mohla objevit někde v současném centru dlouhodobá stavba dvoukolejné tratě -- někde přidat zúžení silnice, rozestavěné backdropy nebo pár stavebních strojů vykukujících za kulisou domů. Ve chvíli, kdy by byla postavená budova nádraží Kojetice-město, byla by hotová i odbočka ze starého nádraží směrem k centru a opět by se rozjely vlaky na hlavní trati, ale po dobu stavby nového kolejiště v centru by byla zavedena expresní autobusová doprava mezi budovami starého a nového nádraží (se zastávkou na AN, pokud by to bylo cestou), kterou by provozovaly České dráhy, případně náhodní (třeba reální) dopravci z okolního kraje, které si ČD nasmlouvá. Tahle linka už by celá vedla po postavené mapě a tedy by mohla být říditelná hráči. Díky expresnímu charakteru linky by hráči nemuseli striktně dodržovat jednotnou trasu (za předpokladu vybudování pár zajímavých postranních uliček).
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod Rilian » 05 říj 2017 18:12

Když už mluvíš o těch vlacích, potřeboval bych poradit ohledně nich od někoho, kdo s nimi má nějaké zkušenosti (konkrétně se zprovozněním vlaků na trati). Nechci nic složitého, ale sám na to nemůžu přijít, tak kdybyste se v tom někdo víc orientoval, ozvěte se mi, prosím.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod Rilian » 08 říj 2017 14:54

Díky za rady centipedemu a Floximu, tady je první výsledek:

vlak.jpg

Jinak už máme backdropy od Tomashka (a vypadají moc pěkně), téměř hotové křižovatky a hlášení zastávek, takže práce pomalu postupují. :)

// Pro zájemce jsem přidal do prvního příspěvku aktuální roadmapu Kojetic, kdybyste chtěli popřemýšlet nad linkovým vedením a jeho případnými změnami (chrono apod.).
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod PepaOMSI » 08 říj 2017 15:29

Jedno chrono mě napadlo už dost dávno, uzavírka ulice v Průmyslové zóně.
Jsou tam dvě možnosti objízdné trasy:
a) Linky 1, 3, 6 a 9 pojedou z Masarykovy třídy po své trase až do zastávky Průmyslová zóna a dále na konec ulice před vozovnu kde se otočí a pojedou objízdnou trasou, opačným směrem z objízdné trasy pojedou až na konec ulice před vozovnu, do zastávky Průmyslová zóna a dále po trase.
b) Linky 1, 3, 6 a 9 pojedou z Masarykovy třídy do zastávky kterou využívá linka směr Stará Ves (341?) a dále po objízdné trase, analogicky opačným směrem.
Obrázek
Uživatelský avatar
PepaOMSI
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 23
Registrován: 15 lis 2015 20:15

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod Rilian » 17 říj 2017 20:54

Dnes tu pro vás mám první hotový vozový jízdní řád. Z toho vyplývá, že se mi na asi třicátý pokus podařilo nějakým způsobem sladit oběhy a jízdní řády a ikdyž nejsem stoprocentně spokojený, je to maximum možného. Podařilo se mi po celý den zachovat proklady od zastávky Masarykova třída, sídliště směrem k autobusovém nádraží a kromě večerních hodin i v opačném směru od AN směr centrum. Zkrátka a dobře by se nikdy neměly trojka a šestka sjíždět a to ani na dohled, ale nebylo to úplně jednoduché, takže je možné, že mi někde něco proklouzlo.

Kdyby byly prázdniny a nemuseli jsme oba trávit většinu dne mimo domov, byla by mapa už asi vydaná, ale takhle se chuť a čas na stavbu hledají obtížněji, takže mějte strpení, děláme na tom. :) Zbývají ty vozáky, dosadit pár hotových křižovatek, doplnit navigaci, čekající cestující a hlavně naklikat trasy a vyrobit JŘ v OMSI. Čekáme ještě na poslední repaint na kloubák, těším se, až vám budu ukázat a říct detaily, myslím, že to mapu trochu osvěží.

vjr_3_1.jpg


(V tom vozáku chybí zápis střídání na nádraží před čtvrtou odpoledne, už jsem to nechtěl znovu fotit, ale v originále to je opravené.)
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod Omsiman » 20 říj 2017 13:49

Bude nové hlášení (s p. Hazdrovou) i na lince 3?
Omsiman
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 15
Registrován: 24 zář 2017 18:01
Bydliště: Liberec

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod Rilian » 20 říj 2017 15:05

Ano.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: [OMSI 2] OMSI.cz mapa: Kojetice

Příspěvekod Rilian » 22 říj 2017 20:13

Už jsem naznačil, že v nové verzi mapy plánujeme nasazení kloubových vozidel na vybrané spoje linky 6 (a 3 kvůli přejezdům). Jedná se zatím o testovací provoz, dopravce proto nepořídil žádné nové ani ojeté vozy. Provoz na těchto spojích budou zajišťovat zapůjčené vozy od společností Comett Plus z Tábora (tento a tento) a ČSAD autobusy Plzeň (dvakrát tento). Pokud se jejich provoz osvědčí, plánuje dopravce ve spolupráci s městem zakoupit několik nových vozů SOR NB 18.
V uplynulých týdnech probíhaly zkušební jízdy a jediné problematické místo je u polikliniky. Kloubové vozy proto vynechají zastávku Gorkého a místo ní obslouží zastávku Českobrodská, která je umístěna v její blízkosti. Na snímku odbočuje jedna z Karos společnosti Comett Plus do ulice Třebešovská:

karosy.jpg
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků