TOPlist

Nastavení volantu blbě se otáčí

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bosko » 31 pro 2011 15:11

Hoj potřeboval bych poradit. Koupil sem an ainstaloval WIN7. Ted sem nainstaloval omsi že si zahraju a dal sem volant. Všecko funguje jak má plyn čudliky jen zatačení mi blbne.když točim na levo autobus točí na pravo a naopak + ještě se volant nedotoči uplnbě a ve hře je už nadoraz otočený. (můj volant se tedy otáčí moc rychle a ne o celej Stupěn. Potřeboval bych vaší pomoc nevím si rady. Díky
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Bosko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 972
Registrován: 12 dub 2011 07:10
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bocko777 » 31 pro 2011 15:15

Lidi se nemnění, mnění se okolnosti kolem nás, dej lháři příležitost lhát a on bude lhát, dej zrádci pŕíležitost zradit a on zradí ..
Uživatelský avatar
Bocko777
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1137
Registrován: 12 dub 2011 08:04
Bydliště: Podmostova 999,treti krabice na levo

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Pall » 31 pro 2011 15:16

Značka volantu?
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bosko » 31 pro 2011 17:12

Logitech G27
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Bosko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 972
Registrován: 12 dub 2011 07:10
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Dom » 31 pro 2011 21:10

Stačí když si u os nastavíš lineární. ;) Pak by to mělo fungovat.

mě to u G25 funguje. A pak tam jsou 2 čtverečky,tak ty vypni (aby tam nebyla fajifka).
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bosko » 01 led 2012 15:38

no častečně to fachá. Už se otači dobře na strany ale ma blbě nastavenou citlivost lehce se otáčí a když už v omsi je volant na doraz muj se otoči ne o celych 450 stupnu ale jen o 225 stupnů. nevíte kde to astavit?
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Bosko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 972
Registrován: 12 dub 2011 07:10
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bocko777 » 01 led 2012 15:51

Já mám G27, nastavil jsem si to přímo v "profileri" na OMSI ... nebo to ještě můžeš udělat myslím v kolonce ůplně na pravo u zatáčení, je tam "degressive", "biprogressive" atd .. se pohrej a jedno s toho bude fungovat ... verzi hry mám 1.01, takže já dal ještě automatickou detekci a nastavilo si to samo, múžu to kouknout a napíšu ti to sem, jen nevím jestli na to nemá vliv právě i to nastavení profileru ... skus a dej vědět, jestli pomohlo ..
Lidi se nemnění, mnění se okolnosti kolem nás, dej lháři příležitost lhát a on bude lhát, dej zrádci pŕíležitost zradit a on zradí ..
Uživatelský avatar
Bocko777
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1137
Registrován: 12 dub 2011 08:04
Bydliště: Podmostova 999,treti krabice na levo

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bosko » 01 led 2012 16:04

všechny ty degresivní atd. sem vyxzkoušel nefungují ani po zaškrtnutí tech 2 blbostí. spíš by mě pomohlo jak to maš nastavený v profileru.

EDIT: vyzkoušel sem znova auto config když sem otačel na levo jak my řeklo už si to našlo když sem to otočil do pulky to bude někde v profileru. Prosím Bocko pošli mi byl bi si tak hodný ;)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Bosko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 972
Registrován: 12 dub 2011 07:10
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Bocko777 » 01 led 2012 16:08

no to je jednoduché...na 900°..počky, udělám ňáký screeny ..

Obrázek

Apropo, jestli ti to stále nepůjde, tak už jen kalibrace...ale ses díl neozval, tak to asi funguje .. :) ..
Lidi se nemnění, mnění se okolnosti kolem nás, dej lháři příležitost lhát a on bude lhát, dej zrádci pŕíležitost zradit a on zradí ..
Uživatelský avatar
Bocko777
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1137
Registrován: 12 dub 2011 08:04
Bydliště: Podmostova 999,treti krabice na levo

Re: Nastavení volantu blbě se otáčí

Příspěvekod Pall » 01 led 2012 16:56

Hoši. Proč vy všichni máte aktivovaný auto centrování to nechápu:) U hry co to umí sama...Pak se vám mlátí (zkresluje) celkový FFB...Tá hra si zrovna s tímto umí poradit bez těchto "steroidů"
U této hry pro lepší nezkreslené FFB je lepší odfajfkovat " enable centring spring in force feedback games a to šoupátko pod tím "centring spring strength dát na "0%"
To neznamená že je to na nule že je to deaktivovaný...Znamená to, že auto centr Ti řeší samotná hra. Naopak nastavení na 100% se mlátí mezi sebou hra logitech soft...
Ano efekt to má ten, že ve windows stratíte odpor volantu ale na co potřebujete navracení volantu ve windows? Na nic:)...Naopak dokonce ten volant šetříte...Ty odpory se aktivují FFB hrou...a ano SCS to neumělo proto dát to šoupátko na 0% v SCS neměli ste FFB žádné...Jenže toto není SCS apod šlichty...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků