TOPlist

[WIP] Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

[WIP] Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod ri9 » 25 zář 2020 20:49

PRVÁ REÁLNA BRATISLAVSKÁ MAPA - Linka 79

Mapa - LINKA 79 - nie je na úrovni máp ako napr. "Bratislava Petržalka" od autora Patari_k, alebo mapa "Polofiktívna Bratislava" a pod. od autora 14Tr6207, nakoľko je použitý reálny podklad z Google máp a reálne objekty!!!

Popis linky:
Linka vzikla 30.06.1997. Premáva na juhovýchode Bratislavy v mestských častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice; spája tak oblasť Dolné Hony, Podunajské Biskupice - stará časť a dve odľahlé časti Lieskovec a Topoľové. Spadá do dopravného podniku Bratislava (DPB) a premáva v tarifnom pásme 101. Je jedna z dvoch liniek, ktoré premávajú len na Žitnom ostrove. Jej dĺžka je 8,7 km (po zastávku Lieskovec) / 11,0 km (po zastávku Topoľové) a celková doba trasy trvá cca. 20 minút. Premáva denne v hodinovom intervale - cez pracovné dni od 5. do 23. hodiny (obsluhuje ju 18 vozov) a cez voľné dni od 6. do 23. hodiny (obsluhuje ju 17 vozov). Na linke premáva väčšinou krátky nizkopodlažný autobus typu Iveco Urbanway 10,5M alebo SOR BN 10,5; (v minulosti premávali na linke aj autobusy typu: Karosa B731 & Karosa B732, Ikarus 415 - od 28.07.2013 do 28.04.2015, SOR B 9,5 - od 23.05.2008 do 18.02.2018).

Trasa linky:
Čiližská - Lieskovec/Topoľové

Zoznam zastávok:
Čiližská
Železničná /z/
Arménska /z/
Podunajská /z/
Komárovská /z/
Toryská /z/
Hronská /z/
Dudvážska /z/
ŽST Podunajské Biskupice
Petőfiho /z/ (smer: Lieskovec/Topoľové) ; Ulica 8. mája /z/ (smer: Čiižská)
Učiteľská /z/ (smer: Lieskovec/Topoľové)
MiÚ Podunajské Biskupice
Lieskovská cesta /z/
PD Podunajské Biskupice /z/
Jánske hony /z/
Plniareň plynu /z/
Lieskovec
Ketelec /z/
Topoľové

/z/ = zastávka na znamenie
#; # = konečná zastávka
# = občasná konečná zastávka

Obrázky z hry:
Obrázky z hry Ukaž
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Obrázky z hry - k 2021.08.02. Ukaž
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Dátum vydania: NEZNÁMY!

Viac informácií:
https://omsi2ri9.webnode.sk/linka-79/
https://www.facebook.com/omsi2ri9/
Naposledy upravil ri9 dne 02 srp 2021 21:05, celkově upraveno 6
Image
Oficiálna webová stránka:
http://www.omsi2ri9.webnode.sk
Uživatelský avatar
ri9
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 26 pro 2017 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod Frixi » 25 zář 2020 22:38

Ahoj, práca vyzerá pekne a dokonca spoznávam aj väčšinu miest(keďže som vo Vrakuni býval donedávna). Ale pár vecí by som ti vytkol: 1. Iritujú ma tam (a myslím, že nie iba mňa) tie nemecké spliny a objekty. To si myslím že by na mape spravilo oveľa väčší dojem slovensko-česko-poľského prostredia (takže by som určite použil spliny a objekty z českých a poľských máp) 2. Poupravil by som okolie Železnicnej (plot od školy, cesty), pretože sa to tam podľa mňa moc nezhoduje. 3. Na jednom obrázku je zrejme vyfotená nejaká ulička v Biskupiciach - tam by som dal menej zaparkovaných áut a možno trochu pridal niečo k domom. (Túto časť však nepoznám, tak ma oprav ak sa mýlim) 4. Celkovo prerobil by som ten kruhový objazd (príde mi trochu úzky, chýba tam ten múrik, atď.). To by bolo zatiaľ asi všetko odo mňa.
PS: Začínam rozmýšľať či by som ti aj nejakou cestou nepomohol, len zatiaľ to vyzerá, že moc času v blízkej dobe nebudem mať. A posledná vec - vymazal by som na tvojom mieste ten priebežný dátum vydania, lebo ak to vtedy nevyjde, tak ťa tu deti začnú spamovať ;)
Frixi
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 120
Registrován: 20 říj 2018 19:47

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod ri9 » 26 zář 2020 00:14

Ďakujem za spatnú vazbu.
1. Objekty domov som hladal na českej mape Dolní Kounice, ale tam je použitá vačšina nemeckých. A neviem ktorá mapa má ešte tzv. „free“ objekty, či Středočesko, alebo nejaká polská napr. Project Szczecin. Ale určite tam nezostanú tie nemecké!
2. Plot na Železničnej bude takisto upravený do reálnejšej podoby.
3. Správne. Na obrázku je vyfotená ulička v Biskupiciach. Problém už bol odstránený.
4. Kruhový objazd sa bude meniť na reálny. Je vymodelovaný a už len čaká na konvert do OMSI.
Image
Oficiálna webová stránka:
http://www.omsi2ri9.webnode.sk
Uživatelský avatar
ri9
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 26 pro 2017 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod Jirka_Driver » 26 zář 2020 14:11

Mapa vypadá dost pěkně, jen se na reálnou mapu nehodí:
1. Německý silnice (aspoň je přetexturuj)
2. Německý domky. Doporučuju použít domky z map: Linka 256 Velké Opatovice - ... (Tam jich je fakt hodně) a Prague citybus (1. mapa, tam je jich sice pár, ale i to se hodí), nebo se ještě dají použít domky že základní hry, ze složky ruede, ty jsou taky pěkný.
(WIP) Brno - linka 10
Silnice+koleje: cca. 95%
Terén+Objekty: cca. 75%
AI linky: 5%


moje repainty
Uživatelský avatar
Jirka_Driver
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 238
Registrován: 17 kvě 2019 16:27
Bydliště: Štatl

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod ri9 » 26 zář 2020 16:34

Ďakujem, Jirka_Driver.
1. Tie silnice sa ešte budú rekonštruovať, ale niektoré (napr. na 3. obrázku sú moje).
2. Čo sa týka tých nemeckých domov, tak tie tam určite nezostanú a preto som hladal nejakú mapu, ktorá má volné objekty. Ale vidím, že si mi už poradil. Kuknem sa na to.
Image
Oficiálna webová stránka:
http://www.omsi2ri9.webnode.sk
Uživatelský avatar
ri9
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 26 pro 2017 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod AutobusáciCz » 27 zář 2020 13:34

Tak obrázek číslo 3 vypadá parádně, textura silnice je super, těším se na další screeny, držím palce v tvorbě, vím, že je to časově i nervově náročné a hlavně velká města jsou velice složitá na modelování. (různé zákruty, velké i malé křižovatky na každém rohu, mnoho objektů, atd.) Takže zatím super a nepokaž to :)
AutobusáciCz
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 87
Registrován: 27 bře 2019 10:48

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod AndyNO » 27 zář 2020 13:40

Mapa vyzerá zaujímavo, no napriek tomu, že sa v tejto oblasti pohybujem takmer každý deň tak mám problém rozoznať, niektoré miesta. Napr. tá fotografia s ČS OMV mi najviac pripomína výjazd z obratiska Čiližská no s realitou sa to moc nezhoduje. To isté aj Dvojkrížna ulica pri zast. Železničná sa moc na realitu nepodobá. Tá ulička v Biskupiciach je buď Orenburská alebo Odseká no tie tiež nevyzerajú moc reálne. Inak to vyzerá celkom dobre, držím palce pri ďalšej tvorbe len ako už bolo povedané, lepšie to bude bez tých nemeckých chodníkov a ciest. Inak som celkom zvedadvý ako sa popasuješ s Lieskovskou cestou a Ketelcom. :lol:
A ešte otázka, plánuješ do mapy zahrnúť ako AI aj regionálne linky?
Slovak Lines
720, 730, 740
Uživatelský avatar
AndyNO
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 29
Registrován: 08 led 2018 20:23
Bydliště: Okres Senec(IDS BK-710)

Re: [WIP] - Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod ri9 » 27 zář 2020 16:08

AutobusáciCz - Ďakujem, určite budem pokračovať.
AndyNO - Ďakujem aj Vám. Áno, mám v pláne zahrnúť ako AI aj regionálne linky 720, 730 a 740.
Image
Oficiálna webová stránka:
http://www.omsi2ri9.webnode.sk
Uživatelský avatar
ri9
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 26 pro 2017 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: [WIP] Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod Erikino » 27 led 2021 12:29

Ahoj ja tam byvam a vela veci sa tam zmenilo napr.stanica podunajske biskupice alebo na tejto linke chodi Iveco Urbanway 10,5M a su tam nove linky ale zostali tam stare teraz je tam linka 65,67,70,75,78,79,201,202 ale inak fakt super mapa tesim sa na vydanie :)
Erikino
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2021 16:16

Re: [WIP] Linka 79 (Prvá reálna bratislavská mapa)

Příspěvekod Frixi » 31 led 2021 10:51

Zdravím, dlho tu nebolo nič nového. Je nejaký progres na mape?
Frixi
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 120
Registrován: 20 říj 2018 19:47

Další

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků