TOPlist

Skript zadání spoje do kasy

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Skript zadání spoje do kasy

Příspěvekod vonH » 06 říj 2017 19:06

Už delší dobu se snažím "překopat" originální kasu u karosy C954 na mijolu. Nicméně teď bych potřebovla poradit. Jde o tohle, normálně zapnu kasu, přihlásím se, otevřu odpočet a naskočí mi zadání spoje do kasy
linka_spoj.jpg
Zadám číslo linky, spoj a potvrdím. Teď bych potřeboval, aby se mi zobrazil detail o spoji.
detail.jpg
Jenomže, mě se místo toho, zobrazí okýnko určené pro výdej jízdenek, přes něj ten detail o spoji a na tom co ještě zbylo z té mikroelektroniky, se mi zobrazí, to co se tam zobrazuje po zadání spoje do kasy u té originální mikroelektroniky.
vydej.jpg
Neví někdo, jak nějak elegatně upravit ten script zadání spoje, aby to fungovalo, tak jak potřebuju?
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49

Re: Skript zadání spoje do kasy

Příspěvekod stefco » 07 říj 2017 15:49

Toto vyzerá skôr na problém v model.cfg a to konkrétne s príkazmi [visible]. Ide o to, že v skripte by si mal mať nejakú premennú, ktorá určuje, ktoré "pozadie" a ktoré texty sa majú na kase objaviť. To čo sa má objaviť, potom treba v model.cfg opatriť príkazom [visible], za ktorým nasleduje názov ovládacej premennej a jej hodnota, pri ktorom sa dané .o3d zobrazí.
Čo sa týka toho displeja z pôvodnej kasy, ten je treba z model.cfg odstániť, pretože je tam zbytočný.
Uživatelský avatar
stefco
Zasloužilý scripter
Zasloužilý scripter
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 12 srp 2011 22:17

Re: Skript zadání spoje do kasy

Příspěvekod vonH » 10 říj 2017 17:49

Ve "visible" problém nebude. Problém je pravděpodobně v souboru IBIS-2 v triggeru IBIS_eingabe. Původně to bylo takhle:
puvodni_script.jpg

Já to zkusil upravit tak, že většinu toho sciptu pod (L.L.IBIS_mode) 2 = sem přesunul pod (L.L.IBIS_mode) 3 =
upraveny_script.jpg
Což pomohlo v tom, že po zadání linky a spoje, se mi zobrazí ten detail spoje. Dál bych potřeboval, abych se dostal do toho režimu výdeje jízdenek, jak je na třetím obrázku. (Na zbytku té staré by se pak měla zobrazit výchozí zastávka a následující zastávka.) Tam už měl ale po omsi nepustí, zmáčknu enter na kase a nestane se vůbec nic.
vonH
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 07 úno 2014 21:49


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků