TOPlist

Nová mapa - reálná či fiktivní?

Diskuse obecně o OMSI

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod TomsonTom » 30 bře 2013 13:24

Fiktivní mapy jsou dobré za předpokladu, že ten, kdo je tvoří, ví něco o tom, jak vypadá silnice a její okolí. Čili mělo by jít o někoho, kdo často jezdí autem, ať už jako řidič nebo spolujezdec. A ten někdo si musí všímat okolí a vnímat každý detail. A nejen okolí, ale taky silnic.

Není možné tvořit fiktivní mapu, pokud někdo ani neví, kam se umísťují značky, a že před každou zatáčkou není výstraha na možnost smyku.
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod řidič 675 » 31 bře 2013 21:50

TomsonTom píše:ať už jako řidič 675 nebo spolujezdec.
Uživatelský avatar
řidič 675
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 759
Registrován: 09 pro 2012 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod shitman » 31 bře 2013 22:09

Obrázek
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod wooderCZ » 06 dub 2013 21:13

No hlavní je, na co autor má. Jak psal TomsonTom - fiktivní bych dělal, pokud bych měl skvělý smysl pro detail a pořádně přečtenou krajinu. Na reálnou zase člověk potřebuje umět hodně věcí nebo mít kvalitní zdroje (a ochotné). Já si zatím vybral zlatou střední cestu, tedy reálný podklad s tím, že se nemusím párat s osazováním reálných objektů.

Navíc takové malé zamyšlení. K čemu je lidem reálná mapa města, ve kterém nikdy nebyli a třeba ani nikdy nebudou? V Berlíně jsem nikdy nebyl a ani mě nijak neláká, Zvolen, Košice totéž, u Prahy je to jiné, ale v těch Butovicích třeba ne. Takže k čemu je mi vědomí, že jsou (nebo budou nebo asi spíše vůbec nebudou) reálné? Kvalitně udělaná fiktivní mapa pro mě může být úplně stejně věrohodná jako nějaká reálná.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod Tomko00 » 06 dub 2013 21:49

Tento názor by sa mal archivovať, veľmi pekne napísané. :)
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod dobo » 06 dub 2013 22:40

wooder.cz píše:Navíc takové malé zamyšlení. K čemu je lidem reálná mapa města, ve kterém nikdy nebyli a třeba ani nikdy nebudou? V Berlíně jsem nikdy nebyl a ani mě nijak neláká, Zvolen, Košice totéž, u Prahy je to jiné, ale v těch Butovicích třeba ne. Takže k čemu je mi vědomí, že jsou (nebo budou nebo asi spíše vůbec nebudou) reálné? Kvalitně udělaná fiktivní mapa pro mě může být úplně stejně věrohodná jako nějaká reálná.

S týmto by som nesúhlasil. Práve preto, že nemám možnosť sa dostať do toho či onoho mesta, tak si to prejdem aspoň v hre. A už ako tuším Tomko raz spomínal, je to simulácia a v simulácii človek očakáva, že bude vyobrazená realita čo najdôveryhodnejšie a človek si môže prezrieť zaujímavosti a život v danom meste. Fiktívne mapy sú ako stvorené pre arkádovky ako Need for Speed a podobne, kde človek potrebuje mapou čo najrýchlejšie prebehnúť, bez záujmu o okolie.
dobo
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 471
Registrován: 16 črc 2012 15:48

Re: Nová mapa - reálná či fiktivní?

Příspěvekod wooderCZ » 06 dub 2013 22:59

I nejkvalitnější reálné mapy stále nejsou dost reálné. I já jsem tu už před nějakou dobou něco vzpomínal - simulátor ještě takových 10 - 15 let na PC mít nebudeme.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Předchozí

Zpět na Obecně o hře

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron