TOPlist

Fiktivní Unhošť - verze 1.01 /VYDÁNA 18.7.2019/

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Fiktivní Unhošť - verze 1.01 /VYDÁNA 18.7.2019/

Příspěvekod Tomashek_18 » 18 bře 2019 19:43

Fiktivní Unhošť je mapa s jednou fiktivní linkou 218, zajišťující spojení menšího města Unhoště s okolními obcemi. Trasa této linky je dlouhá cca 13 km, což znamená asi 20 minut jízdy. Zhruba 2/3 trasy jsou výrazně inspirovány trasou reálné linky SID A29 v úseku Unhošť, nám. – Pletený Újezd, křižovatka, zbývající třetina je fiktivní. Tato podivná směs fiktivního a reálného vznikla krkolomným vývojem „projektu“. Před pár lety jsem začal stavět zcela fiktivní mapu s názvem Kostelec – Bor. Pak jsem si osvojil základy modelování objektů a začal ji předělávat na poloreálnou mapu A29 Unhošť - Kladno. Před Kladnem mi ale došly síly i chuť trávit volný čas u počítače, a tak jsem se rozhodl se stavbou skončit. Protože nerad odcházím od nedodělané práce, dostavěl jsem alespoň fiktivní zakončení trasy s druhou konečnou a fiktivní garáže fiktivní společnosti ČSAD Unhošť.

Jedná se tedy o pouhé torzo původně zamýšlené mapy, které se ve hře nechová zrovna žádoucím způsobem. Krajina je sice od konečné na konečnou zcela dotvořena, křižovatky jsou také funkční, linka má jízdní řád, cestou potkáte několik AI linek, najdete tu i garáže, problém však spočívá v tom, že je mapa s ohledem na nevelký rozsah neúměrně náročná. Na výkonnějších počítačích by ale měla fungovat bez problémů.

Pro vydání mapy jsem se rozhodl hlavně proto, aby z ní ostatní stavitelé map mohli čerpat objekty (některé už jsem vydal, spoustu jsem jich poskytl Rilianovi do Kojetic, přesto jich mnoho bude nových) a v menší míře i spliny, a také proto, abych dal šanci možnosti, že by se našel někdo, kdo by se chtěl této mapy ujmout, upravit ji, optimalizovat a třeba i rozšířit.

DOWNLOAD verze 1.01: http://www.mediafire.com/file/0447jchdq5lgezz/Fiktivni_Unhost_1_01.rar/file/file

DOWNLOAD opravné aktualizace 01 (z verze 1.0 na 1.01): http://www.mediafire.com/file/c198hfbwksc9ln0/Fikt_Unh_akt_1_01.rar/file
changelog Ukaž
- opraveny drobné chyby (levitující patníky, spawnování AI aut na točně, semafory a značky příliš blízko vozovce apod.)
- přidány chybějící zimní textury
- přidány repainty ČSAD Unhošť na MB_O407 a MAN NUE263 od xxx_lokomotivy_cz
- úprava HOF tak, aby byly kompatibilní s hlášením od Peťulínka

Dále si můžete stáhnout hlášení zastávek od Peťulínka: http://forum.omsi.cz/viewtopic.php?f=40&t=12766


Bohužel je v mapě i celá řada addonů, od jejichž autorů se mi nepodařilo získat povolení k publikování společně s mapou (autor mi není znám /nemám na něj kontakt / nekomunikuje se mnou). Balíček s těmito addony Vám mohu poslat soukromě, stačí, když mi pošlete soukromou zprávu nebo e-mail na adresu t.c.h@email.cz.

Prosím, čtěte readme, jsou v něm důležité pokyny k instalaci i jízdě po mapě.

A takhle mapa vypadá:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Tomashek_18 dne 25 kvě 2020 17:48, celkově upraveno 7
Tomashek_18
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 01 úno 2014 15:50
Bydliště: Pletený Újezd

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod Filip1234 » 18 bře 2019 19:57

Vypadá to skvěle
Filip1234
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20 úno 2019 07:44

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod jirkovCZ » 18 bře 2019 20:39

Mapa vypadá opravdu dobře. Jelikož něco menšího v OMSI taky dělám, tak si dokážu představit, kolik času a hlavně nervů to muselo stát.. Fakt krása :)
Kurňa lidi, čtěte a MYSLETE, než něco napíšete.
jirkovCZ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 772
Registrován: 19 led 2014 09:39
Bydliště: Tam, kde jsou přemnoženy SORky

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod Duchtory » 18 bře 2019 20:54

Vypadá to fakt skvěle, každopádně moje klasická otázka jak to je z náročností
Uživatelský avatar
Duchtory
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 443
Registrován: 25 říj 2018 18:03

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod Geogliff » 18 bře 2019 21:59

Vypadá to fantasticky, držím palce, ať se mapa vyladí!
Geogliff
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 srp 2018 16:03

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod wooderCZ » 19 bře 2019 08:01

Duchtory píše:Vypadá to fakt skvěle, každopádně moje klasická otázka jak to je z náročností


Tvoje klasická otázka je zodpovězena v třetí větě prvního příspěvku, nauč se pořádně číst!
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod shitman » 19 bře 2019 20:12

No vida, člověk sem po roce zavítá a co hned nevidí jako včerejší příspěvek. Velká škoda toho konce, ze screenů vypadá ta mapa fakt parádně, plus jakožto kladeňákovi je mi prostředí unhošťska samozřejmě dobře známé, takže za mě smekám. Snad mě to donutí to omsi po pár letech zase i zapnout. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod Tomashek_18 » 19 bře 2019 20:29

Děkuji za všechny kladné ohlasy.

O náročnosti jsem už opravdu psal v prvním příspěvku. No asi jsem se vyjádřil moc složitě. Tak ještě jednou v jednoduchých větách:
Mapa je velmi náročná. Optimalizaci už dělat nebudu. Po vydání si každý s mapou může dělat, cokoliv bude chtít. (Do háje, souvětí :oops:.) Budete moct použít kterékoli objekty, tily, jakkoli mapu upravit. Na hraní asi mapa moc vhodná nebude.

Shitman: Je mi jasné, že zejména lidi z Kladenska zklamu, že jsem to dokončil takhle, ale je to prostě, jak to je. S tvorbou do OMSI končím, tak to beru, že lepší něco nežli nic.
Tomashek_18
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 01 úno 2014 15:50
Bydliště: Pletený Újezd

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod Duchtory » 20 bře 2019 10:46

Omlouvám se, chyba vznikla v tom že jsem tím měl na mysli k jaké mapě je náročností podobná. Každopádně jsem pochopil že je opravdu hodně náročná ;) jinak si myslím že rozvést příspěvek je naopak dobře :) pěkný den.
Uživatelský avatar
Duchtory
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 443
Registrován: 25 říj 2018 18:03

Re: Fiktivní Unhošť (WIP)

Příspěvekod robo1p » 20 bře 2019 16:14

Smekám :shock:
Uživatelský avatar
robo1p
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 338
Registrován: 09 srp 2017 20:51
Bydliště: Hl. m. Praha

Další

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků