TOPlist

Křižovatky

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Křižovatky

Příspěvekod zeitus » 20 led 2022 22:13

Ahoj, nedávno jsem začal dělat mapu, ale nastal problém, že jsem si udělal vlastní silnice, ale už jsem nevěděl, jak na křižovatky.
Zkoušel jsem to přes splíny, podle tohoto https://drive.google.com/file/d/1LTtX7U-KfYEvSFiis1G3YdiQNCW_eB0X/view návodu. Ale program Sketchup je pro mě k nepochopení a naprosto ho nechápu :D. Zkoušel jsem také přes Inofficial SDK, ale není, nebo jsem spíš nenašel žádný návod. Takže pokud víte, jak jednuše udělat křižovatku s vlastníma silnicema, řekněte mi prosim.
Díky.
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Křižovatky

Příspěvekod TheFloxiCz » 21 led 2022 12:26

Nejjednodušší postup je si sestavit křižovatku ze splin, na to poskládat pathe - ideálně ze spliny "invis_spline" a ty potom přes Spline-Export vyexportovat do formátu .x, ten převést v OMSI SDK do formátu .o3d. Vytvoříš si jednoduchý .sco s pár zápisy, otevřeš ho v OMSI SDK (editor objektů) pro přidání pathů, který vlastně jen kopíruješ (opisuješ hodnoty z editoru). Pak si to jen položíš do křižovatky a voalá, máš funkční křižovatku.
Takže vlastně křižovatka je vytvořená přes spliny, ty jen potom vytvoříš pathe v objektu, aby AI dávala přednosti. Když se to naučíš, je to práce na 5-15 minut u jednoduchý křižovatky :)
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Křižovatky

Příspěvekod zeitus » 21 led 2022 14:37

Ahoj!
Díky za odpověd. Soubor .sco už mám, vzal jsem si nějakou křižovatku ze základní hry a předělal jsem jí v Crossing Editoru na moje silnice, ale už nevím co dál. Pochopil jsem že potřebuji .o3d soubor, ale ten nevím jak dostat. V jakém programu bych měl to měl udělat. Ještě, tedy jestli jsem to správně pochopil, potřebuji "invis_spline", předpokládám že je to prostě neviditelný spline, ale nikde v souborech jsem ho nenašel. Takže pokud by jsi mi mohl vysvětlit, jak získat ten .o3d, byl bych vděčný. Omlouvám se, nikdy jsem tohle nedělal, moc návodů na to není.
Diky.
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Křižovatky

Příspěvekod Etrusan » 21 led 2022 19:58

.o3d získáš převedením z .x a ten ti vyexportuje Blender =<2.79. Jedná se o model samotné křižovatky.
Etrusan
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1743
Registrován: 09 pro 2012 14:48

Re: Křižovatky

Příspěvekod zeitus » 21 led 2022 20:32

Takže po asi 3 hodinách jsem nějak přes export spline v editoru vytvořil nějakýsi objekt, je celý šedý a když ho dám do Crossing Editoru tak je vzhůru nohama a pokud v convertoru X -> o3d funkci "z up" vypnu tak je to zase otočené do leva. Já se asi zabiju :roll:
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Křižovatky

Příspěvekod TheFloxiCz » 22 led 2022 00:42

Asi jsme se úplně nepochopili.
Já jsem ti napsal postup, jak vytvořit pouze pathe ke křižovatce, kterou si složíš ze splin (nikoliv že exportuješ ty spliny, ale exportuješ pouze ty invis_spliny pro pathe). Pro nováčky je to asi nejjednodušší způsob.
Nehledě na fakt, že tvořit křižovatky jako celý objekt je v dnešní době proces na dlouhou dobu a podle mě naprosto zbytečná ztráta čas, když to jde udělat stejně kvalitně a jednodušeji.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Křižovatky

Příspěvekod zeitus » 22 led 2022 10:52

TheFloxiCz píše:Asi jsme se úplně nepochopili.
Já jsem ti napsal postup, jak vytvořit pouze pathe ke křižovatce, kterou si složíš ze splin (nikoliv že exportuješ ty spliny, ale exportuješ pouze ty invis_spliny pro pathe). Pro nováčky je to asi nejjednodušší způsob.
Nehledě na fakt, že tvořit křižovatky jako celý objekt je v dnešní době proces na dlouhou dobu a podle mě naprosto zbytečná ztráta čas, když to jde udělat stejně kvalitně a jednodušeji.

A jak tedy udělám tu křižovatku? Dejme tomu že mám 4 silnice, které potřebuji na sebe napojit. Takže pathe už mám z invis_splinu. Teď jenom jak to mám udělat? Tohle je zatím co jsem udělal, teď jenom jak to propojit https://ctrlv.cz/3NAl.
Díky.
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Křižovatky

Příspěvekod robo1p » 22 led 2022 12:02

Kdyby se ti na to blbě koukalo jako mně, tak jsem rychle upravil ten původní invis spline na menší ;)

Jinak nestačilo by se ti třeba spokojit pouze s kostkou? Já si pak celý zbytek křižovatky poskládám v editoru a je to pro mě lepší :)
Přílohy
invis_street_0.5m.zip
(312 bajtů) 31 krát
Uživatelský avatar
robo1p
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 338
Registrován: 09 srp 2017 20:51
Bydliště: Hl. m. Praha

Re: Křižovatky

Příspěvekod zeitus » 22 led 2022 12:33

robo1p píše:Kdyby se ti na to blbě koukalo jako mně, tak jsem rychle upravil ten původní invis spline na menší ;)

Jinak nestačilo by se ti třeba spokojit pouze s kostkou? Já si pak celý zbytek křižovatky poskládám v editoru a je to pro mě lepší :)


Mně jde o to, že nevím jak mám jakoby propojit ty silnice pod těma invis splinama. Pod nima v té fotce nic není, nevím jak to mám totiž propojit :D

Zde foto: https://ctrlv.cz/KXr1
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Re: Křižovatky

Příspěvekod zeitus » 22 led 2022 15:04

zeitus píše:
robo1p píše:Kdyby se ti na to blbě koukalo jako mně, tak jsem rychle upravil ten původní invis spline na menší ;)

Jinak nestačilo by se ti třeba spokojit pouze s kostkou? Já si pak celý zbytek křižovatky poskládám v editoru a je to pro mě lepší :)


Mně jde o to, že nevím jak mám jakoby propojit ty silnice pod těma invis splinama. Pod nima v té fotce nic není, nevím jak to mám totiž propojit :D

Zde foto: https://ctrlv.cz/KXr1


Pane bože jsem to ale retard :D Už to chápu, děkuji všem za pomoc, jen by mě zajímalo jak se jmenuje ta kostka, hádám že je to objekt.
zeitus
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2020 17:09

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron