TOPlist

Crash Hry

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Crash Hry

Příspěvekod zeitus » 23 led 2022 16:08

Ahoj,
pracuji na mapě, v editoru vše v pohodě, ale poté co ji zapnu tak nemůžu nic dělat a Omsi neodpovídá. Zkoušel jsem zapnout Grundortf, ten funguje v pohodě. Zde logfile - https://pastebin.com/jtPxh017. MapTool nic neukazuje. Omsi je koupené.
Díky!
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Crash Hry

Příspěvekod Sergio_Cz » 23 led 2022 17:22

103 14:52:23 - - Warning: Direct3D-Device lost!
104 14:52:23 - - Information: Direct3D-Device resetted!

zkus restartovat pc, aktualizovat ovladače grafické karty
Obrázek
jsem žid a neumím si změnit heslo

Discord - Autobusové simulátory, Vlakové simulátory a další hry. I Šotouši
https://discord.gg/invite/TEJEUuj
Uživatelský avatar
Sergio_Cz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2625
Registrován: 02 kvě 2011 17:33
Bydliště: Pražký Had

Re: Crash Hry

Příspěvekod zeitus » 23 led 2022 19:08

Sergio_Cz píše:103 14:52:23 - - Warning: Direct3D-Device lost!
104 14:52:23 - - Information: Direct3D-Device resetted!

zkus restartovat pc, aktualizovat ovladače grafické karty


Už se stalo, furt nic. Windows jsou aktualizované, drivery taky. Tak nevím :D
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Crash Hry

Příspěvekod Sergio_Cz » 23 led 2022 19:20

co nějaký jiný program, co využívá gpu? fraps, mirillis apod? Mně toto občas dělalo, když jsem měl spuštěný program pro nahrávání (ale nenahrával) a přepínal jsem mezi okny windows. Pak mi občas hra spadla s touto chybou
Obrázek
jsem žid a neumím si změnit heslo

Discord - Autobusové simulátory, Vlakové simulátory a další hry. I Šotouši
https://discord.gg/invite/TEJEUuj
Uživatelský avatar
Sergio_Cz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2625
Registrován: 02 kvě 2011 17:33
Bydliště: Pražký Had

Re: Crash Hry

Příspěvekod zeitus » 23 led 2022 19:21

Sergio_Cz píše:co nějaký jiný program, co využívá gpu? fraps, mirillis apod? Mně toto občas dělalo, když jsem měl spuštěný program pro nahrávání (ale nenahrával) a přepínal jsem mezi okny windows. Pak mi občas hra spadla s touto chybou


Právě ze nic takového nemám. I po restartu to padá a to se mi nic takového nezapíná.
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Crash Hry

Příspěvekod Sergio_Cz » 23 led 2022 19:32

Tak bohužel už nevím, toto byl poslední nápad :mrgreen:
Obrázek
jsem žid a neumím si změnit heslo

Discord - Autobusové simulátory, Vlakové simulátory a další hry. I Šotouši
https://discord.gg/invite/TEJEUuj
Uživatelský avatar
Sergio_Cz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2625
Registrován: 02 kvě 2011 17:33
Bydliště: Pražký Had

Re: Crash Hry

Příspěvekod TheFloxiCz » 24 led 2022 01:52

Tyhle problémy jsou zlo a řeší se dosti těžko. Měl jsem stejný problém, crashování hry z ničeho nic, nejdřív občas, potom se to zhoršovalo a pád hry přišel ani ne do 5-minut. Stáhnul jsem a reinstaloval jsem snad všechno možný. Nakonec jsem přistoupil i k reinstalaci Woken (po 5 letech od koupě), došlo k mírnému zlepšení, ale problém se stále nevyřešil. Tak jsem koupil nový počítač a problém se vyřešil, na novém to funguje v pohodě, na starém ne.
Problém na starém PC mám dodnes (7 let starý, ale dobrý), takže se spíš obávám, jestli se nejedná o nějaký HW problém, ale zase na druhou stranu, všechny ostatní hry na něm fungují skvěle (byť už ho prakticky na hraní nepoužívám).

Každopádně, jak se to projevuje? Ihned po načtení? Nedělal jsi nějaké zásahy do počítače od té doby, co se to děje? (Instalace nějakého SW, aktualizace, odinstalace něčeho a tak podobně).
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Crash Hry

Příspěvekod zeitus » 24 led 2022 17:05

TheFloxiCz píše:Tyhle problémy jsou zlo a řeší se dosti těžko. Měl jsem stejný problém, crashování hry z ničeho nic, nejdřív občas, potom se to zhoršovalo a pád hry přišel ani ne do 5-minut. Stáhnul jsem a reinstaloval jsem snad všechno možný. Nakonec jsem přistoupil i k reinstalaci Woken (po 5 letech od koupě), došlo k mírnému zlepšení, ale problém se stále nevyřešil. Tak jsem koupil nový počítač a problém se vyřešil, na novém to funguje v pohodě, na starém ne.
Problém na starém PC mám dodnes (7 let starý, ale dobrý), takže se spíš obávám, jestli se nejedná o nějaký HW problém, ale zase na druhou stranu, všechny ostatní hry na něm fungují skvěle (byť už ho prakticky na hraní nepoužívám).

Každopádně, jak se to projevuje? Ihned po načtení? Nedělal jsi nějaké zásahy do počítače od té doby, co se to děje? (Instalace nějakého SW, aktualizace, odinstalace něčeho a tak podobně).


Takže, ihned po načtení mé mapy. Nic jiného kromě toho a Grundorfu jsem nezkoušel. Grundorf fungoval v pohodě. Mapa se načte v "pohodě", načte se do hry, ale pak jakmile cokoliv udělám, až už kliknu na tlačítko spawnutí busu nebo jenom pravé na otočení obrazovky, Omsi začne neodpovídat. Zkoušel jsem chvíli počkat ale nic. De facto jsem nic neinstaloval od té doby co jsem stahoval Omsi. Trochu podezírám Wokna, furt jen samé problémy. :D
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Crash Hry

Příspěvekod zeitus » 24 led 2022 21:16

zeitus píše:
TheFloxiCz píše:Tyhle problémy jsou zlo a řeší se dosti těžko. Měl jsem stejný problém, crashování hry z ničeho nic, nejdřív občas, potom se to zhoršovalo a pád hry přišel ani ne do 5-minut. Stáhnul jsem a reinstaloval jsem snad všechno možný. Nakonec jsem přistoupil i k reinstalaci Woken (po 5 letech od koupě), došlo k mírnému zlepšení, ale problém se stále nevyřešil. Tak jsem koupil nový počítač a problém se vyřešil, na novém to funguje v pohodě, na starém ne.
Problém na starém PC mám dodnes (7 let starý, ale dobrý), takže se spíš obávám, jestli se nejedná o nějaký HW problém, ale zase na druhou stranu, všechny ostatní hry na něm fungují skvěle (byť už ho prakticky na hraní nepoužívám).

Každopádně, jak se to projevuje? Ihned po načtení? Nedělal jsi nějaké zásahy do počítače od té doby, co se to děje? (Instalace nějakého SW, aktualizace, odinstalace něčeho a tak podobně).


Takže, ihned po načtení mé mapy. Nic jiného kromě toho a Grundorfu jsem nezkoušel. Grundorf fungoval v pohodě. Mapa se načte v "pohodě", načte se do hry, ale pak jakmile cokoliv udělám, až už kliknu na tlačítko spawnutí busu nebo jenom pravé na otočení obrazovky, Omsi začne neodpovídat. Zkoušel jsem chvíli počkat ale nic. De facto jsem nic neinstaloval od té doby co jsem stahoval Omsi. Trochu podezírám Wokna, furt jen samé problémy. :D


Divný ale je, že pokud zapnu jinou mapu, jako Berlín nebo Grufdorf, tak se to tam ukáže taky (Warning: Direct3D-Device lost!), ale mapa se načte v pohodě, takže to asi bude něco s mojí mapou.
Když se dívám na ty dva logfily, tak jediný co je de facto odlišný je toto:
Kód: Vybrat vše
110 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "textfeld_thermo.tga"!
111 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
112 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
113 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
114 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
115 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
116 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
117 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
118 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
119 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
120 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
121 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
122 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
123 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
124 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
125 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
126 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
127 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!
128 20:19:45 -  -     Warning:       Did not find texture file "null.bmp"!

Takže možná něco s tímhle?

EDIT: Zkoušel jsem i Dolní Kounice, vše běželo v pohodě, takže to bude mapou.
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Crash Hry

Příspěvekod zeitus » 25 led 2022 18:43

Ach jo, byl to AI list, že mě to nenapadlo dřív. Všem díky za pomoc. :D
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron