TOPlist

Nastavení větrání

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Nastavení větrání

Příspěvekod Fantomas007 » 29 črc 2011 17:57

Mohl by mi prosím někdo inteligentně a jednoduše popsat, k čemu přesně slouží následující ovládací prvky? 2 je mi jasné, 4 pravděpodobně taky, ale zbylé vůbec ne.
Přílohy
5.png
Obrázek
Uživatelský avatar
Fantomas007
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1125
Registrován: 13 dub 2011 21:08
Bydliště: Zlín

Re: Nastavení větrání

Příspěvekod POLDA » 29 črc 2011 18:00

no 5 je na to aby to procházelo celým busem 1 a dávají sílu "větru"
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
POLDA
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 378
Registrován: 23 dub 2011 20:51

Re: Nastavení větrání

Příspěvekod Steve » 08 srp 2011 10:31

Z praxe vím pouze že když 1 - 2 - 3 dáš nahoru a k tomu 5 do otočíš bude ti to hodně topit .
Naposledy upravil Steve dne 08 srp 2011 11:24, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Steve
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: 18 dub 2011 21:33
Bydliště: Brno - venkov

Re: Nastavení větrání

Příspěvekod Pall » 08 srp 2011 11:01

Zkrátka toto nejsou ještě celosvětově ucelené a uznávané symboly. Jedná se o spešl regionální Maňácký symboly tehdejší doby. Tedy jen má dedukce.
1 - na hoře otevřeno dole zavřeno přívod vzduchu do míst u řidiče (společně s přivodem vzduchu na čelní sklo)
2 - Teplo/chladno
3 - na hoře otevřeno dole zavřeno přívod vzduchu dále do vozu
4 - z vrchu přívod venkovního vzduchu, dole uzavřená cirkulace vně vozidla
5 - Hlavní uzávěr/ klapka. (symbol reproduktor:) otevřeno, čtverec zavřeno) podle mě je tento hlavní uzávěr umístěn před všema čtyřma šoupátkama, tedy nejspíš funguje jako hlavní primární uzávěr. Až na něm sou přidružený zbylé funkce...

S praxe nevím. Hru sem testoval a víc jak měsíc už nehrál...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Nastavení větrání

Příspěvekod VencaCZ » 14 srp 2011 19:43

Skoro jak už simulátor topení :D
Uživatelský avatar
VencaCZ
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1758
Registrován: 22 dub 2011 11:50
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nastavení větrání

Příspěvekod Fantomas007 » 20 srp 2011 15:53

Ještě jsem něco našel na omnibussimulator.forumieren.com. Vypadá to že ten systém je pouze na topení a ne i na větrání/chlazení jak jsem si myslel. Hold si budu muset vystačit s otevřenými okýnky a dveřmi.
OBRÁZEK
Obrázek
Uživatelský avatar
Fantomas007
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1125
Registrován: 13 dub 2011 21:08
Bydliště: Zlín

Re: Nastavení větrání

Příspěvekod Vitas » 01 zář 2011 12:16

Ja jsem prave taky zjistil ze 1,3,5 nemaj vubec na nic vliv. Zkratka, kdyz chces topit, tak musis za a) otocit koleckem a zmacknout vetracek (u SD77 je to to kolecko a packa za kasou) a za b) posunout 2 na cervenou. 4 jsem pochopil tak ze dole se toci furt vzduch vevnitr a je cim dal vic ohrivanej, v praxi to funguje, topi to rychle. Vprostred jsem to pochopil tak ze to proste jen privadi vzduch dovnitr, a nahore vzduch asi ze strechy nebo neco takovyho... Kazdopadne kdyz chci chladit, tak podle me nejucinejsi je nic nezapinat a proste jenom posunout 4 doprostred. Ty busy proste nemaj klimu a to znas sam ze kdyz je 30*C tak muzes chladit jak chces, ale bez klimy to proste nedas.
Vitas
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 935
Registrován: 11 dub 2011 23:16
Bydliště: Pardubice


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků