TOPlist

Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Příspěvekod ROBOTOX » 15 bře 2021 15:31

Zdravím, trápí mě problémy s "nedostatkem paměti". Po nějaké době hraní od 15ti do 30ti minut se začnou v logfile objevovat tyto chyby (jsou to náhodné výňatky z logfile):

Warning: Texturladen - Direct9 Error: D3DXERR_INVALIDDATA (-2005529767)
Warning: Sound load: Error while creating DS Sound Buffer, E_OUTOFMEMORY
Warning: Sound vehicles\HH109_Stadtbus_HHA_1996-1997\sound\paxsound_low.wav could not be loaded! - Error: The DirectSound subsystem could not allocate sufficient memory to complete the caller´s request. (-2147024882)
Error: Systemfehler. Code: 8.
K provedení tohoto příkazu není dost paměťových prostředků: CV.Calculate - J2 (Vehicles\HC_Volvo7900H\Volvo_12.bus)
Warning: Sound vehicles\X10 Tiguan\..\..\Sounds\AI_Cars\..\WetLane_2.wav could not be loaded! - Error: The DirectSound subsystem could not allocate sufficient memory to complete the caller´s request. (-2147024882)

Po nějaké době se přestanou načítat textury až nakonec zmizí silnice a jízda končí.

Specifikace PC jsou absolutně nad doporučenými požadavky:

i7 9700k
32 GB RAM
RTX 2080 Ti

4GB Patch aplikován

Toto jsou moje aktulní grafická nastavení:

Obrázek
Obrázek

Za veškeré tipy budu moc rád.
Obrázek
Uživatelský avatar
ROBOTOX
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 319
Registrován: 25 led 2014 01:41

Re: Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Příspěvekod mikino7 » 15 bře 2021 17:48

V karte sounds si zvýš max. počet zvukov, kľudne aj na max. Malo by to vyriešiť tvoj problém ;)
mikino7
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 kvě 2019 21:24

Re: Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Příspěvekod ROBOTOX » 18 bře 2021 01:24

Děkuji za radu, nicméně toto na max už mám. Dnes jsem zkusil i čistou instalaci a stejně se chyba časem objeví.
Obrázek
Uživatelský avatar
ROBOTOX
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 319
Registrován: 25 led 2014 01:41

Re: Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Příspěvekod TheFloxiCz » 19 bře 2021 13:02

Spíš bych se vydal cestou omezování. Tohle je bohužel typická chyba, kdy OMSI vyčerpá všechny dostupné zdroje, které si dokáže z PC vzít. Nutno zmínit, že 3 tily na načítání jsou docela dost, 3x9 = 27 tilů je permanentně načtených.
Nesmíme ani zapomenout na to, že samotné OMSI má svoje limity a i kdyby člověk měl X nejsilnějších grafik a Y nejsilnějších procesorů, tak stejně OMSI nedokáže využít víc jak 4GB paměti pro textury a více jak 2 jádra procesoru.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Příspěvekod mikino7 » 19 bře 2021 13:54

TheFloxiCz, super poznámka, to som napríklad ani nevedel, že viac ako 4 GB a 2 jádra nevie využiť. To sa mi teraz celkom zišla táto poznámka :D
mikino7
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 kvě 2019 21:24

Re: Problémy s pamětí (E_OUTOFMEMORY)

Příspěvekod ROBOTOX » 23 bře 2021 12:17

Tak jsem snížil Tily na 2, výrazně ubral AI dopravu, a stále po zhruba stejné hrací době začnou kolem mě bělat textury a logfile se začne masivně zaplňovat. Další omezení grafiky už by měli hodně negativní dopad na vizuál hry (například dva Tily jsou podle mě naprosté mínimum aby hra nějak rozumně vypadala a neměl jsem před sebou stále prázdno a doskakující panoramata...)

EDIT: Tak to předběžně vypadá že problém byl v příliš bohatém AI listu. Teď jsem byl s původním AI listem poprvé schopen bez jediného Memory erroru projet linku 55 v Lublinu v obou směrech (se mým AI listem se během druhé jízdy začala po chvilce chyba objevovat). Takže budu muset omezit AI list což mě teda dost vadí ale budu to dělat postupně (nejdřív vyzkouším jestli to dělá moc autobusů nebo osobáků) a seznam postupně seškrtám... :?
Obrázek
Uživatelský avatar
ROBOTOX
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 319
Registrován: 25 led 2014 01:41


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků