TOPlist

Zaseknuti obrazu

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Zaseknuti obrazu

Příspěvekod Kuba5 » 05 lis 2011 20:18

Ahoj, mam problem s OMSI. Vzdycky po nejaky dobe se mi z niceho nic ve fullscrenu zasekne obraz, ale kdyz mackam sipky, zvuk normalne slysim... taky muzu normalne dat ALT a zobrazit listu. V okne se to projevi stejne, akorat obraz zcerna. V logfile nic neni, cim to muze byt? Diky.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod shitman » 05 lis 2011 20:30

Hádam, že máš OS se systémem Aero (Vista / 7). Nainstaluj si patch 1.01, který padání grafiky hry výrazně eliminuje. Někdy taky pomáhá si pro hru nastavit, aby se vypínalo prostředí Aero, no 1.01 to myslím jistí dostatečně. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod TomsonTom » 06 lis 2011 15:46

O opravě ve verzi 1.01 jsem nevěděl, díky za info. :)

Kdyby někoho zajímalo víc informací ohledně těch problémů, tak jsem se to tady pokusil vysvětlit:

Problém je v tom, že ta hra je blbě naprogramovaná z hlediska grafiky (nic proti vývojářům), a když se to spojí s nVidií, dělá to psí kusy. Takže ta hra občas způsobí zaseknutí grafický karty (obraz se přestane hýbat) a Windows 7 následně resetuje ovladače (černá obrazovka na vteřinku), aby jsi mohl dál pokračovat v práci. Jenže se zase dostáváme k tomu, že grafická část OMSI je blbě naprogramovaná, takže po opětovném nastartování grafických ovladačů zůstane v OMSI už jen černá obrazovka, zatímco drtivá většina ostatních aplikací se znova zobrazí. Není to ale problém jenom OMSI, dělá to i pár jinejch aplikací, jenže ve většině případů je chyba na straně vývojářů. Dá se to obejít mnoha způsobama (obejít NEZNAMENÁ opravit), ale nechci tě tady nutit hrabat se v registrech a upravovat nastavení TDR. To, že Windows Vista a výš resetují ovladače, je mimochodem výhoda (už se nemůže stát, že se ti kompletně zasekne obraz a ty musíš počítač restartovat), více informací o tom najdeš na oficiálních stránkách, sekce Timeout Detection and Recovery of GPUs.
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod shitman » 06 lis 2011 15:56

Výhoda to nepochybně je, a patch 1.01 v OMSI padání grafiky a černou obrazovku řeší právě tak, že znovu načte veškeré textury a modely a prakticky znovu načte celou mapu (takže doporučuju po tom, co spadne grafika, dát na chviličku pauzu a počkat, až se všecko načte - obzvlášt v berlíně to může trvat docela dlouho ;))
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod Kuba5 » 07 lis 2011 21:52

Diky za odpovedi. No ted to nejak nedela, ale jako na nejakych slozitejsich mapach se mi stane, ze se obraz na chvili zasekne a textury se jakoby rozmazou a zase ukazou normalne treba az po trech vterinach, nekdy je to otravny. Jinak nvidii mam a fakt to posledni dbou zlobi v dost aplikacich.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod Tomko00 » 07 lis 2011 21:53

To je proste chyba OMSI, zapneš ho znova a bude to OK, to sa stáva aj mne. ;)
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod shitman » 07 lis 2011 21:54

mám stejný problém, a netuším čím by to mohlo být.. grafiku pravidelně čistím, disk mám defragmentovaný, všecko tak jak by mělo být, ale měsíc od měsíce je to horší.. holt už grafiky asi nevydržej tolik co dřív.. nojo, comp je dva měsíce po záruce, co bych chtěl :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod Tomko00 » 07 lis 2011 21:57

To je asi schválne :mrgreen: , pretože tam kde OMSI poriadne nejde (napr. u mňa na NT) to nerobí, a tam kde OMSI funguje jak má (napr. u mňa na PC) to robí kažú minútu, alebo napr. zmizne objekt a o tak 20 sekúnd sa znova zjaví, a to robí aj keď je pri mne...takže musíme súdiť že OMSI je nepredvídateľné. :D
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod kamil1622 » 14 lis 2011 17:11

shitman píše:Hádam, že máš OS se systémem Aero (Vista / 7). Nainstaluj si patch 1.01, který padání grafiky hry výrazně eliminuje. Někdy taky pomáhá si pro hru nastavit, aby se vypínalo prostředí Aero, no 1.01 to myslím jistí dostatečně. :)


Môžete mi povedať, že ako napravím tu chybu okrem toho, že nemam ten patch??? :)
kamil1622
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2011 07:48

Re: Zaseknuti obrazu

Příspěvekod shitman » 14 lis 2011 20:10

jak jsem psal, zakázat pro hru režim Aero. Klikni pravým myšítkem na OMSI.exe (nebo na zástupce na ploše), vyber Vlastnosti, záložku Kompatibilita a zatrhni "Zakázat motivy" a "Zakázat změny velikostí zobrazení při vysokých hodnotách DPI" :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků