TOPlist

[HafenCity + Hamburg Linie 20] 7 nových linek (2018)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

[HafenCity + Hamburg Linie 20] 7 nových linek (2018)

Příspěvekod TheFloxiCz » 25 dub 2019 17:37

EDIT: Modifikace je nově kompatibilní s addonem Hamburg Linie 20.

--------------

Dnešním dnem jsem se rozhodl vydat svojí starší modifikaci pro HafenCity. Modifikace je trochu staršího data, měl jsem ji hotovou již někdy v polovině roku 2018. Modifikace byla nakonec vydána (jinde). Tu jsem nakonec později odstranil. Později jsem měl rozpracovanou 2.verzi, kterou jsem si ovšem nezálohoval, bohužel. Dnešním dnem jsem se tedy rozhodl vydat alespoň první verzi i tady.

Modifikace přidá 6 nových říditelných linek. Všechny linky mají reálnou, občas polo-reálnou trasu. Mnoha z těchto linek je zkrácených, některé mají celou trasu. Snažil jsem se linky co nejvíce přiblížit realitě. Tomu i odpovídá reálný jízdní řád linek, který jsem využíval při tvorbě modifikace. Linky byly tvořeny v polovině roku 2018, tudíž v této chvíli nemusí trasa nebo jízdní řád odpovídat vůbec. Linky mají přejezdy mezi sebou, což může přinést více zábavy.



Modifikace přidá následující linky:
SB36: Bf. Altona - Hauptbahnhof (25 min)
SB37: Bf. Altona - Hauptbahnhof - U Alsterdorf (25-40 min)
112: Bf. Altona - Hauptbahnhof (25 min)
288: Bf. Altona - S Reeperbahn - Bf. Altona (10 min)
601: Bf. Altona - Rathausmarkt (15 min) (Po-Pá)
602: Shanghaiallee - Rathausmarkt (15 min) (Po-Pá) * Dostupná pouze pro Hamburg Linie 20
607: S Reeperbahn - Bf. Altona (40 min) (Po-Pá)


Modifikace je tvořena jako chrono, které je dostupné od roku 2000. Před tímto rokem nelze nové linky jezdit. Nezapomeňte si samozřejmě přesunout nové hofko, které má rozdílný název od základního - lehce jej tedy rozeznáte. Modifikace nijak nepřepisuje původní mapu, tzn. že linky NEMAJÍ navigaci. Na Hauptbahnhofu a Bf. Altona je nutné dojet na Pausenplatz pro ukončení jízdního řádu.

Pro přidání navigace otevřete soubor global.cfg ve složce HafenCityHamburg a na 28.řádek zapiště [dynhelperactive]. Poté se Vám vygeneruje navigace.




MODIFIKACE URČENÁ PRO HAFENCITY :arrow: DOWNLOAD
MODIFIKACE URČENÁ PRO HAMBURG LINIE 20 :arrow: DOWNLOAD


Přeji příjemnou zábavu

Velké díky Wraithovi za vytvoření plánku pro modifikaci! :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

phpBB [video]
Naposledy upravil TheFloxiCz dne 26 črc 2022 15:18, celkově upraveno 4
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod dejvk » 27 dub 2019 11:56

Ta 37 je hodně příjemná změna, nemáš k tomu i složku s hlášením? To tvoje hofko používá názvy bez čísel linek, tak ať to nemusím všechno kopírovat a přejmenovávat ručně.
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod TheFloxiCz » 27 dub 2019 16:12

Díky. S tím hlášením je to bohužel trochu problém. Darius si klasicky udělal hlášení pouze pro své "milované" autobusy a ostatní mají smůlu. U nich má nascriptované, že si automaticky dají číslo linky před název hlášení (v hof souboru jsou zapsané bez čísel).

Nicméně hlášení upravené mám, pouze nechtěl jsem ho dávat do jednoho balíčku.
Hlášení
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod martin666 » 08 kvě 2019 14:07

mám možná hloupý dotaz jsem začátečník může mi někdo poradit jak tam dostat tu navigaci? kde co rozkliknout? děkuji martin
martin666
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2019 14:04

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod Solaris7777 » 09 kvě 2019 19:36

Otevři si maps, složku s mapou, otevři v ní nejlíp v notepadu global.cfg, a někde sem prskni [dynhelperactive] . Ulož a hotovo. :) Přikládám ještě obrázek, kdyby náhodou.
Obrázek
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod TheFloxiCz » 10 kvě 2019 20:34

Přesně tak. Nutno ale počítat s tím, že šipky a označníky nad zastávkami budou zdvojené.
Bohužel upravovat placený addony moc nelze. Kdybych nahrál celou mapu s novou navigací, tak by mohl být problém.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod dejvk » 10 kvě 2019 21:58

Pomocí diff a patch můžeš porovnat tvojí upravenou verzi s tou originální a distribuovat pouze patch soubor, který si ostatní aplikují. Patch soubor obsahuje pouze surové zápisy tvých změn, takže je tvým autorským dílem a s originální mapou nemá nic společného. Jen je k tomu na windows potřeba extra tool, není to součást systému.
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: [HafenCity] 6 nových linek (2018)

Příspěvekod TheFloxiCz » 10 kvě 2019 22:50

Díky za tip. Četl jsem si to několikrát a musím říct, že z toho nejsu zrovna dvakrát moudrý :D.

Hlavně mi jde o to, aby nahraný soubor
a) nepřepisoval původní soubory
b) neobsahoval žádný obsah z addonu
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [HafenCity + Hamburg Linie 20] 7 nových linek (2018)

Příspěvekod TheFloxiCz » 26 črc 2022 15:17

Před delší dobou jsem vydal aktualizaci, kterou tento mód přidává nové linky pro mapu Hamburg Linie 20 (pozn. všechny addony Hamburku jsou potřebné pro správnou funkci).
Mód kromě toho dostal obrovský overhaul a byly kompletně předělány jízdní řády, které mají nově přejezdy mezi linkami, jsou rozdělené do dnů a mají i výjezdy a sjezdy do depa. Mimo jiné, pro tuto verzi je dostupná i linka 602 z videa výše.
Tato verze však NEBUDE fungovat pro samotné HafenCity, proto při stahování v prvním příspěvku dbejte na správné stažení modifikace. :)


Odkaz na stažení pro mapu Hamburg Linie 20:
https://reboot.omsi-webdisk.de/file/8154-hamburgli20-linienpack-stand-2018/#overview
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [HafenCity + Hamburg Linie 20] 7 nových linek (2018)

Příspěvekod DavidSkvrna » 05 črc 2023 08:58

Ahoj můžu se zeptat jak to funguje s hlášením ? Když jsem si ho stáhl a dal do složky pořád mi nefunguje nevíte co s tím ?
DavidSkvrna
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2023 10:37


Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků