TOPlist

WiP map - Projekt Středočesko 2 v1.0

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Líbí se Vám mapa?

Ano
178
87%
Napůl
22
11%
Ne
4
2%
 
Celkem hlasů : 204

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod Peťulínek » 02 lis 2021 21:15

MHD Morava píše:
TheFloxiCz píše:Dobře, děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí. A být tebou, dávej si pozor na to, co používáš za objekty a spliny v mapě. Dost objektů, splin a textur podléhá licencím, autorským právům a dost z nich vyloženě zakazují výskyt v placených mapách. Hlavně teda na konverty od AfG, kvůli nim už v minulosti měli němci velký problém, protože jsou nelegálně překonvertovaný a doteď se nesmí člověk o tomto na německých fórech ani zmínit :lol:

Počkat. A doděláš tedy tu modifikaci nebo ne? Ptám se proto, že takéto JŘ („turnusy“) by se mi na Středočesku mega líbily a hned by mapu obzvláštnily.


V této době jsou už pro mapu vytvořeny JŘ v podobném stylu. Opravdu teoreticky jenom chybí oprava chyb, kosmetické změny a samotná chronologie. V případě návratu k projektu by bylo možné spojit modifikaci s mapou. :)
poradi2.png
Dělám úplně všechno. Grafiku, hlášení i OMSI. :)
Uživatelský avatar
Peťulínek
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 386
Registrován: 16 črc 2018 11:38

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod MHD Morava » 02 lis 2021 23:06

TheFloxiCz píše:
MHD Morava píše:Počkat. A doděláš tedy tu modifikaci nebo ne?

Z vyjádření Peťulínka jsem vycítil, že zrovna není nadšený z toho, že mu "někdo leze do zelí" (rozuměj, dělá modifikaci na jeho mapě). V současné chvíli nedokážu odpovědět, omlouvám se.

Ale ohledně modifikace, abychom se chápali, zda myslíme oba to stejné... Je tvoje představa podobná té na přiložené fotce? :)
Používané Tracks & Trips jsou udělané nově, aby se AI nedespawnovala na konečné. Jízdní řády již nejsou rozděleny na linky, ale podle dopravce do turnusů. Přidávám náhled z turnusu 1-150 (jméno zatím pracovní), vygenerován pomocí programu, takže to nejde úplně dokonale upravit. Nahoře se nachází směr "TAM", dole směr "ZPĚT". Manipulační přejezdy se maximálně zobrazí v "move", v jízdním řádu nelze vidět časy.
Zatím je všechno ve fázi ladění a stále turnusy různě předělávám, takže určitě není finální a pravděpodobně ještě dojde ke změně.
Nutno zmínit, že jízdní řády nebo spíše časy odjezdů linek jsou zachovány, aby bylo dodrženo číslování spojů dle přiložených jízdních řádů. Pokud někdo čeká více spojů - zklamu ho, na druhou stranu se takto modifikace jeví zajímavěji.

Obrázek

Jj, v pořádku. Chápu, že na to nedokážeš odpovědět.

Co se týče turnusu, tak přesně takto jsem si to představoval.
(Samozřejmě od Peťulínka to taky vypadá zajímavě :))
MHD Morava
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2020 19:42

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod MHD Morava » 02 lis 2021 23:12

Peťulínek píše:
MHD Morava píše:
TheFloxiCz píše:Dobře, děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí. A být tebou, dávej si pozor na to, co používáš za objekty a spliny v mapě. Dost objektů, splin a textur podléhá licencím, autorským právům a dost z nich vyloženě zakazují výskyt v placených mapách. Hlavně teda na konverty od AfG, kvůli nim už v minulosti měli němci velký problém, protože jsou nelegálně překonvertovaný a doteď se nesmí člověk o tomto na německých fórech ani zmínit :lol:

Počkat. A doděláš tedy tu modifikaci nebo ne? Ptám se proto, že takéto JŘ („turnusy“) by se mi na Středočesku mega líbily a hned by mapu obzvláštnily.


V této době jsou už pro mapu vytvořeny JŘ v podobném stylu. Opravdu teoreticky jenom chybí oprava chyb, kosmetické změny a samotná chronologie. V případě návratu k projektu by bylo možné spojit modifikaci s mapou. :)
poradi2.png

Když bych teď mluvil hodně teoreticky, nedal by se již tento hotový turnus dát do současné verze? Akorát by se v turnusu změnily čísla linek. (Je dost možné, že je spousta dalších důvodů, proč by to nešlo, jen mě nenapadají, jaké. :lol:
MHD Morava
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2020 19:42

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod Radek73 » 18 lis 2021 17:48

Dobrý den mám v mapě některé lidi celé bílé. Nevíte prosím jak to opravit. Děkuji.
Radek73
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2021 17:56

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod MCZbus » 18 lis 2021 21:38

neví te proč mi nejde Středočesko v2
udělal jsem všechno podle navodui i tak mito nejde
stáhnul jsem všechny odkazy a dal do omsi
a nejde to poradíte
MCZbus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2021 19:25

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod FilipVysin » 22 lis 2021 19:30

Zdravím, kde seženu hof soubory? děkuji
FilipVysin
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2020 19:42

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod Petr72001 » 03 pro 2021 10:38

Ahoj, tento problém nemám jen na této mapě ale snad na všech. Když si nastavím počasí, ať už sníh nebo déšť, tak po zhruba 20 minutách se obraz kousne a už neběží dál. Zvuky však stále fungují, například když přidám plyn nebo dám blinkr. Nevěděl by někdo poradit? Předem díky.
Petr72001
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 úno 2019 14:41

Re: OMSI 2 WiP map - Projekt Středočesko v3

Příspěvekod Alp3r » 15 pro 2021 16:22

Už si vážně nevím rady, tak se zkusim zeptat 8-) Mapa mi funguje skvěle, akorát mi nefungujou jízdní řády. Na jakémkoli autobuse co zvolim, je vždy pouze jízdní řád pro víkendy a svátky, i když tak zvolím, jízdní řád nejde nahodit do ibisu ani se nanahodí na panelu. Nějaké rady? Díky. :roll:
Alp3r
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2021 16:19

Re: WiP map - Projekt Středočesko 2 v1.0

Příspěvekod Peťulínek » 04 led 2022 20:50

Obrázek

NYNÍ SE PRACUJE NA MAPĚ STŘEDOČESKO 2 v1.0 - linka 485.
Stále občas skočím i na verzi 3.0 první mapy, ale tohle se teď stalo prioritou. Jedná se o jednu krátkou linku.
REÁLNÁ MAPA S TRASOU LINKY 485 V ÚSEKU VYSOKÝ ÚJEZD - JABLONNÁ.
Linka je samozřejmě provozována dopravce ČSAD Benešov a.s.. Trasa má přibližně 5,6km a 10 minut jízdy - něco jako Kounice s linkou 154. Mapa bude mít stejné zpracování jako moje Dolní Kounice z srpna - Tento projekt by jste už nyní měli moci vidět zde na fóru (download snad někdy bude). Bude však snad trochu méně náročná. Použiji novou taktiku „u silnice vše a v pozadí jen backdropy“ - samozřejmě to tak úplně všude nejde. :D

Linky:
485 - Vysoký Újezd <> Neveklov,Jablonná
(verze 2.0 by přinesla rozšíření linky do Nové Rabyně, Měřína a Netvořic. Případná verze 3.0 by byla celá trasa linky. Případná verze 4.0 by přinesla linku 438 ve své staré i nové trase bez cesty na Benešov)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Silnice, obrubníky a chodníky: 85% - chybí některé chodníky a obrubníky
Terén a textury: 25% - hlavně teda textury nejsou
Značky, označníky, čekárny a jiné: 100%
Vegetace: 5%
Domy, ploty, detaily a různé jiné objekty: 5%
JŘ, hlášení a .hof soubory: 50%

cca. tedy tak 7% je hotovo :D
Dělám úplně všechno. Grafiku, hlášení i OMSI. :)
Uživatelský avatar
Peťulínek
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 386
Registrován: 16 črc 2018 11:38

Re: WiP map - Projekt Středočesko 2 v1.0

Příspěvekod palo124 » 09 led 2022 20:17

Mapa veľmi pekná, ale keď to chcem hrať cez Bus company simulator, tak na linke 755 za Terminalom v niektorom úseku začnú padať lampy predo mnou a veľa iných miest na mape ako keby som nabúral do steny z ničoho nič a v tom Bus company sim. tuším nejdú vypnúť kolízie, čo je škoda lebo cez to ma viac baví hrať OMSI ako normálne.
palo124
Člen
Člen
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 dub 2011 23:19

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků