TOPlist

Showroom

Vlastníte zajímavé screenshoty nebo videa ze hry? Podělte se s námi o ně.

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod rpopo » 14 čer 2018 21:43

Inač, staviaš s podkladmi mapy na spodku ? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod SU18 » 15 čer 2018 18:42

Síce používam satelitné snímky z google maps ale na mape tie podklady nemám. Neviem ako to tam dostať.
Obrázek
Uživatelský avatar
SU18
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 57
Registrován: 08 srp 2015 16:35

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod autobusák22 » 15 čer 2018 18:53

autobusák22
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 351
Registrován: 18 zář 2017 12:30
Bydliště: Brno

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod Peterson » 15 čer 2018 19:04

Nemusí fungovať vždy - in fact, mne osobne to nefungovalo nikdy.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod rpopo » 15 čer 2018 23:05

A nemal si potom problém, že sa ti dve ulice nestretli kde mali ? Ja som napríklad staval Krásnu a ulica Golianova by sa mala pretnúť s ulicou Opátskou, teda tam kde je v Krásnej obratisko. Ale nepretla sa. V skutočnosti je to posunuté o niekoľko sto metrov. Premeral som všetko ešte raz a sedí to, tak problém teda musel nastať pri uhloch natočenia. A aj nastal a to priamo na Ukrajinskej a celej Krásnej. Tie uhly som opravil, no oprava Ukrajinskej by znamenala posunúť kompletne celú Krásnu nad Hornádom o niekoľko metrov a to je neprípustné, pri tom počte objektov. Zvolil som teda stratégiu že toto tam nechám ako to je, voľným okom to je nepostrehnuteľné a že niečo úplne nehrá si človek všimne až keď pozerá mapu z pohľadu editoru. Tebe sa také nestávalo ? Dĺžky ciest premeriavam pravítkom cez google earth, ale bez podkladov to je v prípade tvorenia mapy kde sa musia ulice nejakým spôsobom spojiť alebo pretnúť s inými na konkrétnom mieste, to robí dosť problémy.

Skúšal som si pokusne nahodiť aj podklady, a mne to fungovalo, skúšal som aj vygenerovať terén a fungovalo aj to.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod SU18 » 16 čer 2018 13:50

Samozrejme, že v prípade spájania ciest sú aj kompromisy. Bez podkladov to nikdy nebude presne. Kvôli tomu, že som zle natočil Popradskú kvôli linke 17 som musel urobiť Bardejovskú a Jedlíkovu ešte raz keď som chcel rozchodiť 10-tku. Povedal by som, že niektoré úpravy keď sa prejde po mape s vozidlom nie sú postrehnuteľne, že to úplne neleží tak ako by malo. To skôr v editore. Podarilo sa mi spojiť KVP z oboch koncov bez nejakých väčších problémov. (Moskovskú tr. s Toryskou a Triedu KVP s Popradskou) Pri stavaní som vytváral súčasne spliny z oboch strán a sledoval kde sa asi pretnú aby to zhruba sedelo.

Pokiaľ ide o podklady aj keby som to teraz už rozchodil tak určite by som nemal náladu začínať od nuly. Mne nešlo o to mať úplne 100% mapu KE skôr len niečo čo to bude pripomínať.
Obrázek
Uživatelský avatar
SU18
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 57
Registrován: 08 srp 2015 16:35

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod Peterson » 16 čer 2018 14:13

Atmosféra tam je, o tom niet pochýb, podchytil si to naozaj dobre. Ak sa ti podarí to všetko urobiť tak, aby to naozaj vyzeralo dobre, tak máš výhru vo vrecku, lebo čím menej chýb a nedokonalostí na mape máš, o to menej ich človek hľadá. Ak hneď na prvý pohľad vidí naozaj super výsledok, tak nebude hľadať chyby - bude hľadať to dobré. Je síce fajn mať presnosť, aj FSX ju má, ale je to škaredá hnusota. Ako OMSI.

Výhodou je, že v OMSI nespravíš naleštené hovno, lebo to chce riadny skill aby to aspoň trochu vyzeralo. Som si na 100% istý, že ani Viedeň, a ani Hamburg nie sú úplne presné, určite je to všetko prikrášlené. But damn, vyzerá to skutočne dobre. AfG to nevie, ten ide za maximálnym realizmom, čo mu samozrejme škodí, lebo to nakoniec trvá dlho a netrpezlivoť bolo veľmi dobre vidieť už v minulých mapách, kedy pôsobili nedokončene a mali kopu chýb, okrem toho, že estetickosť bola riešená úplne na konci, aby to nejak vyzeralo.

Ako vravím, ten look tam je. A to je hlavné. Preto Hamburg vyhral. Preto mala Viedeň úspech. Preto sú benchmarkom. Preto je dnes Hamburg prerekvizitom pre mnohé addony. Praha kvôli plethore objektov, ktoré sú funkčné, Hamburg kvôli plethore objektov, ktoré sú pekné. Viem veľmi dobre na čo sa chcem pozerať.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod N3rpsTV » 16 čer 2018 15:24

Dlouho jsem tu nic nepřidal, ale teď to nebude z nových úseků, ale z provozu!

[WiP] Mapa Kostelov - zastávka Stará Tržnice
FB stránka - obrázky z tvorby

Obrázek
[WiP] Mapa Kostelov
Facebooková stránka mapy - https://www.facebook.com/omsimapakostelov/
Obrázek
Uživatelský avatar
N3rpsTV
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 51
Registrován: 06 led 2016 22:09

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod Martin_S » 16 čer 2018 23:01

Ještě mě tak napadá věc ke stavění reálných map - dají se někde sehnat podklady z mapy.cz? Co se týče hlavně ČR, mají celkem kvalitní mapy, i letecké snímky, osobně je používám nejraději a v editoru by se s nimi nemuselo dělat úplně špatně.
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: Screenshoty ze hry - rozpracované/soukromé projekty

Příspěvekod Petricekvoz » 23 čer 2018 23:40

Obrázek
Pokud není řečeno jinak...mé úpravy jsou SOUKROMÉ!
Obrázek
Moje repainty: http://forum.omsi.cz/viewtopic.php?f=36&t=11305
Uživatelský avatar
Petricekvoz
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 342
Registrován: 15 srp 2015 12:46
Bydliště: Gottwaldov

PředchozíDalší

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků