TOPlist

[WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

[WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod mirec240 » 18 zář 2021 22:43

O mape:
Minulý rok v lete sa u mňa zrodil nápad spraviť niečo bratislavské a hlavne s reálnymi objektmi (na úrovni niektorých máp napr. z Prahy). Keďže som z Dúbravky, začal som pracovať práve na tejto mestskej časti. Mapa je prepracovaná do detailov (miestami až príliš ale to som celý ja, musí sa mi to vo výsledku páčiť :D )

Dúbravka - popis:
Dúbravka je počtom obyvateľov piata najväčšia časť Bratislavy. Jej väčšiu časť tvoria panelové domy a práve táto časť bude aj v mape (pracujem na centrálnej časti Dúbravky - ulice Saratovská a Sch. Trnavského, kadiaľ vedie aj električková trať spolu s väčšinou autobusových liniek). Okrem Dúbravky bude v mape aj časť Karlovej Vsi.

Linka X5:
Linku X5 som vybral preto, lebo ide o relatívne krátku trasu, ktorá sa dá vymodelovať v dohľadnej dobe (pôjde o skrátenú trasu od obratiska Pri kríži po zastávku Borská). Skrátená linka X5 premávala od decembra 2019 do februára 2020 a práve do tohto obdobia spadá táto mapa (budú tam teda vtedajšie názvy zastávok, niektoré budovy budú v stave, v akom sa nachádzali začiatkom roka 2020). Jedna jazda trvá niečo vyše 10 minút, linku obsluhujú 12-metrové vozidlá.

Doplňujúce informácie:
Na mape nebudú jazdiť električky (keďže X5 je náhradná linka za električky), avšak jazda električkou bude možná (koľajnice budú hotové na celom úseku - tak to bolo aj v realite, električky nejazdili len kvôli nedokončeným detailom a nesprevádzkovanej meniarni).

Dátum vydania:
Žiadny konkrétny dátum nemôžem sľúbiť. Výraznejší progres nastal až v januári tohto roka, od marca do augusta boli však práce na mape prerušené. Vzhľadom k tomu, že modelujem veľkú väčšinu objektov (všetky budovy, vybavenie zastávok, stĺpy trolejového vedenia,... sú robené na mieru pre túto mapu) a tiež vzhľadom na fakt, že na mape pracujem len keď mám čas a chuť, sa dátum vydania zrejme natiahne. Keďže som však mape venoval už veľa času, budem sa snažiť tento projekt dotiahnuť do konca.

Obrázky z mapy:
Více obrázků:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
mirec240
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2021 01:59

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod telekamo1 » 19 zář 2021 09:13

mapa zatial vyzera dost dobre, dufam ze sa ti ju podari dotiahnut do uplneho konca , prajem ti pevne nervy a vela stastia :D
telekamo1
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2021 09:11

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod Jirka_Driver » 19 zář 2021 11:11

Mapa vypadá fakt luxusně

Držím palce, ať mapu dotáhneš do konce ;)
(WIP) Brno - linka 10
Silnice+koleje: cca. 95%
Terén+Objekty: cca. 75%
AI linky: 5%


moje repainty
Uživatelský avatar
Jirka_Driver
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 238
Registrován: 17 kvě 2019 16:27
Bydliště: Štatl

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod autobusar357 » 19 zář 2021 12:41

Woooow. Vyzerá to super. :o Konečne nejaká poriadna slovenská mapa. :)
Prajem veľa šťastia, úspechu a chuť tvoriť. A pevné nervy pri tvorbe. ;) Teším sa na to. :)
autobusar357
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08 kvě 2018 18:46

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod mirec240 » 19 zář 2021 14:29

Jirka_Driver & autobusar357: vďaka. Vybral som druhú najkratšiu linku čo tadiaľto jazdi(la) (v súčasnosti existuje pod označením X4), aby bolo reálne mapu spraviť so skutočnými objektmi (trasa má cca 4,5 km a približne 1 km je hotovo, avšak zatiaľ bez funkčných križovatiek a niektorých detailov). Úsek medzi Dúbravkou a Karlovou Vsou však bude ľahší a snáď mi to pôjde rýchlejšie, keďže tam veľa objektov v realite nie je.
mirec240
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2021 01:59

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod TheFloxiCz » 23 zář 2021 23:09

Mapa vypadá hezky a nadějně, držím palce. Osobně bych nějakou mapu ze Slovenska velmi uvítal. Jediné, co mi tam trochu schází, jsou nějaké keře/tráva, ať už základní nebo ty polské.
Doufám v budoucnu v úspěšné vydání ;)
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod ChristianSK » 05 dub 2022 13:54

wow krásne okolo chodím často a vypada to fakt super konečne normalna bratislavska mapa
ChristianSK
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2022 13:52

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod BAVODIC » 18 dub 2022 22:21

krásna mapa len malý detail električky vtedy nechodili vôbec a vtedajšie OD Saratov bolo zrušené a ešte by bolo veľmi pekné vidieť nejakých stavbárov na koľajniciach a rozstavané koľaje ale fakt cením a bude to moja najobľúbenejšie Slovenská mapa krásne objekty :)
BAVODIC
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 dub 2022 00:14

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod Gryzly65 » 19 úno 2023 22:25

Ahoj chlape,

úroveň práce vyzerá neskutočne dobre a veľmi chválim úroveň spracovania miestnych detailov a prácu s autentickými budovami namiesto využitia existujúcich generických.

Ako si na tom s tvorbou? Pokračuješ ešte?
Obrázek
Uživatelský avatar
Gryzly65
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 6163
Registrován: 12 dub 2011 21:36
Bydliště: Boratislava

Re: [WIP] Bratislava - Dúbravka (linka X5)

Příspěvekod mirec240 » 20 úno 2023 00:35

Ahoj, na mape sa nejaký čas nepracuje ale ak pôjde všetko ako má, v lete by som mohol pokračovať. Najviac ˝otravné˝ je pre mňa modelovanie terénu a babranie sa so splinami, naopak modelovanie objektov ma baví :)
mirec240
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2021 01:59

Další

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků