TOPlist

Výběr volantu pro OMSI

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Výběr volantu pro OMSI

Příspěvekod TomsonTom » 16 lis 2011 16:38

Ahoj, jelikož mi pořád zbývají ještě nějaké finance na Vánoce, uvažoval jsem dost dlouho, co si ještě přát. Větší monitor jsem nakonec zatrhl, protože ceny opravdu kvalitních monitorů jsou dost vysoké, další 4 GB RAM jsem usoudil, že by mi byly k ničemu, takže co teď. Včera mě napadlo, že bych se mohl podívat po nějakých volantech. Byl jsem docela nadšenej, když jsem zjistil, že většina se jich dá sehnat pod 2 tisíce korun. Jenže to je taky kámen úrazu.

Nemám zájem o drahou G27 za 6 tisíc, aby mi potom ležela ve skříni, to opravdu ne. Takže musíme o kategorii níž, ideálně pod 2 tisíce, nejideálněji kolem 1 tisíce korun. Jenže problém. Tyhle levný volanty jsou buď totální kšunty, který po tejdnu začnou vrzat a rozpadat se, nebo jsou docela fajn, ale jsou problémy s ovladačema.

Nakonec jsem našel Thrustma​ster Rallye GT FFB Clutch, se kterym má sice pár lidí problémy (BSOD na některejch počítačích), ale kterej mi přijde docela povedenej. Jenže se dá otočit jenom o 270° na každou stranu (3/4 otáčky), zatímco volant v OMSI má 3 otáčky na každou stranu. Takže jsem se chtěl zeptat:

1) Má tady někdo zkušenosti s hraním OMSI s volantem, který se otáčí jen o 270°? Jak se s tím hraje? Zjistil jsem, že při nastavení "bi-progresivního" zatáčení by mělo natočení volantu do cca 90° odpovídat s volantem autobusu, a nad 90° potom dochází ke zrychlování zatáčení (takže 270° = 1080°, ale 80° = 80°). Dá se s tím slušně řídit? Není to otravné?

2) Jaký byste mi doporučili levný, ale kvalitní volant, který se dá použít jak pro závodní hry, tak pro simulátory?

Díky za rady! :)
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 16 lis 2011 16:48

Ja taky premyslim. Chci si sice skladat novy komp, ale premyslel jsem o G27. Nejvic me laka spojk a razeni (nejspis bych vyuzil v live for speed). Cena je sice dost, ale mozna se nakonec rozhodnu pro nej. Mam levnej a strasi volant od geniusu uz par let. Jakztakz funguje, ale ma jen 90°. To je vazne o nicem, to uz je lepsi hrat na klavesnici (v OMSI). Videl jsem levnejsi logtech nez ten G27. Ale je bez razeni. Jinak rozash ma tusim prave velkej. Stoji cca 2k.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Pall » 16 lis 2011 16:50

Můj názor asi nechceš slyšet, takže to sestručním asi takle. Dá se říct že i G25, G27 je ze svýma 900° k této simulaci málo:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 16 lis 2011 17:01

bral bych http://volanty.heureka.cz/logitech-driving-force-gt/ .. ale je tezky rozhodnout se, jesli si priplatit za razeni, nebo ne :evil: :D
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod benda06 » 16 lis 2011 17:04

•Pro konzolu PLAYSTATION®3
benda06
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 351
Registrován: 10 kvě 2011 15:52

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 16 lis 2011 17:05

Nez neco takovyho napises, poradne si to precti :roll: je to i pro PC.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Pall » 16 lis 2011 17:13

Kubo...Toto je přesně volant od kterýho se láme chleba...Všechno pod ním je sračka. Je to ten nejmožnejší nejnižší mantinel, pod který by se nemělo jít. A nebo jeho předchůdce DFP , boužel po tom valantu byla velká poptávka. Dnes se špatně zhání...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Kuba5 » 16 lis 2011 17:15

Jojo, taky si myslim. Nejspis ho koupim. G27 nema cenu, hraju obcas a tak by to byly vyhozeny prachy...
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod Pall » 16 lis 2011 17:22

Ale pokud se Ti povede sehnat z druhé ruky jeho předchůdce DFP, tak je to kvalitativně srovnatelný tady s tím novým. Tyto volanty sou vlastně hodně podobné G25, G27...Sou to jakoby okleštěné G25...(myslím samotný volant) Řazení a pedále jo to už je hodně nižší liga, ale volant motory s toho vychází G25,G27....
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Volant pro OMSI

Příspěvekod TomsonTom » 16 lis 2011 17:35

Já bych to zase tak negeneralizoval. Od simracingtonight dostal Logitech Driving Force GT Racing Wheel celkové hodnocení 88,5%, zatímco Thrustmaster Rallye GT dostal 86,5%. Je jasný, že Logitech má kvalitní produkty, ale neznamená to, že všechno ostatní jsou sra*ky. :lol: Mně spíš šlo o těch 270°, viděl jsem na YouTube nějaký video a přišlo mi, že není zase tak špatný s tím řídit (právě s bi-progresivním nastavením) a přišlo mi to rozhodně realističtější než používání myši. :) Takže můj dotaz byl cílenej spíš na lidi, který už OMSI s 270° zkoušeli a mají na to nějaký názor. Samozřejmě vím, že existuje G27 a samozřejmě vím, že když chci reálný řízení busu, mám si udělat řidičák a jít řídit do DP. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků