TOPlist

Mapy všeobecne

Diskuse obecně o OMSI

Mapy všeobecne

Příspěvekod Somatko » 31 led 2013 22:20

Dúfam že ma neukameňujete že zakladám nové vlákno, kľudne to aj presuňte, len mi prosím dajte rady na otázku :) môj PC nie je až tak výkonný, už má asi nejaké tri roky bez preinštalovania Windowsu, tak je celkom aj zahltený. Grundorf mi ide na plných OMSI nastaveniach cca 20 FPS, niekedy klesne tak 15-17. Tak sa chcem opýtať či sa niekde nájde nejaká mapa, ktorá by bola podľa možností pekne prepracovaná a zaujímavá, Grundorf ma už nebaví :D Môj PC celkom objekty a grafiku zvláda, ale problém je pri miestach kde je vyššia AI náročnosť, napr. Štetín Plac Rodla. Na Štetíne mi Warzsewo a Wizseslava išla v pohode, to je nejakých 17-20 FPS. Veľmi pekne ďakujem za rady ;) Prípadne ešte aj nejaké rady ohľadom optimalizácie. Ďakujem.
Uživatelský avatar
Somatko
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 293
Registrován: 15 pro 2012 21:34
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mapy všeobecne

Příspěvekod Koňásek » 31 led 2013 22:35

Drasticky si sniž Ai dopravu, bude to svištět jak za mlada. Nebo vypni fb, icq, skype a všechno co najdeš ve správci úloh (záložka procesy) a je tam zbytečný ;)

Mapu ti neporadím, protože každá propracovaná mapa je zákonitě náročná.
Mateřské prkno:ASUS X370 Prime|Procák:AMD R5 1600X
Grafárna:Sapphire R9 380 NITRO 4G|RAM:16GB
Uživatelský avatar
Koňásek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 08 čer 2011 10:09
Bydliště: Brno

Re: Mapy všeobecne

Příspěvekod Somatko » 31 led 2013 22:37

To mám všetko vypnuté, nebeží nič okrem antiviráku, a AI je tiež drasticky nízko ;) Nemusí byť dokonale prepracovaná, ale zaujímavá, kľudne krajinovo aj ako Grundorf :D
Uživatelský avatar
Somatko
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 293
Registrován: 15 pro 2012 21:34
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mapy všeobecne

Příspěvekod rpopo » 31 led 2013 22:46

Môj PC nieje tiež nijako silny, no všimol som si jednu vec, ajkeď to asi pre väčšinu z vás bude znieť ako kravina, no u mňa je to tak ... Proste, napriklad mapa Berlin, sekala mi neskutočne, vypol som zbytočne procesy, trochu sa to zlepšilo, no furt nič. Po takych 2-3 hodinach hrania si PC akoby zvykol, a FPS sa začalo postupne zvyšovať. Potom kedykoľvek som zapol tú mapu, tak sa po par minutach zdvihlo FPS. Tak isto aj UNL mi robilo šarapatu, nechal som to chviľku bežať, a PC si akoby zvykol :) Štetín detto, teraz mi ide Štetín pomaly na vyššom FPS jak Grundorf, a to mam zapnuty FB aj skype :) OMSI je nepredvídateľná hra, u mňa to funguje takto. Trochu pomohlo aj zniženie kvality textúr. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Mapy všeobecne

Příspěvekod shitman » 31 led 2013 22:59

rpopo, u mě je to celkem obráceně, čim dýl hraju tim víc laguje. :) jinak k tomu jeho problému - máš to ve špatný sekci, takže report. a další věc, vypínání procesů rozhodně pomůže, pokud jsi nijak nečistil windows, tak doporučuju stáhnout advanced system care free, který je prakticky blbuvzdorný, stačí kliknout na Hluboká údržba a všecko to udělá za tebe. ještě mě napadá pár věcí, jako odpojit počítač od internetu (někdy to maličko pomáhá) a při Win 7 vypínat prostředí Aero, který žere procesor jako prase (pravý myšítko na plochu - přizpůsobit a zvol motiv Klasické nastavení). fraps snižuje FPS i když je neaktivní, u mě byl po jeho vypnutí nárůst asi o 2 FPS, bandicam na tom nebude lépe. to je asi tak všechno. ;)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...


Zpět na Obecně o hře

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron