TOPlist

vypadek elektřiny a omsi

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

vypadek elektřiny a omsi

Příspěvekod vonH » 26 zář 2023 14:21

Před asi hodinou jsem pracoval v editoru a vypadla elektřina. Za asi 5 minut zase začala fungovat, tak jsem zapl PC a když jsem zapínal editor, ani mě to nenechalo mapu načíst. Zjistil jsem, že global má sice 242kB, jako by měl mít, ale je prázdný. Mám zálohu mapy z pátku, takže jsem tam nakopíroval global z páteční verze. To už mě to zapnout nechalo, ale když jsem se chtěl proklikat k místum na kterých jsem pracoval, zjistil jsem, že tam nejsou. Taky jsem zjistil, že oproti páteční verzi mi ve složce s mapou chybí skoro 400 souborů a ve složce TTData skoro 300. To je fakt ten editor tak dementní? Pamatuju si, že jednou, když jsem nestavěl, ale normálně hrál mi elektřina vypadla, ale žádný problém pak nebyl.
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: vypadek elektřiny a omsi

Příspěvekod creepemineCZ » 30 lis 2023 17:24

Při výpadku proudu (a tedy neočekávaném vypnutí PC) nedošlo k uložení a uzavření souborů v editoru, došlo tedy ke ztrátě dat. PC si pamatoval nějaké info o nich, ale ne jejich obsah, proto zobrazoval danou velikost. Dle všeho se ti neuložily soubory s daty mapy a zmiňovaný soubor nestačí pro obnovu mapy.
creepemineCZ
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 102
Registrován: 12 úno 2017 14:01
Bydliště: Vratimov


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků