TOPlist

Aut. hlášení pouze při příjezdu do zastávky

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Aut. hlášení pouze při příjezdu do zastávky

Příspěvekod JacobusCze » 12 říj 2021 15:41

Zdravím, byl by někdo ochotný mi poradit, zda-li jde u addonu "Citybus 628C & 628G LF" možné mít automatické hlášení pouze při příjezdu do zastávky? Vím že setvar "double_announcement" přidá ke klasickému hlášení po odjezdu i ohlášení při příjezdu. Všimnul jsem si i podobnosti se Solaris mega pack PL, ale bohužel v ničem mi to nepomohlo. Je to druhý den co se zkouším hrabat ve skriptech, studoval jsem vlákna na různých fórech, ale mé znalosti scriptu nejsou tak vysoké, tak jsem se nakonec zkusil obrátit sem.
JacobusCze
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2018 22:36

Re: Aut. hlášení pouze při příjezdu do zastávky

Příspěvekod TheFloxiCz » 13 říj 2021 07:35

Osobně tento addon nemám, ale ty polské addony to s velkou pravděpodobností budou mít na stejné bázi.

Možná by to šlo trochu "krkolomně" udělat i bez zásahu do scriptu. Má to dvojité hlášení rozdílné audio nahrávky, nebo hra jen používá tu stejnou i pro aktuální zastávku, jako při hlášení příští zastávky? Protože čistě teoreticky, pakliže ano, stačilo by jen smazat audio nahrávky pro hlášení příští zastávky a nechat jen ty s aktuální. Když OMSI nemá audio nahrávky s hlášením, tak logicky nic nepřehraje a když necháš jen ty s aktuální zastávkou, ohlásí hra pouze ony při zastavení v zastávce. Ale jak říkám, v tomto případě musí být dvě nahrávky pro každou zastávku (příští a aktuální).
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Aut. hlášení pouze při příjezdu do zastávky

Příspěvekod JacobusCze » 13 říj 2021 08:36

Addon využívá jen jednu audio nahrávku, takže např. na mapě Prahy by se těsně po odjezdu z Nových Butovic, ozvalo "Ovčí Hájek, příští zastávka..." stejně tak ale i při příjezdu na onen Ovčí hájek.
JacobusCze
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2018 22:36

Re: Aut. hlášení pouze při příjezdu do zastávky

Příspěvekod Solaris7777 » 20 říj 2021 11:39

Na tohle automatické hlášení a s tímto problémem jde vyzrát opravdu snad jen tak, že to necháš hlásit po odjezdu s tím, že vždy budeš o jednu zastávku dozadu "dle názvu v PP většinou). Projedeš Ovčí hájek a ohlásí se "Ovčí hájek, příští zastávka..". Jinak tam jedině narvat něco, co to automatické hlášení nemá, ovšem, počítám, že to kolega zamknul a nebudou ty možnosti úprav takové.
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron