TOPlist

Dolní Kounice

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Dolní Kounice

Příspěvekod Dyk » 28 říj 2013 14:32

Obrázek

Link na stažení verze 2.0 pro OMSI 2
http://uloz.to/xWsua8Ph/dolni-kounice-v2-0-map-exe
heslo: ecinuok

Dolní Kounice jsou malé jihomoravské město, ležící asi 20km JZ od Brna v malebném údolí řeky Jihlavy. Město je známé především tradičním vinařstvím a historickými stavbami jako jsou klášter, synagoga atd. Na zdejším autobusovém nádraží se kříží 2 autobusové linky IDS JMK: Linka 512 z Kupařovic do Modřic (část linky je v OMSI mapě) a linka 154 z Ivančic do Židlochovic (není v OMSI mapě zatím vůbec). Dopravu zajišťuje firma ADOSA a.s. (1. odstavec z dokumentace)

Tímto děkuji Vačici za instalátor.

Veškeré přílohy (.hof soubory atd.) jsou ve složce: maps/DolniKounice/Prilohy

Pro ty, kteří mají nepořádek na ploše a nevšimli si toho: Instalátor Vám vytvořil zástupce od .pdf souboru s dokumentací. (Ve verzi 2.0 se ty pdf archivy i otevřou po skončení instalace.) Není to špatný čtení, zápletka a postavy nic moc, ale pár informací tam je.

Prosím všechny, kteří zaznamenají jakékoli chyby, aby mi je poslali na mail. (Napsaný v tom pdf) Chybějící označníky nejsou chyba, ale podle skutečnosti.

FAQ
(a taky pár očekávatelných)


0. Nejde mi nastavit konečná při výběru linky, co s tím?
O. 0: No tak především pochopit trochu omsi a vědět, že tohle dělá .hof soubor. Je třeba ho umístit do složky s busem. Více otázka č.1 (Zatím nejčastější otázka, která předběhla všechny a odteď na ni neodpovídám a posílám odkazy sem).

1.
  • U mapy mají být nějaké repainty autobusů, ale nemůžu je najít, kde jsou?
  • Nemůžu najít .hof soubor, kde je?
  • Kde najdu jízdní řády?

O. 1: To, že se Vám vytvořil odkaz na .pdf s dokumentací není samoúčelný, očekává se totiž, že se do něj podíváte a najdete tam napsaný, kde to všechno je: maps/DolniKounice/Prilohy

2. Na mapě chybí označníky u některých zastávek! Opraví to autor?
O. 2: Odpověď je: NE. V tom je právě mapa reálná. Nebudu dávat označníky tam, kde nejsou ve skutečnosti. Jednou si to projeďte s nápovědou a budete vědět.

3. Lidi čekají na druhé straně silnice a když jdou ke dveřím procházejí skrz autobus, co s tím?
O.3: No zkusím to do příští verze opravit tak, aby čekali na správné straně, že jdou skrz autobus je ale chyba buď autobusu nebo celého OMSI.

4. Velmi řídký jízdní řád, chtělo by to zhustit...
O. 4: No a to už je proti skutečnosti zhuštěnej snad 2x...

5. Chybí mi hlášení zastávek, bude v příští verzi?
O. 5: No možná bude, ale moc se mi do něj nechce, protože tady nejsme MHD a hlášení zastávek jsem tu 19 let neslyšel. Až poslední rok se občas objeví u 2 autobusů, a to ještě někdy, takže i to, že nejsou hlášení, odpovídá stavu roku 2010.

6. Vadí mi, že je mapka tak malá a má jen 1 linku, nechce to rozšířit?
O. 6: Chce a taky to chce asi tak 2 měsíce volna a 3 pytle nálady...

7. Místy je kolem silnice docela prázdno. Nechybí stromy?
O. 7: Je to v místech, kde jsou pole, stromy jsou až za nimi a tam by nebyly vidět a zatěžovaly by počítače ještě víc. Přidávání stromů do již hotového úseku se neplánuje.

8. Antivirus mi blokuje instalaci, čím to je?
O. 8: Je to způsobeno tím, že nejsme ověřený zdroj a antiviry se nás předem bojí. Instalátor jsme prověřovali různými programy, ale žádný nic nenašel a instalaci nakonec povolil jako bezpečnou. Ti, kteří mapu nainstalovali, tak nedostali žádný virus do PC (žádný tam není), jenom se jejich antiviry zbytečně lekly a nakonec žádnou hrozbu nenašly.

9. Na silnici nejsou žádné díry, to tam máte tak hezké cesty?
O. 9: Ne, to rozhodně nemáme, jen se na záplatování zapomnělo a je otázka, jestli tím tu mapu ještě zatěžovat.

10. Nelíbí se mi textury silnice/trávy/chodníků. Chce to předělat!
O. 10: Jak? Kdy? Proč? Pokud se někomu něco takto nelíbí, tak bych poprosil, ať mi pošle texturu, kterou považuje za vhodnější a já tu výměnu zhodnotím, ale nemám chuť něco měnit, když není návrh jak konkrétně to má vypadat. Výměna textury silnice/trávy/chodníků obvykle znamená kompletní změnu ducha mapy.

11. Místo linky 512 se mi po zadání směru napíše M12, co s tím?
O. 11: U autobusů s přejatým skriptem IBISu z defaultních MANů se po zadání linky 512 a následném zadání trasy změní 512 na M12. Je třeba ve složce Script každého takového autobusu otevřít soubory „IBIS.osc“ a „IBIS-2.osc“, najít a smazat v nich následující řádky:

l3 5 =
{if}
l2 100 * 28 (S.L.IBIS_Linie_Suffix) + (S.L.IBIS_Linie_Complex)
{endif}


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úpravy pouze pro OMSI1:

Schválená úprava od Etrusan: http://uloz.to/xQN4hmwJ/zuzeni-pathu-kvuli-ai-zip
Zúží pathy v Trboušanech, takže AI auta by neměla zastavovat, ačkoli je autobus mimo cestu. (Zkoušel Etrusan, dotazy vztahovat k němu.) (v OMSI2 je tato úprava už provedena)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úpravy pouze pro OMSI2:

Podobná úprava šířky pathů od Etrusana jako pro OMSI1. Osobně si myslím, že z hlediska funkčnosti nemá smysl. Maximálně u křižovatek se auta budou trochu míň chystat ke straně, na jejíž směr chtějí odbočit. Pokud uznáte za vhodné ji mít, nejsem proti:
https://mega.co.nz/#!ZsEx2KjS!cLp0mAHN9 ... hMH468SyV4

Pozn.: K úpravám neposkytuji podporu. Schválil jsem aby se publikovaly, ale nepodporuji to a nemusí být součástí ofic. updatu. :D
Naposledy upravil Dyk dne 06 dub 2014 12:15, celkově upraveno 25
Uživatelský avatar
Dyk
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23 úno 2013 18:38

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod Koňásek » 28 říj 2013 14:54

Udělali jste mě radost. Byl to historický okamžik, kdy jsem jel v omsi tak kde to znám :)

Jenom nevím, co jste tam vyváděli optimalizace je opravdu děs. Zbytečně moc tilů atd. Byla by pěkná 512 až do modřic, nebo aspoň do rajhradu :D Jak plánujete dál postupovat?
Mateřské prkno:ASUS X370 Prime|Procák:AMD R5 1600X
Grafárna:Sapphire R9 380 NITRO 4G|RAM:16GB
Uživatelský avatar
Koňásek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 08 čer 2011 10:09
Bydliště: Brno

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod Dyk » 28 říj 2013 15:04

Odkud jsi, když to tu znáš? :D

Pokud jde o optimalizaci, tak jsi mě "naštval", obrovský množství objektů má LOD modely kvůli optimalizaci. Kde ti to konkrétně neběží?

Tilů je víc, protože jsou ve směru rozšiřování mapy (primárně na Ivančice) a nemůžu mapu utnout 20 m za domem u silnice, že jo...
Uživatelský avatar
Dyk
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23 úno 2013 18:38

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod Lukash » 28 říj 2013 15:08

Nádhera, mě to jede v poho 30+ FPS s misalkovou karoskou. Díky za mapu, škoda že je to tak krátký no... těšíme se na pokračování :D
Uživatelský avatar
Lukash
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 60
Registrován: 29 dub 2012 21:27
Bydliště: Prágl

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod Tomko00 » 28 říj 2013 15:11

Ak sa smiem opýtať, dá sa to aj niekde stiahnuť, alebo to je určené pre istý kruh ľudí?
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod Jaškin » 28 říj 2013 15:12

OMSI.cz ;)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod martin8211 » 28 říj 2013 15:49

Zrovna ted,když jdu na 2 dny pryč :D, ale krásná práce!
Čím víc dveří to má, tím je to lepší...
martin8211
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 483
Registrován: 11 dub 2011 21:50

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod Koňásek » 28 říj 2013 16:07

Tchyně a tchán v Kounicích bydlí, tak tam často jezdíme ;)

No zkusím si pohrát v nastavení. Vyjedu z Kounic skočí mi to na 32FPS ujedu pár metrů a mám 17. V kounicích mám tak 18, přitom je tam pár baráků, nedává to moc smysl.
Mateřské prkno:ASUS X370 Prime|Procák:AMD R5 1600X
Grafárna:Sapphire R9 380 NITRO 4G|RAM:16GB
Uživatelský avatar
Koňásek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 08 čer 2011 10:09
Bydliště: Brno

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod mhdfm » 28 říj 2013 16:07

Obsahuje repaint pro C934?
Uživatelský avatar
mhdfm
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5756
Registrován: 09 pro 2012 08:09

Re: Dolní Kounice

Příspěvekod shitman » 28 říj 2013 16:09

obsahuje jen repainty pro C734 a C954E. já jsem tedy testoval mapku nějakou chvíli, a měl jsem po celých Kounicích i té druhé vsi 26FPS, jen u vinic mi to kleslo na 16 :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Další

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků

cron