TOPlist

[PAYWARE] Add-on Köln (VYDÁNO 7.11.2019)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

[PAYWARE] Add-on Köln (VYDÁNO 7.11.2019)

Příspěvekod TheFloxiCz » 27 zář 2019 15:34

Nedávno jsem do galerie posílal obrázky z nového připravovaného addonu z města Kolín. Addon pro nás připravuje studio PAD-Labs (vývojáři pro RailWorks) společně s Aerosoftem.
Cena addonu má být 30€*. Za tuto cenu získáme 13 kilometrovou linku 132 v trase Breslauer Platz – Frankenstraße (ano, to je doopravdy vše, jestli čekáte něco více :D ).
K tomu jako obvykle bude autobus, tentokrát se jedná o staronové Citaro z addonu Palma, které je upraveno podle výbavy Kolína.

Datum vydání: 7. listopadu 2019
Dostupnost: Steam, Aerosoft
Cena: 30€


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


* Uvedená cena je pravděpodobně za box verzi
Naposledy upravil TheFloxiCz dne 18 pro 2019 17:54, celkově upraveno 7
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [PAYWARE][WIP] Add-on Köln (Vydání 5.10.2019)

Příspěvekod dejvk » 28 zář 2019 03:45

Měl jsem možnost si to zahrát před měsícem na gamescomu a mapa je v některých místech extrémně prázdná a příliš z toho ten Kolín cítit nebyl (a to jsem v něm zrovna stál). Mám dost pochybnost, že by se to za měsíc zlepšilo, takže doporučuju být opatrný na to, jaké screeny autoři používají na prezentaci a potom realitu..
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: [PAYWARE][WIP] Add-on Köln (Vydání 5.10.2019)

Příspěvekod TheFloxiCz » 28 zář 2019 14:31

Díky za užitečné doplnění a informace.
Právě jsem si ještě vzpomněl, že před delší dobou natočil video z mapy nordheintvplay a už tam byla prázdnost mapy docela citelná. Mezi 5-8.minutou projíždí úsekem mimo město a silnici bohužel občasně lemuje jen jeden keřík a v dáli se tyčí jeden ubohý backdrop.

Bohužel i já mám z mapy smíšené pocity a to jsem viděl pouze pár fotek a toto video. Jedna linka a jeden starý autobus doopravdy nebude stačit na dobré hodnocení. Asi nemusím zmiňovat, že addon Luzern byl na tom velmi podobně. Mapa prázdná, stejný autobus, jedna linka, akorát o 20 minut kratší. Ještě do poslední aktualizace měl pouze nějakých 25% pozitivních recenzí.
Popravdě, čekal bych od nich mnohem více. Do RailWorks mají celkem hezký a z mého pohledu i kvalitně zpracovaný mapy. Teď už snad jen doufat, že cena 30€ je doopravdy za krabicovku, protože je docela přestřelená.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [PAYWARE][WIP] Add-on Köln (Odloženo na 14.11.2019)

Příspěvekod TheFloxiCz » 07 říj 2019 20:47

Tak dnes byl přidán na Steam. Zároveň ještě nejásejme. Vydání bylo odloženo o týden na 14. listopadu 2019. Mj. se omlouvám za chybu v názvu, měl jsem tam doteď 5.října, doteď nechápu, kde jsem na to přišel :D ).
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [PAYWARE][WIP] Add-on Köln (Odloženo na 14.11.2019)

Příspěvekod TheFloxiCz » 07 lis 2019 15:36

Mapa dnes oficiálně vyšla - https://store.steampowered.com/app/935510/OMSI_2_AddOn_Kln/

----

Tak jo, koupeno, odzkoušeno, hodně rychle vráceno.
Cena 30€ je doopravdy přepal, přestože musím uznat, že mapa má snad ty nejdetailnější textury budov a silnic, co snad do OMSI existují. V mapě je hromada nových budov, silnic, značek, kompletně nová vegetace, atp.
Nicméně bohužel addon trpí zásadními nedostatky. Největší průser je, že v některých částech mapy chybí navigace, takže se velmi lehko ztratíte. Druhý největší průser je cena/"výkon". Za 30€ dostanete recyklovaný Palma bus, který prošel drobnými úpravami. Možná zvukovými, možná byly mírně zlepšeny textury, ale furt je to to stejné. K tomu mapu s jednou linkou o délce 30-45 minut s 13 kilometry, což doopravdy není moc oslňující.
Nutno taky vypíchnout, že mapa má i jiné dle mého, závažné nedostatky, které by se u placené mapy neměly vyskytovat. Jeden nesmyslný mi přijde naprosto chybějící ticketpack a peníze, takže lidi nemluví a ani si nekupují lístky. Další problém je, že ať jedete ve špičce nebo poslední spoj pozdě v noci, stále je velmi hustý provoz a velmi hodně lidí na zastávkách - mapě totiž chybí konfigurační soubory pro AI. Druhou šanci měli v globalu, kde se to dá taky trochu upravit. Bohužel, ani tam se toho nedotkly. Nesmím ani opomenout chybějící AI linky. Město prostě působí mrtvě...
A našli by se samozřejmě další věci, viz moje recenze.

Celou mojí poměrně dlouhou recenzi si můžete přečíst na Steamu (PS. Moje angličtina není na tak výborné úrovni :D )

Bohužel, i já jsem byl nucen udělit negativní hodnocení, stejně jako 2 uživatelé, což momentálně tvoří všechny recenze.

Palec dolů pro PAD-Labs. Jak jsem říkal, že narazí, tak narazily. OMSI komunita se nenechá "ždímat" od autorů addonů do Railworks. Předpokládám, že tohle bude jejich poslední addon pro OMSI, po všech těch recenzích :lol:
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21


Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků