TOPlist

WiP map - Projekt Středočesko 2 v1.0

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Líbí se Vám mapa?

Ano
178
87%
Napůl
22
11%
Ne
4
2%
 
Celkem hlasů : 204

Re: OMSI 2 map - Projekt Středočesko v2

Příspěvekod Vario LF3/2 » 17 říj 2021 17:43

Ahoj mám problém mapu jsem nainstaloval podle návodu všechno mně funguje kromě chodníků a přechodů ty jsou bílé jestli někdo nevíte kde bych ty textury našel tak mi je prosím pošlete odkaz kde si je můžu stáhnout nebo něco takového. Děkuji
Vario LF3/2
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 říj 2021 17:24

Re: OMSI 2 map - Projekt Středočesko v2

Příspěvekod Vario LF3/2 » 18 říj 2021 14:48

Ahoj mohl by mi někdo poslat tyto objekty asi se mi při instalaci nestáhly nebo nevím. Děkuju

Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka1_NZ_kolo.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka10_NZ.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka10_NZ_jizdni_rad.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka11_NZ_jizdni_rad.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka2.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka4_NZ_kolo.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka5.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka5_jizdni_rad.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka6_kolo.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka7.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka7_kolo.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka7_NZ_kolo.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka8.sco
Sceneryobjects\CSAD_old_zastavka\csad_zastavka8_jizdni_rad.sco
Vario LF3/2
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 říj 2021 17:24

Re: OMSI 2 map - Projekt Středočesko v2

Příspěvekod LostManTV » 18 říj 2021 19:44

Dobrý večer,

mám tu taký problém, že cestovný poriadok/Jizdní řád mi ukazuje len Soboty/Nedele, proste mi neukazuje pracovné dni v cestovnom poriadku/Jizdnom řáde, skúšal som aj patch no nepomohlo, nejaké rady?

Ďakujem
Uživatelský avatar
LostManTV
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 črc 2018 19:28

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod motorak28 » 28 říj 2021 15:59

Dá se nějak vyřešit tento problém s diakritikou na označnících?

20211028155806_1.jpg
Podpis? Radši ne...
Uživatelský avatar
motorak28
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 397
Registrován: 12 srp 2016 13:27
Bydliště: Kdesi u Blanska ;-)

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod Omsi 2_cz_sk » 30 říj 2021 13:36

Zdravím pomohl by mi někdo s tím to problémem už nevím co by tomu mohlo pomoci
Přílohy
undefined (19).png
Omsi 2_cz_sk
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2021 13:31

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod TheFloxiCz » 30 říj 2021 15:59

Peťulínek píše:NYNÍ SE PRACUJE NA VERZI 3.0 - BLÍŽE SE JEDNÁ O CHRONO UPDATE (jednotlivá časová období). Pokusím se jich vytvořit co nejvíce - integrace, rekonstrukce povrchů vozovek (spíše fiktivně až na rekonstrukci vozovky v okolí Straného) změny linek, tras, číslování, hlášení, JŘ a další. Hlavně tedy změnu terminálu v Benešově.


Zdravím,
Smím-li se zeptat, jak to vypadá s třetí verzí? Bude ještě letos? Jako autor vnímám, že nelze datum odhadnout, spíše jestli je to otázka pár měsíců nebo roku.

Ptám se, jelikož mám rozpracovanou modifikaci na nové jízdní řády s různými přejezdy mezi linkami (samozřejmě při dodržení dopravců a časů odjezdů) a také včetně opravených tras pro druhou verzi. Jsem tak asi v polovině i tak to zabralo dost hodin upravit, tak bych nerad pokračoval, aby moje práce vyšla komplet vniveč vydáním třetí verze a aby skončila v koši. Tak jestli mám pokračovat nebo ukončit svoje práce.
Díky za odpověď a hodně zdaru v tvorbě! ;)
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod Peťulínek » 31 říj 2021 02:46

TheFloxiCz píše:Ptám se, jelikož mám rozpracovanou modifikaci na nové jízdní řády s různými přejezdy mezi linkami...


Teď se sám dostávám do takové otázky, jelikož se chystám si vytvořit Patreon s výzvou na vydělání si nějaké té kačky na nový PC pro zlepšení a hlavně zrychlení mé tvorby. Tam se původně mělo jednat o nově vznikající (tentokrát reálnou) trasu linky 485 (Vysoký Újezd-Neveklov, Jablonná) s postupným rozšiřováním (cca 75,- za mapu - jednalo by se o jednoměsíční předplatné s updatováním verze). Tento projekt je však jen lehce rozpracovaný - může tedy být jen chvilkový. V tom případě by sem se přes Patreon vrátil i k verzi 3.0, která by byla lehce zpoplatněna (cca 50-100,- za mapu a k tomu za 25,- nějaké bonusové věci navíc - asi jednorázově, případný patch by byl nějak dodán). Nešlo by tedy mapu nijak veřejně upravovat - soukromě ano.

Vzniká tedy přibližně 1 měsíc tvorby reálného projektu - Pokud u mě samotného uspěje, verze 3.0 bude dlouhodobě zastavena. Pokud bude mnou zavržena, vracím se k verzi 3.0. Oboje přes Patreon s výjimkou toho, že při stavbě reálné mapy nebude vaše úprava ohrožena. :)

Verze 3.0 by se dělala opět tak do září roku 2022 s posunem času maximálně dozadu.
Dělám úplně všechno. Grafiku, hlášení i OMSI. :)
Uživatelský avatar
Peťulínek
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 386
Registrován: 16 črc 2018 11:38

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod TheFloxiCz » 31 říj 2021 23:59

Dobře, děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí. A být tebou, dávej si pozor na to, co používáš za objekty a spliny v mapě. Dost objektů, splin a textur podléhá licencím, autorským právům a dost z nich vyloženě zakazují výskyt v placených mapách. Hlavně teda na konverty od AfG, kvůli nim už v minulosti měli němci velký problém, protože jsou nelegálně překonvertovaný a doteď se nesmí člověk o tomto na německých fórech ani zmínit :lol:
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod MHD Morava » 02 lis 2021 13:54

TheFloxiCz píše:Dobře, děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí. A být tebou, dávej si pozor na to, co používáš za objekty a spliny v mapě. Dost objektů, splin a textur podléhá licencím, autorským právům a dost z nich vyloženě zakazují výskyt v placených mapách. Hlavně teda na konverty od AfG, kvůli nim už v minulosti měli němci velký problém, protože jsou nelegálně překonvertovaný a doteď se nesmí člověk o tomto na německých fórech ani zmínit :lol:

Počkat. A doděláš tedy tu modifikaci nebo ne? Ptám se proto, že takéto JŘ („turnusy“) by se mi na Středočesku mega líbily a hned by mapu obzvláštnily.
MHD Morava
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2020 19:42

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod TheFloxiCz » 02 lis 2021 18:18

MHD Morava píše:Počkat. A doděláš tedy tu modifikaci nebo ne?

Z vyjádření Peťulínka jsem vycítil, že zrovna není nadšený z toho, že mu "někdo leze do zelí" (rozuměj, dělá modifikaci na jeho mapě). V současné chvíli nedokážu odpovědět, omlouvám se.

Ale ohledně modifikace, abychom se chápali, zda myslíme oba to stejné... Je tvoje představa podobná té na přiložené fotce? :)
Používané Tracks & Trips jsou udělané nově, aby se AI nedespawnovala na konečné. Jízdní řády již nejsou rozděleny na linky, ale podle dopravce do turnusů. Přidávám náhled z turnusu 1-150 (jméno zatím pracovní), vygenerován pomocí programu, takže to nejde úplně dokonale upravit. Nahoře se nachází směr "TAM", dole směr "ZPĚT". Manipulační přejezdy se maximálně zobrazí v "move", v jízdním řádu nelze vidět časy.
Zatím je všechno ve fázi ladění a stále turnusy různě předělávám, takže určitě není finální a pravděpodobně ještě dojde ke změně.
Nutno zmínit, že jízdní řády nebo spíše časy odjezdů linek jsou zachovány, aby bylo dodrženo číslování spojů dle přiložených jízdních řádů. Pokud někdo čeká více spojů - zklamu ho, na druhou stranu se takto modifikace jeví zajímavěji.

Obrázek
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 39 návštevníků