TOPlist

[OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod rpopo » 11 bře 2016 22:35

Možno bolo fajn do hlasovania o náter napísať, že farby sa môžu prípadne upraviť podľa farieb mesta resp. zvolenych farieb, predsalen pre žiadneho skinára nie je problém upraviť na svojom vzore farby :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod Rilian » 12 bře 2016 10:09

Je jasné, že barvy se případně mohou upravit v návaznosti na logo dopravce.
Všechny vaše výtky vůči podobě návrhů mi přijdou trochu neopodstatněné. Je třeba mít na paměti, že tvoříme mapu založenou na reálných rysech a tudíž nějaké bláznivé pestrobarevné nátěry nepřipadají v úvahu (stejně tak jako ve skutečnosti - podívejte se na barevné kombinace a provedení nátěrů u jednotlivých dopravců, všude je snaha o jednoduchost a snadnou identifikaci vozidel). Za druhé je třeba si uvědomit, že na fóru jsou řádově desítky, možná stovky, lidí, co umí udělat nátěr. Pokud bychom vyhlásili otevřené „výběrové řízení“ (jak tomu říká Peterson), přišlo by nám repaintů třeba 30, 40, nebo i víc. Bylo by ale nemyslitelné, abychom dali k hlasování všechny, takže by bylo nutné udělat nějakou další selekci, čímž bychom ale zase byli u toho, že by to bylo netransparentní.
Každý si může myslet, že by jeho nátěr byl lepší (a třeba by to i byla pravda). Všechny ale uspokojit nikdy nejde a myslím, že zvolené řešení bylo dobrým kompromisem.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod martin3666 » 12 bře 2016 11:28

Náhodou, mě se nátěr s městem líbil a rád bych ho na autobusech v mapě viděl. A pokud se vám nelíbí barva, tak si myslím (pokud si obrázek pamatuji dobře) že to mělo symbolizovat západ slunce tuším.. Takže barva by se měnit opravdu neměla. Škoda, že návrhy nejdou zobrazit znova, rád bych se znovu podíval, ale stejně bych stál za tím návrhem s městem.. :)
Uživatelský avatar
martin3666
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16 črc 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod Rilian » 12 bře 2016 12:58

martin3666 píše:Škoda, že návrhy nejdou zobrazit znova

Jo, to už mě taky napadlo, proto vám je sem nahraju ještě jednou, pokud jste už hlasovali:

Návrhy Ukaž
navrh001.png
navrh002.jpg
navrh003.jpg
nater004.png
navrh005.jpg
navrh006.png
navrh007.png
nater008.jpg
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod wooderCZ » 12 bře 2016 13:20

Za mne osobně jasně první a uvažoval bych i o posledním nátěru z výběru. Přeplácané nebo hodně barevné nátěry jsou podle mne spíše doménou dálkových autobusů, které se potřebují odlišit a udělat si reklamu. Osobně si myslím, že je mnohem lepším příkladem kvalitního "skinaře" fakt, že umí jen s pruhy udělat opravdu pěkný nátěr, který se jasně a razantně odliší od jiných. A v tomto je ten první jasným vítězem.

Jinak si myslím, že pokud má někdo dojem, že by to udělal lépe nebo že by jeho nátěr byl hezčí, tak tu není žádný problém nějaký takový jeho náhled zveřejnit a dokázat to prakticky. Jenomže mám pocit, že něco takového asi není možné, protože aby někdo něco udělal i s vědomím toho, že to nemusí být použito, to se tu moc nenosí, že? Za to čest výjimkám.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod Opavan99 » 12 bře 2016 13:53

Líbí se mi teda i to město, i ten první. Jen bych na to město dal jinou barvu, tahle se mi moc nelíbí. Hlasoval jsem pro město, ale začíná se mi víc líbit ten s pruhy. :D
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod DIMI » 12 bře 2016 17:37

A nezamysleli jste se vy, co tady podporujete různý barevný skopičiny, proč si reálný podnik vybírají naopak jednodušší skiny? Pruhy, jednolitý barevný linie, celolakovaný jednotlivý díly karoserie? Ono když bude potřeba vyměnit nabouranej dekl nebo dolakovat odřenej bok 3 různýma barvama, vás to veselí dost rychle přejde podle mě. :)
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod metropol » 13 bře 2016 02:07

Už som sa domnieval, že ma neosloví žiaden. Avšak ten úplne posledný (C954 s modrým a červeným pruhom v Grundorfe) ma presvedčil, že favorita mám. ;)
Uživatelský avatar
metropol
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 247
Registrován: 21 črc 2015 23:39

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod Peterson » 13 bře 2016 08:46

DIMI píše:A nezamysleli jste se vy, co tady podporujete různý barevný skopičiny, proč si reálný podnik vybírají naopak jednodušší skiny? Pruhy, jednolitý barevný linie, celolakovaný jednotlivý díly karoserie? Ono když bude potřeba vyměnit nabouranej dekl nebo dolakovat odřenej bok 3 různýma barvama, vás to veselí dost rychle přejde podle mě. :)


Evidentne tu niekto nevystrčil nohu z Prahy. Ak je miesto kde sa pruhy neujmú, tak je to zahraničie. Tam sa totiž snažia o to aby bola MHD atraktívna, nie aby si vedel že je to autobus. Tie nátery nie sú v brailovom písme, len kokot by nevedel že ide autobus. Aj Košice to už pochopili, to nie sú trápne pruhy, ale vlny. Farebné, svieže.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: OMSI.cz mapa (nátěr dopravce - hlasování 11. 3.)

Příspěvekod TAMBUS 3700 » 13 bře 2016 10:30

Rád by som podotkol, že OMSI ešte svojou gloriolou nie je reálna hra, takže si môžete jazdiť s hocijakýn náterom. :)
Môj PC:

Počítač |Intel Core i7-6700|16GB RAM|nVidia GTX960|1TB HDD|Bang&Olufsen audio
Uživatelský avatar
TAMBUS 3700
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3017
Registrován: 15 dub 2013 16:00
Bydliště: Pressburg

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků