Stránka 1 z 6

[WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 01:00
od TheFloxiCz
Obrázek

Zdravím všechny!
Představujeme Vám mapu Projekt ASW!
Na projektu pracuji společně s uživatelem WraithCZ. Společně tvoříme dvoučlenný tým, přičemž každý se na projektu podílí na něčem jiném.

Co to vůbec je Projekt ASW?
Začal bych od zkratky ASW. Je to zkratka tří základních map, které v tomto projektu hrají největší roli. Jsou to mapy Ahlheim&Laurenzbach, Städtedreieck a Winsenburg. Toto by Vám mohlo naznačit, že se jedná o spojení několika map dohromady. Kromě těchto tří se ve "spojovačce" objevují také mapy Ettbruck a Tettau, které budou sloužit především pro regionální provoz.
Nápad na tento projekt mě napadl na přelomu července a srpna minulého roku. Po jeho odsouhlasení jsem také začal podnikat první kroky v tvorbě. Jen spojení map zabralo týden, protože to obnášelo různé problémy, errory, chybějící části a další. Znamená to, že na projektu se oficiálně pracuje od začátku srpna minulého roku.

Projekt je dělen do tří etap, které děláme postupně:
  • 1. ETAPA: Städtedreieck+Ettbruck
  • 2. ETAPA: Winsenburg+Tettau
  • 3. ETAPA: Ahlheim&Laurenzbach+Tettau

Jedná se pouze o stavební etapy. Tzn. že mapa vyjde jakmile splníme tyto tři etapy.

Aktuálně se již pomalu blížíme k dokončení první etapy projektu. :)
Samozřejmě nejedná se pouze o spojení. Kromě spojení jsme museli spoustu úseků upravovat a hlavně pořád doděláváme, jak jsme pracovně nazvali, "spojovací úseky", které propojují mapy, což obnáší i kompletně novou tvorbu okolí a silnic. Součástí tohoto projektu bude i úprava původních map - oprava chyb, vylepšení detailů atd.

Jak Vás jistě napadlo, projekt bude obsahovat spoustu říditelných linek. Máte pravdu, jen první etapa obsahuje 39 říditelných linek téměř všech druhů (klasické linky, spěšné linky, metrobus, regionální linky, okružní linka pro turisty - Stadtrundfahrt, historické linky, školní linky a noční linky), celý kompletně dokončený seznam linek v první etapě naleznete níže.

Obrázek


Můžeme zaručit, že celkový počet říditelných linek v celém projektu přesáhne stovku. Plánujeme také zájezdové linky, na které budou nasazovány zájezdové autobusy, budou projíždět celou mapou a zastavovat jen na velkých nádražích.
Na linkách bude jezdit více firem. Největší podíl bude mít firma ASW Verkehr (podle názvu Projekt ASW), která má vlastní logo a firemní nátěr. Mezi další firmy patří: Regiofoster Kaisertal (jezdící již v původní mapě Städtedreieck, nejvíce na linkách Rxx a poté na některých kurzech linky 41 a 43), KV Laupendahl - KVL (jezdící na R56 a AI linkách u Hechemu v původní mapě), SLG Sudelhafener (obsluhující linky v Ettbrucku) a DB (menší podnik na mapě Tettau).
Součástí mapy budou i dodatky v podobě generovaných jízdních řádů pro různé turnusy, graficky zpracovaných jízdních řádů pro všechny linky a další.

Pro úvodní článek by to bylo vše, já doufám, že se Vám projekt bude líbit. Na této fanpage naleznete nejaktuálnější informace ve vývoji projektu, zároveň se zde ocitne naprostá většina novinek, fotek, atp.

Jelikož Vám chceme představovat nové úseky postupně, tak jsme se rozhodli, že Vám každý týden (vždy čtvrtek) ukážeme 1 nový obrázek. :)

Obrázek
Obrázek
Zde můžete vidět, jak přibližně budou vypadat jízdní řády všech linek (zde můžete vidět zrovna JŘ linky 126). Spoje se následně ještě budou ladit - jako u každé linky.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Zároveň budeme rádi za jakékoliv Vaše dotazy, připomínky.

Ještě bychom Vám chtěli společně s WraithCz popřát šťastný a veselý nový rok! :)

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 01:12
od Franky CZ
Zní to i vypadá to suprově :o taktéž přeji šťastný nový rok a také přeji pevné nervy při spojování map 8-)

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 01:16
od WraithCZ
Díky moc. :) Tak nervy při spojování map už zas tak velké nebudou, protože mapy máme spojené. Našim hlavním úkolem je nyní dodělat ty spojovací úseky, které jsou zmíněny v úvodu. Tedy kompletně nově postavit nějaké vesnice, silnice, okolí a tak. Nyní se spíše zaměřujeme na kompletní dokončení první etapy. Chybí nám k tomu už jen drobné úpravy a dodělání (+úprava) JŘ pro soboty a neděle/svátky. :)

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 01:44
od Vojta12
Vypadá to velice dobře. Ale myslím si, že jste si stanovili laťku moc vysoko. Ale... Uvidíme. :)

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 12:51
od Jadu2
Vypadá to slibně, dobrý nápad a pěkný jízdní řády - těším se. Zrovna mapy, který jsem chtěl vyzkoušet, a z nějakýho důvodu nevyzkoušel, tak se mi to o to víc líbí :). Přeji hodně štěstí s dokončením téhle etapy, a snad i těch dalších!

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 13:12
od stefek200
Tak tohle bude opravdová pecka jestli se vám podaří vše zpracovat jak máte v plánu a 100 linek?? :D To se bude opravdu hodně dlouho projíždět.Zábava minimálně tak na měsíc ne-li víc,nicméně držím palce v tvorbě hoši.

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 19:03
od KOKI
Tak to zní moc dobře. Fandím Vám. Doufám že se pokusíte co nejvíce nutných addonů obsáhnout v jednotném balíčku. Nezkusíte udělat rovnou instalator? ;)

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 19:24
od WraithCZ
Určitě to není špatný nápad. :) Přiznám se, že nad instalátorem jsme vůbec v tuto chvíli nepřemýšleli, takže určitě děkuji i za kolegu za návrh a uvidíme, co se s tím půjde dát dělat. ;)

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 22:10
od Ikarus_435
super tešim sa ale jedna vec ma mrzí a to že to bude sakra náročná mapa

Re: [WIP][OMSI 2] Projekt ASW

PříspěvekNapsal: 01 led 2017 22:22
od TheFloxiCz
Náročnost by měla být podobná, jako u použitých map. Snažíme se nezasahovat do okolí HBF, aby se zbytečně nezvedla náročnost. Avšak vzhledem k počtu linek se může někde náročnost mírně zvednout. ;)