TOPlist

Klávesové skratky SU PL mega pack

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Klávesové skratky SU PL mega pack

Příspěvekod mikino7 » 16 říj 2019 18:46

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť kde by som našiel v skriptoch / modely niaký súbor kde by som si nastavil klaves. skratku. Jedná sa o tlač. dopyt, centrálne otváranie dverí (dopyt na funkciu <KY_bus_doorfront4> , centrálne otváranie dverí na funkciu <KY_bus_doorfront4_close>, a ak by to šlo tak výstrahu na <KY_csengo> )
Vopred ďakujem za pomoc :)
mikino7
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 kvě 2019 21:24

Re: Klávesové skratky SU PL mega pack

Příspěvekod Sotous26 » 16 říj 2019 19:27

V nastavení si přenastavíš klávesy.
Je mi uplne jedno, co si o mne kdo mysli. Hlavni je, ze z toho maji radost.
Uživatelský avatar
Sotous26
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 535
Registrován: 02 bře 2016 20:13
Bydliště: Pardubice

Re: Klávesové skratky SU PL mega pack

Příspěvekod mikino7 » 16 říj 2019 19:34

Sotous26 : vysvetli mi, ako si na SU nastavím cez nastavenia v hre dopytové tlačítko keď v hre ho musíš kliknúť myšou, to isté aj pri cen. otváraní dverí. Na tie funkcie som to chcel nastaviť, v nastaveniach sa to nedá, to sa musí cez skript (v nastaveniach si zmením akurát klávesové skratky)
mikino7
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 kvě 2019 21:24

Re: Klávesové skratky SU PL mega pack

Příspěvekod Jirka_Driver » 16 říj 2019 19:52

Podívej se na tento tutoriál od Pelina Lakrise :)
phpBB [video]
(WIP) Brno - linka 10
Silnice+koleje: cca. 95%
Terén+Objekty: cca. 75%
AI linky: 5%


moje repainty
Uživatelský avatar
Jirka_Driver
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 238
Registrován: 17 kvě 2019 16:27
Bydliště: Štatl

Re: Klávesové skratky SU PL mega pack

Příspěvekod Apache2015 » 17 říj 2019 16:10

mikino7 píše:Sotous26 : vysvetli mi, ako si na SU nastavím cez nastavenia v hre dopytové tlačítko keď v hre ho musíš kliknúť myšou, to isté aj pri cen. otváraní dverí. Na tie funkcie som to chcel nastaviť, v nastaveniach sa to nedá, to sa musí cez skript (v nastaveniach si zmením akurát klávesové skratky)


To, že v základe hry nemôžeš niečo spraviť klávesou neznamená že to nejde nastaviť i v samotnej hre, aby sa to dalo spraviť, musel by autor módu najprv upraviť samotné súbory Hry, nie módu do nej, aby priradil nejakej klávese funkciu pričom si tú klávesu i tak najskôr zmeníš.
Jediná vec ktorú potrebuješ je klávesa na ktorú to chceš a v druhom rade zistiť názov funkcie resp. skriptu pod ktorým názvom v hre hľadať funkciu, alebo ako zapísať funkciu na klávesu pomocou kódu.
edit: tým chcem povedať, že i funkcie módov sa objavujú v liste funkcii, minimálne mne ich celkom pribudlo po nainštalovaní pár modelov.

Kde nájdeš názvy funkcii, tak najskôr by som skúsil prehľadať súbory modelu ak si minimálne trochu amatérsky znalý v kódu a dokážeš chápať kde nájsť funkcie a ich názvy, alebo v témate kde ti môže odpísať autor modelu, ktorý určite bude vedieť.
Pre prípad Solarisov PL je oficiálne téma kde odpisuje i autor poľské fórum Strefa OMSI.

Rozpísal som sa preto takto, aby som ti pomohol i do budúcnosti, nie len v tomto danom prípade.
Ryzen 5 3600, 16GB Predator 3200MHz a RTX 2060.
Uživatelský avatar
Apache2015
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1689
Registrován: 18 bře 2015 19:07
Bydliště: Slovensko


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků