TOPlist

Jak správně podávat zpětnou vazbu > CUKR BIČ CUKR (CBC)

Zde můžete sdělovat veškeré vyřešené problémy nebo Vaše zkušenosti.
Pravidla fóra
Tato sekce má od 25/07/2013 nová pravidla, která naleznete zde.

Jak správně podávat zpětnou vazbu > CUKR BIČ CUKR (CBC)

Příspěvekod DIMI » 07 dub 2015 21:58

Abychom zvýšili úroveň poskytování zpětné vazby na práci autorů, chci vám zde poskytnout návod, jakým způsobem zpětnou vazbu správně podávat. Není to záležitost jen tohoto fora, ale celého života. Většina lidí neumí správně poskytnout zpětnou vazbu, dělají chybu, že se zaměřují buď jen na pozitivní stránku věci, což nepovede ke zlepšení nebo jen na negativní, což vzbudí v hodnoceném člověku pocit zklamání (neumí to např. ani různí top manageři). Tak tady si to máte šanci nacvičit. :)

Správné hodnocení metodou CBC:

CUKR - nalezení a vyzdvižení pozitivního věci na začátek
BIČ - doporučení pro autora, které na kterých věcech by měl ještě zapracovat, co by bylo super zlepšit; je chyba používat slova typu "ale, problém je, špatně je, co bys měl zlepšit" a místo nich je mnohem lepší použít slovní spojení "doporučil bych, prostor ke zlepšení je, mnohem lepší dojem by dělalo, kdyby, apod"
CUKR - a na závěr něco, co člověka fakt potěší, nakopne ho a naznačí mu, že to, co dělá, má smysl a chceme, aby v tom pokračoval a zlepšoval se

Příklad špatné zpět. vazby: Tvůj autobus teda nic moc, všude díry a nemá správný volant
Příklad lepší zpět. vazby: Jsem rád, že ses pustil zrovna do tohohle autobusu, ten mám rád. Kde ještě vidím prostor ke zlepšení je u všudepřítomných děr v modelu a správný volant by tam vypadal líp. Každopádně to, jak rychle postupuješ, je úplně super a je vidět, že tě to baví!

Tato struktura není povinná ani nemá nijak přesně danou závaznou formu. Zároveň není nutné jí používat vždy, negativní záležitosti se dají říct vhodně i jinak. Účel tohoto textu je dostat správný feedback "pod kůži" a používat ho automaticky a nenuceně. Jde to a je to fajn. :)
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4354
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Zpět na FAQ - často kladené otázky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník