TOPlist

Fiktivní Ostrava [WIP]

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod wooderCZ » 15 kvě 2020 18:43

Tak mě se asi zobrazují jiné obrázky :D
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod mKO » 15 kvě 2020 19:14

Je to asi nešvar map co jsou nebo se alespoň inspirují skutečností, ale ty cesty mi prostě přijdou nudné...



A STEJNĚ SE NA MAPKU FAKT TĚŠÍM!
Uživatelský avatar
mKO
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 64
Registrován: 16 říj 2019 15:42
Bydliště: Ostrava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod Tomashek_18 » 16 kvě 2020 13:12

No vidíš, já to vidím přesně obráceně. Nudné mi připadají mapy, které nepůsobí reálně. Na některých screenech z této mapy vidím místa, která si opravdu nedovedu představit, že by reálně existovala. Třeba to obrovské náměstí s kašnou, po jehož třech stranách jsou vysoké domy a veliký kostel, ale čtvrtou stranu tvoří v podstatě zahrádkářská kolonie? Vážně něco takového v Ostravě máte? Jestli ano, tak mlčím, ale působí to na mě divně.

Takže autorovi bych poradil, aby se víc inspiroval skutečností. Nemusí se hned učit modelovat reálné budovy, postačí, když udělá podle skutečnosti silniční síť a do okolí rozmístí typově a rozměrově podobné stavby, pak bude mapa mnohem zajímavější.
Tomashek_18
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 01 úno 2014 15:50
Bydliště: Pletený Újezd

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod mKO » 16 kvě 2020 14:11

Pozor. Já mluvím jen o cestách, nemám rád mapy, kde jsou dlouhé rovné cesty a jednoduché křižovatky. Proto mě třeba nikdy nechytl Berlín, i když ve skutečnosti mám to město fakt rád. Nejraději mám mapy typu Hamburg, Ahlheim nebo třeba i Kojetice.
Uživatelský avatar
mKO
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 64
Registrován: 16 říj 2019 15:42
Bydliště: Ostrava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod Tomashek_18 » 16 kvě 2020 15:23

Já jsem to pochopil. I ty cesty vypadají zajímavěji, když se udělají co nejvíc podle reality. Třeba ta ulice Dvouletky je sice rovná, ale když tam autor udělá ty ostrůvky, zúžení, parkovací místa apod., jako jsou ve skutečnosti, bude to hned mnohem zajímavější.
Viz streetview: https://www.google.com/maps/@49.7896493,18.2580307,3a,75y,15.01h,86.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1sC-6I_Eg-sALMDaWjiVcc1w!2e0!7i16384!8i8192

Tím, co jsem psal o tom náměstí, už jsem nereagoval na Tvůj příspěvek. Snažil jsem se autorovi poradit, jak mapu vylepšit. Jinak pokud není dost sil na to stavět podle reality (což byl třeba i můj případ), tak je dobré si alespoň ujasnit, co stavím - zda centrum města, periferii, vesnici. To místo s náměstím prostě vypadá napůl jako centrum města a napůl jako vesnice.
Tomashek_18
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 01 úno 2014 15:50
Bydliště: Pletený Újezd

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod Daduji » 09 srp 2020 15:41

Takzvaný "Rondl", jedna z dominant Jihu v podání velkého kruhového objezdu je již na mapě. Zatím bez objektů a téměř všeho vodorovného značení.

Obrázek

Co se týče modelově, mapa je už z tohoto hlediska téměř hotová. Poslední částí je Hrabůvka, Poliklinika, pak už jen dokumentace, dekorace, detaily na mapě a JŘ, což bude ještě na dlouho, takže datum vydání se posouvá na podzim-zima 2020
Daduji
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 41
Registrován: 27 říj 2019 18:20
Bydliště: Ostrava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod mKO » 09 srp 2020 18:28

Mapa je fiktivní, takže úplně bych neřešil to, že rondel nevypadá úplně jako ve skutečnosti, je to hodně složitý kruhový objezd na vymodelování, čímž taky nechci říci, že by to nešlo *mrk* (viz. foto), ale upravil bych na něm určitě jednu věc - kolejový oblouk, který je směrem na dubinu je strašně nepřirozený a celkově kolejový pás je hoodně zvláštní, možná bych ho ještě předělal, než mapku vydáš.



S datem vydání určitě nespěchej, není to ani rok, co jsi nám mapu vůbec představil, raději si dej záležet, ať tady máme konečně nějakou pořádnou Ostravu.


GL.



Skutečná podoba kruháče pro nemístní: https://ctrlv.cz/SEFy
Uživatelský avatar
mKO
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 64
Registrován: 16 říj 2019 15:42
Bydliště: Ostrava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod Daduji » 25 zář 2020 13:09

Celkem dávno proběhla menší přestavba v okolí hlavní ulice Krmelínské, týká se to točny Krmelínská, zastávky Kolonie a menšího kopce.

Obrázek Kolonie
Obrázek Krmelínská
Obrázek
Daduji
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 41
Registrován: 27 říj 2019 18:20
Bydliště: Ostrava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod Daduji » 28 led 2021 20:06

Po dlouhé době se hlásím, teď už z téměř hotovou Poliklinikou. Do konce týdne sem dám Hotelový dům Hlubina.
P.S. Ještě jednou se omlouvám za skoro půlroční neaktivitu, nějak nebyla nálada. :)

Obrázek Na levé straně obrázku je prázdné místo, zatím tam nejsou objekty.
Obrázek Druhá strana.
Daduji
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 41
Registrován: 27 říj 2019 18:20
Bydliště: Ostrava

Re: Fiktivní Ostrava [WIP]

Příspěvekod Daduji » 30 led 2021 17:36

Hotový Hotelový dům Hlubina (v součastnosti Náměstí Ostrava-Jih, ale mapa je zařazena do let 2017-2019) je hotový, pak už zbývá jen zaplnění objekty okolí Sámovy a křižovatky Horní x Provaznická (cesta na Dvouletky).

Obrázek Pohled na zastávku Hotelový dům Hlubina směrem na Sámovou, sekci obchodů jsem bohužel musel udělat ze základních německých objektů, protože nevím o nějakých, které by se tam hodily.

Obrázek Pohled na ulici Provaznická
Daduji
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 41
Registrován: 27 říj 2019 18:20
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků