TOPlist

Výběr volantu pro OMSI

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Pall » 19 lis 2011 10:34

Genius:) No....Vsadím boty, že ten nemá motor:) Tedy žádný FFB. Max jen vibrace...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 19 lis 2011 10:55

Jo, a celej je na nic.. mam uz dlouho genius asi za 700.. 90°. docela vule a jen vibruje :roll: , proto chci ten logitech, ale zaroven potrebuju prachy na novej komp, to je dilema :cry:
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Vitas » 19 lis 2011 14:14

Kubo, napisu to sem. Levne jsem ho koupil, protoze jsem ho kupoval v dobe kdy koncil DFP a zacinal GT. DFP uz skoro nesel sehnat, jen posledni vyprodejovy kousky. Mam jeden z poslednich. Proto ta cena.
Vitas
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 935
Registrován: 11 dub 2011 23:16
Bydliště: Pardubice

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod TomsonTom » 19 lis 2011 14:38

Ten Logitech DFGT jsem zatrhl kvůli strašnýmu randálu, co to vydává - jak řezání stromu pilkou. :lol: Bohužel tichý je od Logitechu až G25 a G27 (asi úplně jiný typ konstrukce). Takže to vidím tak, že si žádnej volant nekoupím, ale nevadí. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 19 lis 2011 15:49

Ok, diky vitasi..

Proc tolik resis ten hluk? Tak jako jasny, nemusi to rvat, ale pokud to nebude rvat do pocitu hodne neprijmenyho, tak je mi to nejak jedno.. ale je to kazdyho nazor.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod rutak11 » 19 lis 2011 16:39

Já mám Driving Force GT asi rok a jsem celkem spokojený.
Co mi vadí je absence spojky a když si chci zahrát s manuálem tak i páka která je pouze sekvenční.
Což mi připomíná dotaz: Dá se nějak udělat aby si mohli s manuálem zahrát OMSI i lidé kteří mají jen sekvenční páku a nemají spojku? :)
Intel-Core i5-3570K 3.40GHz, 16GB RAM, AMD Radeon R7 370, Win7 x64
Uživatelský avatar
rutak11
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 684
Registrován: 12 dub 2011 10:30

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Pall » 19 lis 2011 20:31

Určitě jde. Spojku vyrobit z vyřezenýho joysticku, to samé i z řadící pákou s joysticku. Vybrakovat z něj vratný mechanismus, který Ti joy vrací do výchozí pozice, vyrobit si s plechu H, HH, kuličkou aretaci a je hotovo:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Pall » 19 lis 2011 21:32

Tomšón: Ty si ten volant slyšel? Plně FFB dělají menší randál, ale to reprákama v klidu přeřveš. Těžko říct k čemu to přirovnat. Tak kup nejakej bez FFB. Tam není motor žádné FFB jen vibrátor a ten když se rozvibruje bude dělat podobný bordel, ale neucítíš žádný odpor. (řízení na ledu asfaltu bude mít stejnej odpor, jen takový jaký má odpor pružina co ti vrací volant do středu což znamená konstrukční síla pružiny dalého volantu)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod pAttensen » 21 lis 2011 12:46

ja mam prave ten uz spominany genius 900° , forcefeedback ma ale nefunguje presne podla mojich predstav pretoze sice mam tu spatnu odozvu aku ma mat ale zaroven velmi silno tahal na stred a jednou rukou vyuzit tych 900° sa nedalo , vymontoval som s neho motorcek fb cize teraz mam funckny 900° volant sice bez fb ale to mi len vyhovuje ,
pedali ma v zaklade plyn,brzda a sequencnu prevodovku , tu som nahradil logitech joystickom ktory ma forcefeedback a ak poznate software ffshifter tak uz viete ze nahrada je to perfektna , ak to nepoznate funguje to takto http://www.youtube.com/watch?v=dnBnC34QqPM&feature=related , ked pohnete joy do nastaveneho miesta tak ho tak FB bude drzat a v tom mieste si nastavite priklad tlacitko W cize vam joy do pc na tom mieste akoze "stlaci" tlacitko W ako na klavesnici cize sa velmi jednoducho nastavuju prevody v hodijakej hre ktora podporuje radenie pakou , priklad truck simulator to nema tam funguje len sequencne radenie, co sa tyka mojej spojky tak tu prave vyrabam , kamarat mi dal stary ovladac ktory ma look ako ovladac PS3 urcite poznate ale mal rozlamany plastovy obal , tak som ho vykuchal a vyrabam nahradu

cize momentalna moja zostava volant 900°,6rychlostna paka(da sa nastavit hocijak aj na 7,8,...),plyn+brzda+spojka,a staru paku sequencnu ktora sa da vyuzit hocijak priklad v omsi na otvaranie dverí ;) ,
Uživatelský avatar
pAttensen
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 39
Registrován: 12 dub 2011 23:49

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 21 lis 2011 15:14

ja si taky zrovna stavim radici paku.. ale mam ted problem s konstrukci. Jako vrchni kulisu dam do urcity vysky a bude z plechu.. Ale jak ji pridelat, aby se vubec nehybala a byla pevna? To je docela problem, par napadu mam, ale svaret fakt nechci :|
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 25 návštevníků