TOPlist

Map Editor, napojování

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Map Editor, napojování

Příspěvekod Emyl » 14 dub 2011 16:18

čau, mužete mi prosim někdo vysvětlit jak na sebe napojit silnice v editoru? Protože ty čísla (angel a radius) nikdy nejsou přesně a tak mi to nikdy nevyjde aby se do sebe ty silnice přesně zapojily. a ještě jak vložit křižovatku? díky
Emyl
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2011 16:15

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod kosak » 15 dub 2011 02:04

Tak, silnice se rozhodně nespojují, tak jak to děláš :-) nejjednodušší způsob je další silnici stavět jako pokračování té co tam už máš... ovšem pokud stavíš pak z druhé strany a potřebuješ se napojit, je dole ve Splines tlačítko Complete to... klikneš, klikneš na kužel na jedné silnici a pak na kužel na té druhé a spojí se to. Pokud se to bude spojovat divně, tak zkus klikat na ty kužely v jinym pořadí. Mimochodem většinou se nechtějí spojit silnice, které jsou naproti sobě. Lepší je pokud k sobě doléhají pod nějakým úhlem.

Křižovatky jsou v Objects -> Crossings
http://www.usti.omsi.cz -> web o mapě Ústí nad Labem
Uživatelský avatar
kosak
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1480
Registrován: 30 bře 2011 20:20

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod Emyl » 15 dub 2011 15:55

Díky, a ještě bych se zeptal, proč vždy když uložim mapu tak se mi silnice neuloží? jen změna terenu...a když to načtu znova tak silnice fuč
//a to spojování funguje stejně taky jen pokud jsou silnice naproti sobě, a to je to co ja nepotřebuju, protože je nemožný trefit se silnicema přesně naproti sobě
// a taky by mě zajímalo proč se v nějakym místě objekt prostě zneviditelní a už neni vidět, prostě zmizí, nebo když zmáčknu N tak to jenom cinká a nic netvoří... nevim jestli mám nějakou špatnou verzi editoru, ale v tomhle neni možný nic vytvořit
Naposledy upravil Emyl dne 15 dub 2011 16:30, celkově upraveno 2
Emyl
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2011 16:15

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod Emyl » 28 dub 2011 22:46

Bump...
Emyl
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2011 16:15

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod kosak » 29 dub 2011 09:20

editor nemá víc verzí. proč se ti to neukládáteda netušim... a co se týče mizejících předmětů, může to souviset se změnou terénu. když ho tam vložíš, tak si zkus pohrát i s jeho výškou
http://www.usti.omsi.cz -> web o mapě Ústí nad Labem
Uživatelský avatar
kosak
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1480
Registrován: 30 bře 2011 20:20

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod shitman » 29 dub 2011 15:22

Nebo nejdřív změň terén, pak mapu ulož a až potom měň objekty.. Já mám s editorem také trable, občas nevytváří, jindy zase přetváří, potom to uloží a i když to není vidět, tak to tam je. :D Jestli ono to enbude těma sedmama....
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod David » 03 kvě 2011 08:18

Emyl píše:Díky, a ještě bych se zeptal, proč vždy když uložim mapu tak se mi silnice neuloží? jen změna terenu...a když to načtu znova tak silnice fuč
//a to spojování funguje stejně taky jen pokud jsou silnice naproti sobě, a to je to co ja nepotřebuju, protože je nemožný trefit se silnicema přesně naproti sobě
// a taky by mě zajímalo proč se v nějakym místě objekt prostě zneviditelní a už neni vidět, prostě zmizí, nebo když zmáčknu N tak to jenom cinká a nic netvoří... nevim jestli mám nějakou špatnou verzi editoru, ale v tomhle neni možný nic vytvořit



1. Pokud položíš silnici a pak změníš terén, silnice je pod terénem. To samé platí pro objekty.
Pokud stavíš silnici třeba ve 2 metrech a chceš tam dát značku, nebo lampu, zastávku atd., musíš před tím vyrovnat i terén. Pokud dáš značku k silnici a pak vyrovnáš terén, po uložení a nahrání mapy budou značky ve vzduchu.
2. Spojování silnic jde, tak jak psal kosak, stačí jemně natočit úhel silnice.
3. Pokud stavíš do kopce, nebo resp. pokud máš terén třeba 10m nahoru a stavíš obj., některé objekty nedrží danou pozici terénu ale stále z0 .
Uživatelský avatar
David
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 dub 2011 10:43
Bydliště: Strakonice

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod MatyRosecky » 13 čer 2017 08:48

David píše:musíš před tím vyrovnat i terén


A existuje nějaká funkce, která změní výšku terénu podle výšky silnice (např. když jde silnice z kopce tak se to pomocí "zvýšit" a "snížit" v záložce "terén" nedá dělat - nevím jak to je v originálu, proto píšu překlad)
MatyRosecky
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20 pro 2016 23:19

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod shitman » 16 čer 2017 17:39

funkce na to existuje, ale moc nedoporučuju jí používat, zvlášť potřebuješ-li podle výšky silnice upravit vzdálenější okolí nebo pokud máš několik různých silnic (např. u křižovatky) blízko sebe. jmenuje se Align terrain. upřímně se mi dodnes nepovedlo zjistit, co vlastně znamená to TH (terrain hole? fakt nevím), ani jaký je mezi těmi možnostmi rozdíl, pokud mě někdo doplní, budu šťastný. za mě je ale pořád nejlepší způsob upravovat si terén postupně pomocí štětce ze záložky Terrain.

Obrázek
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Map Editor, napojování

Příspěvekod MatyRosecky » 16 čer 2017 19:31

To sice je nejlepší to dělat kousek po kousku, ale co s kopci? Když tam mám stoupání tak to je na týden a půl na jeden kopec...

edit: A buď mi ta funkce nefunguje, nebo ji neumím použít, ale nic se neděje po zvolení nějaké možnosti
MatyRosecky
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20 pro 2016 23:19

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků