TOPlist

Trhnutie súpravy metra na koľajniciach + spliny koľajníc

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Trhnutie súpravy metra na koľajniciach + spliny koľajníc

Příspěvekod andix » 05 dub 2023 10:55

Ahojte, obraciam sa na vás s prosbou:

1) Robil som si tzv. mapu testovaciu mapu pre linku metra v tvare PIKO železnice. Keď som poprepájal jednoltivé stanice traťovými úsekmi so splinymi, všetko bolo ok, fungovalo. Ale až do momentu, keď som šiel plnou rýchlosťou v zákrute s polomerom 300 a hneď po zákrute po rovnej trati mi trhal na strany celý vlak (súprava A3L82 BVG). V tejto časti dokonca aj vybroval. Niekoľko krát som túto časť trate premodeloval, zväčšoval polomery zákrút (200/300/350) a furt ten istý výsledok- Viete prosím ako tento bug ošetriť resp. čo urobiť? Alebo rovno treba mapu namodelovať od podlahy?

2) Mal som namodelovanú mapu metra a na konečnej stanici som mal výhybku - dvojitá koľajová spojka. Všetko fungovalo až do momentu, keď som prechádzal prostredníctvom tejto výhybky z jednej koľaje na druhú a pri prechode jak som kolesami opustil výhybku (object) a ocitol sa na spojnici (spline) tak mi to zhltlo súpravu, resp. súprava zmizla. Skúšal som to na novo premodelovať a keď som na novo dával ten istý objekt výhybky, nefungovalo napojenie na spline a to už po celej mape. O to horšie, že keď som si dal na tejto mape dvojvagónovú súpravu metra (Kurzzug), tak vôbec nefungovalo prepnutie do kabíny na opačnej strane. Naozaj neviem, čo v tomto prípade robiť, lebo mám zakúpenú verziu OMSI 2 s najnovším updatom.

Za vaše rady budem veľmi vďačný.

Andix
andix
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 67
Registrován: 28 kvě 2020 17:31

Re: Trhnutie súpravy metra na koľajniciach + spliny koľajníc

Příspěvekod TheFloxiCz » 05 dub 2023 11:51

Odpověď je jednoduchá, stručná a velmi nepříjemná, ale OMSI nikdy řízení železničních vozidel nepodporovalo, nepodporuje a podporovat nebude. Při řízení železničních vozidel dochází ke spoustě různých nevyřešitelných bugů, chyb, problémů a dalších věcí - to vše je způsobeno enginem hry, který není stavěn na to, aby hráči řídili železniční vozidla.
Obávám se, že ti nikdo s řešením ani nepomůže, protože se tím velmi pravděpodobně nikdo nezabývá, jelikož to jsou věci, které prostě nevyřešíš.

Já mám jediný tip a ten je, abys vypnul hýbání kamery při řízení vozidla - tím se dá eliminovat trhání a různý náhodný ujíždění kamery nahoru/dolu dopředu/dozadu (pohledu). To je asi tak vše.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Trhnutie súpravy metra na koľajniciach + spliny koľajníc

Příspěvekod Jirka_Driver » 05 dub 2023 23:15

Jak píše Floxi vypnout hýbání kamery při řízení vozidla. To je základ u kolejových vozidel.
2. Nepoužívat nejnovější patch, ale verzi 2.2.032. To je verze co líp podporuje kolejový vozidla (2.3.004 je zase pro vícekloubový autobusy)
3 výhybka: kdysi se tím zabýval PelinLakris spolu s 14Tr6207 a funguje to následovně:
-Na straně, kde je jeden path musíš napojit splinu počátkem (bod 0,0)
-na straně, kde jsou dvě koleje musíš napojit splinu obráceně, tedy koncem k objektu.
Tím zajistíš 100% funkčnost výhybky
(WIP) Brno - linka 10
Silnice+koleje: cca. 95%
Terén+Objekty: cca. 75%
AI linky: 5%


moje repainty
Uživatelský avatar
Jirka_Driver
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 238
Registrován: 17 kvě 2019 16:27
Bydliště: Štatl


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků