TOPlist

Map Editor, napojování

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod TheFloxiCz » 16 čer 2017 20:24

shitman píše:upřímně se mi dodnes nepovedlo zjistit, co vlastně znamená to TH


Yes, both THs = na obou koncích spliny bude kousek do země díra bez terénu
Yes, only start TH = Stejný způsob jako to první, akorát bude na začátku spliny
Yes, only end TH = Stejný způsob jako to první, akorát bude na konci spliny
Yes, no THs = Bez děr do země, za mě asi nejlepší a nejvyužívanější způsob
MatyRosecky píše:
A existuje nějaká funkce, která změní výšku terénu podle výšky silnice


Pokud má splina nastavenou výšku terénu, lze použít i funkci "Align Terrain". Terén by se poté měl zarovnat podle nastaveních hodnot ve .sli.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod shitman » 18 čer 2017 16:55

díkec floxi, tohle mi dost pomohlo. :)

MatyRosecky píše:(...) buď mi ta funkce nefunguje, nebo ji neumím použít, ale nic se neděje po zvolení nějaké možnosti

tohle je další z důvodů, proč jí nepoužívám. z nějakého důvodu jí totiž OMSI dokáže vyobrazit až po restartu mapy (ať už v editoru nebo ve hře samotné), a v případě, že jakkoliv potom edituješ terén, důsledky té "funkce" opět dočasně zmizí a objeví se znovu až po restartu mapy. zkus si třeba plácnout silnici pár metrů nad zem, dej k ní nějaký align terrain, ulož mapu a načti jí znovu, uvidíš rozdíl.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod Michalmo » 18 čer 2017 19:20

Stačí uložit a změna se ihned projeví.
Michalmo
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 262
Registrován: 05 led 2013 19:45

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod Jadu2 » 18 čer 2017 21:44

Ještě bych doplnil Floxiho (kterému mimochodem děkuji za objasnění fungování terrainhole ;)) jednou věcí, kterou bych řekl, že moc lidí nezná, a to následujícím zápisem do .sli:
Kód: Vybrat vše
---------------------------
   Terrainhole
---------------------------

[terrainholeprofile]

[terrainholeprofilepnt]
-1.5
0.1
0

[terrainholeprofilepnt]
1.5
0.1
0

Určuje to, kde se bude vytvářet terrainhole, případně zarovnávat terén (je to k funkci Align terrain v záložce Splines; Align terrain to spline v záložce Terrain nepotřebuje tenhle zápis, ale zápis výškových bodů - [heightprofile]).

Nápis Terrainhole na začátku je tam samozřejmě jen tak pro přehlednost, ten jsem si připsal já. [terrainholeprofile] definuje novou terrainhole, [terrainholeprofilepnt] pak jednotlivé body dané terrainhole. První řádek je X, druhý Z a třetí Y. Y znamená délku, po které se má terén začít zarovnávat, a zároveň délka, která má být vynechaná (nezarovnaná) před koncem spliny. Y může být u různých bodů různé. Pokud se vybere Align terrain: Yes, no THs, zarovná se terén klasicky v celé délce (Y tedy bude ignorováno), při Yes, only start TH se udělá terrainhole a na začátku se vynechá právě ta Y, Yes, only end TH zase vynechá na začátku, při Yes, both THs se vynechá na začátku i na konci.

No a proč vlastně to celé do .sli psát, když třeba u asfaltové silnice zarovnání funguje? Jedním důvodem je, že u "složitějších" splin (např. chodníku s obrubníkem na jedné straně) normálně zarovnání nefunguje, ale s tímhle zápisem ano. Dalším důvodem je, že se zápisem terrainhole se terén zarovnává (podle mě) lépe - de je rozdíl zarovnání terénu (Yes, no THs) u dvou splin, kdy ta levá má uvedený zápis v .sli, ta pravá ne.
Bez názvu.png


Snad to jde trochu pochopit a nenapsal jsem něco špatně. :)
Image
Jadu2
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 111
Registrován: 11 úno 2015 18:46

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron