TOPlist

Vsetín - Beta

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod mhdfm » 11 srp 2015 14:37

Tak to nevím, jak se mohlo stát, možná jsi zvolil moc vysoké rozlišení. ;) Já používám 512x512.
Uživatelský avatar
mhdfm
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5756
Registrován: 09 pro 2012 08:09

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod vonH » 12 srp 2015 19:09

Pomalu s fáze stavba, přecházím do fáze testování, ale mám takový menší problém s mapu. Hra je při jízdně ve "tmě" mnohem míň stabilnější, než při jízdně za "světla" Dělá to jak v jedničce, tak ve dvojce. Ve dvojce sem trochu laboroval a pomocí funkce "load whole map at startů se mi sice povedlo odstranit lagy při načítání dalších čtverců, kdy se hra na chviličku sekla, potom autobus trochu zpomalil a pak bylo všechno pořádku až do dalšího čtverce. Nicméně, když je ta funkce zaplá, tak hra sice jede plynule, ale často se nenačítají textury a hra je náchylná na pády. Setkal se s takovým problémem někdo?
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod stefek200 » 13 srp 2015 09:57

Nečekal jsem,že ta práce jde tak od ruky.A ohledně těch textur.No asi by bylo lepší sem tam něco dát třeba aspoň textury pole,louky.
mhdfm: Sem tam si zajezdím průměrnou mapu,ale momentálně hraju Prahu,Ústí a Römerberg.
[WIP] Poloreálná mapa Liberec linka 18 Fügnerova-Bedřichov

Silnice: 69%
Objekty: 27%
Terén: 52%

Hotový úsek Fügnerova-Kateřinky učiliště. (jen silnice)
Nyní se pracuje na krajině v centru a Kateřinkách.
stefek200
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1477
Registrován: 20 říj 2013 16:27
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod kuba.k » 14 srp 2015 20:53

vonH píše:Hra je při jízdně ve "tmě" mnohem míň stabilnější, než při jízdně za "světla"

To co popisuješ zní zvláštně, ale u OMSI se už ničemu nedivím. Ale napadá mě jedna věc, která má zcela určitě souvislost s nocí. A tím jsou Light Mapy. Proto být tebou bych zkontroloval, jestli si je vůbec vygeneroval. Není to nic složitého, OMSI to zvládne samo. Stačí v editoru zavítat do nastavení týkajícího se celé mapy, viz. příloha. Zatrhnout a potvrdit a během minuty jsou Light Mapy na světě. ;)
Přílohy
nast_tiles_LM.png
Uživatelský avatar
kuba.k
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 258
Registrován: 12 zář 2012 10:27
Bydliště: Praha

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod vonH » 15 srp 2015 12:05

afg: Vyzkouším.
Jinak se mi konečně povedlo vytvořit tenhle typ mapy http://uloz.to/xYhTa4K1/vsetin-jpg (I když teda ne pomocí omsi, ale photofilteru.) a jak vidíte, jde to trochu dost šejdrem oproti reálu. Ono by to nevadilo, kdybych stavěl pořád jenom vpřed, ale blbě by se propojovaly Vizovice se Vsetínem přes Liptál. (Výškově by nebyl problém, směrově bych asi musel stavět víc na východ, ale nesedělo by to vzdáleností - bylo to by to asi o dost delší.) Řešením bude ten kousek Polanky kam sem tu cestu natočil moc na východ postavit znovu a zbytek mapy posunout o pár tilu posunout.
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod vonH » 15 srp 2015 12:10

Kdyby se někdo divil, že v mapce není Bratřejov, tak sem byl jenom líný, tam tily přidat, v mapě je. ;)
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod vonH » 16 srp 2015 16:11

Ani Valašsku se nevyhýbá posun tektonický desek.
zemsky_zlom_val_polanka.jpg
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod stefek200 » 22 srp 2015 20:27

Tak pokud ta mapa výjde do konce tohoto roku,tak mi žádné opravy vadit nebudou :D .
[WIP] Poloreálná mapa Liberec linka 18 Fügnerova-Bedřichov

Silnice: 69%
Objekty: 27%
Terén: 52%

Hotový úsek Fügnerova-Kateřinky učiliště. (jen silnice)
Nyní se pracuje na krajině v centru a Kateřinkách.
stefek200
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1477
Registrován: 20 říj 2013 16:27
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod vonH » 23 srp 2015 11:51

Do konce roku by ses dočkat mohl, ale spíš dřív. ;)
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: (WIP) Vsetín

Příspěvekod vonH » 28 srp 2015 14:39

Tak posunutí cesty v Polance moc nepomohlo. (Nedošlo mi, že přesunu jenom cestu a krajina zůstane na místě.) Nejvíc by mi pomohlo obrátit ty tily ohraničené červeně po směru těch šipek.
Vsetín.jpg
Což ale nevím jestli je vůbec v omsi nějak možné. Má někdo nějaký nápad? Teda kromě toho, že to postavím z Polanky do Vizovic znova. (Do čehož, se mi opravdu, ale opravdu nechce.)
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 71 návštevníků