TOPlist

[Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Diskuse obecně o OMSI

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod Vitas » 18 dub 2011 22:39

Ja dam priklad ze zivota: Jedeme takhle s oteckem (mechanik ve velky autodoprave + ridic dalkovejch autobusu a semtam Magnumu, kdyz je potreba) se Sprinterem z autodopravy. na silnici krasny 2 cm cistyho snehu, pred nama krasna tahla zatacka, fotr ze to vezme smykem... Jak chytil za rucku a pridal plyn, tak to zacalo piskat, blikat, nevim co vsechno, najednou nam to pribrzdilo vnejsi kola a my sme se malem valeli v prikope a to jen proto ze nam nedoslo, ze ten kram ma ESP. Takze je pravda to co tady pise Pall, King apod. Jsou to supr veci, ale proste ne pro lidi, ktery umej ridit. Pardon ze to takhle musim rict ale je to tak...
Vitas
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 935
Registrován: 11 dub 2011 23:16
Bydliště: Pardubice

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod Pall » 18 dub 2011 22:57

Vitmen. Tam je jinej problém. Není na škodu když ti systém přibrzdí odlehčená kola a to především hlavně na hnané nápravě. To je naopak užitečnej prvek při tahu, protože mimo jiné plní tím funkci "falešné regulaci svornosti diferencíálu" a to je příznivý efekt, ale rozhodila Vas druhá věc přídružné funkce ESP a to že vám omezila výkon motoru a to je pak dusno když člověk chce a na jednou do toho strčí nečekaně prsty umělej prvek:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod kosak » 18 dub 2011 23:06

:lol: :lol:
http://www.usti.omsi.cz -> web o mapě Ústí nad Labem
Uživatelský avatar
kosak
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1480
Registrován: 30 bře 2011 20:20

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod Pall » 18 dub 2011 23:21

Kosmen stupňuje:) Jeden, teď dva chechtáci:) By se dalo požížít pro přehlednost, pro účel záchytných bodů "záložeků této asi dlouhé debaty:)
Tome. Chtělo by to asi další test!:) Např. co se dále nabízí "těžiště busů ve hře":)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod TomsonTom » 18 dub 2011 23:57

Příště plánuju rozjíždění do různých kopců za různého počasí. Jsem zvědavej na tu diskuzi o ASR tady na fóru... :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod Rohatej » 19 dub 2011 06:12

No co, i s ASR se dá krásně couvat z kluzkýho kopce dolů. :) Když jsem dělal autoškolu na traktor (bylo to zrovna, když bylo nejvíc sněhu a bylo denně -20°C), tak mi učitel svěřil jeho Octávii (zase :)) a od měl odvést traktor majteloj před barák, protože prohnoval silnice a já měl jet za ním. Hned z výjezdu z areálu, kde parkuje traktor byl docela kopec, na kterým jsem musel zastavit a ASR neASR, doklouzal jsem až dolů. :D
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod Pall » 19 dub 2011 15:07

No jo, ale herně je ASR v pořádku. Já tam minelu nevidím:) prostě starej systém. Odpojit přívod paliva a obnovit a nic jinýho neumí a ještě mu to dlouho trvá, ale v této době asi technologicky normální:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod puma19944 » 20 dub 2011 16:35

Tom nedal by si tu mapu co si robil ten brzdny ucinok tu na stiahnutie :)? Chcel by som si to vyskusat,ale newm robit s editorom.
puma19944
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 139
Registrován: 12 dub 2011 18:01

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod Dom » 01 čer 2011 16:26

Velice zajímavé,ale to ABS mi připadá,že ve skutečnosti je ABS rychlejší a po kratších intervalech.Nevím jak to bylo v době kdy se hra "odehrává" ale nemyslím,že by to bylo až takhle dlouhé.Ve skutečnosti ABS přeruší brzdění 100x/s (v dnešní době).
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

Re: [Test] Brzdná dráha autobusů (ABS vs. bez ABS)

Příspěvekod KingFrame » 01 čer 2011 17:26

To si z nás děláš srandu a nebo to myslíš vážně? Víš Ty vůbec co to ABS je? Ne, jinak, víš vůbec něco a nebo jsi technický analfabet? Chlapče, 100x za vteřinu je naprostý nesmysl! Kdyby si napsal 10x, už by se to dalo brát, protože on to ten systém zvládá maximálně 16x za vteřinu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
KingFrame
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 245
Registrován: 11 dub 2011 23:03
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Obecně o hře

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků