TOPlist

NAHRÁNÍ VIDEA

Tato sekce je pro ty, co hledají něco ohledně OMSI.
Pravidla fóra
Delší seznamy hledaných objektů/splin zavírejte do tagu CODE.

NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod kosak » 29 dub 2011 10:36

Můžete mi někdo napsat pls nějakej soft na nahrávání videí??? A ŽÁDNEJ FRAPS... tu sra*ku už nechci ani vidět, zrovna jsem dotočil video návod na vložení objektů do hry a 15 min. video se mi rozdělilo na 4 části, každá po 3,5 GB... OMG???????????!!!!!!!!!!!! ten program jsem nastavoval snad 20x... tak neni něco inteligentnějšího??
http://www.usti.omsi.cz -> web o mapě Ústí nad Labem
Uživatelský avatar
kosak
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1480
Registrován: 30 bře 2011 20:20

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod Pall » 29 dub 2011 10:58

Game cam. O jiným softu nevím. Ale přejdeš k Frapsu tak jak tak:) Nic lepšího než Fraps není. Se nedá kvalitativně srovnávat s game camem...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod TomsonTom » 29 dub 2011 14:45

Bohužel, Pall má pravdu. S Frapsem začneš a u Frapsu taky skončíš. Ty videonahrávky maj sice obří velikosti, ale při editaci videa ho stejně potom renderuješ a ukládáš do nějakýho rozumnějšího formátu s nižší kvalitou. Prostě nesmíš se divit, že při rozlišení 1440x900 a 30 snímcích za sekundu má 10 minut videa 5 GB. :) Vždyť to je skoro jak Full HD, a to máš ještě k tomu víc snímků za vteřinu a maximální kvalitu, co jde vytřískat.
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod shitman » 29 dub 2011 15:32

Výpis z mediainfo:

Hlavní
Celý název a cesta : C:\Users\Petr\Desktop\Nová složka (7)\Omsi 2011-04-28 17-36-28-43.avi
Formát : AVI
Formát/ : Audio Video Interleave
Velikost souboru : 1,13 GiB
Duration/String : 2mn 44s
Celkový BitRate : 58,7 Mbps

Video
ID : 0
Formát : Fraps
CodecID : FPS1
Duration/String : 2mn 44s
Bit rate : 57,2 Mbps
Šířka : 640pixely
Výška : 512pixely
Poměr stran : 5:4
Frame rate : 25,000 fps
Bits/(Pixel*Frame) : 6.979
StreamSize/String : 1,10 GiB (97%)

Audio
ID : 1
Formát : PCM
Format_Settings_Endianness : Little
Format_Settings_Sign : Signed
CodecID : 1
/ : Microsoft
Duration/String : 2mn 44s
Bit rate : 1 536 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 30,2 MiB (3%)
Interleave_Duration/String : 998 ms (24.96 video frames)


Proboha, může mi někdo vysvětlit, proč Fraps nahrává s vlastním kodekem a proč proboha s bitratem 60mbps?! :D I na FullHD by stačil maximální bitrate okolo 6mbps. Tohle mi prostě příde absolutně děsivý, vůbec už se nedivim, že se mi na starší sestavě při Frapsech slušně zasekával comp... :D
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod MPu 3000 » 29 dub 2011 16:30

Ja bych doporucil AVS Screen Cature, ale nevim jestli je samotne, ale minimalne v sade AVS Video Editor
Uživatelský avatar
MPu 3000
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 650
Registrován: 17 dub 2011 18:43
Bydliště: http://mpu3000.wz.cz/

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod LuciusTN » 10 črc 2011 21:50

ja som tiež za FRAPS !!!

proste treba mať prichystaný 500 gb HDD :D :D :D

ale zase výhoda : nieje moc náročný a na prakticky na akomkoľvek dvojjadre ti uloží videozáznam bez niakeho výrazného spomalenia hry/programu !!

je to dané tým , že FRAPS nepoužíva prakticky žiadnu kompresiu...

ja to potom všetko nabácham spolu buď do Nero Viasion Express alebo do obyčajného Virtual Dubu...a HOTOVO !!!
sorry ROGERERe...
Uživatelský avatar
LuciusTN
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2011 23:41

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod shitman » 10 črc 2011 21:58

LuciusTN píše:ja som tiež za FRAPS !!!

proste treba mať prichystaný 500 gb HDD :D :D :D

ale zase výhoda : nieje moc náročný a na prakticky na akomkoľvek dvojjadre ti uloží videozáznam bez niakeho výrazného spomalenia hry/programu !!

je to dané tým , že FRAPS nepoužíva prakticky žiadnu kompresiu...

ja to potom všetko nabácham spolu buď do Nero Viasion Express alebo do obyčajného Virtual Dubu...a HOTOVO !!!

O tom, že není moc náročný, bychom mohli hodně debatovat. I na čtyřjádře hru zpomalí, většinou okolo pěti snímků za sekundu, také záleží na tom, jak nároční na hw je daná hra/program, který nahráváš. rozhodně nezáleží jen na velikosti HDD, ale také na jeho rychlosti, připojení, rychlosti RAM paměti a výkonnosti procesoru a grafiky. rozhodně ale zajistí nejlepší kvalitu.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod Steve » 11 črc 2011 09:50

Další možností je, opravdu na to mít přichystané místo, a pak při exportu ze střihového programu (jen Windows Movie Maker prosím ne !) exportujte třeba na *.mov -> 720p -> 30fps -> kódování H264 a je to mnohem menší při zachování dobré na youtube tak akorát kvality ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Steve
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: 18 dub 2011 21:33
Bydliště: Brno - venkov

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod shitman » 12 črc 2011 17:54

Steve píše:Další možností je, opravdu na to mít přichystané místo, a pak při exportu ze střihového programu (jen Windows Movie Maker prosím ne !) exportujte třeba na *.mov -> 720p -> 30fps -> kódování H264 a je to mnohem menší při zachování dobré na youtube tak akorát kvality ;)

Na YT bohatě stačí 25FPS, bitrate tak 1600kbps se standartním H264, případně MPEG4 kodekem. Rozlišení doporučuji 720 nebo 1080p při opravdu dobré kvalitě. Zvuk mp3, více než 192kbps je absolutně zbytečných (na YT stejně všechen zvuk nakonec nepřekročí kvalitu 128kbps.. někdy jsou ty jejich kompresní poměry pro videa celkem vražedné). Jinak bych doporučoval nahrávat spíše ve formátu *.avi, případně v *.mp4.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: NAHRÁNÍ VIDEA

Příspěvekod SolarisKuba » 27 zář 2011 18:48

A prosim Vás jak mám z frapsu dát dolu velikost, protože když dávám video na youtube tak mi naběhne že zbývá 936minut a tak dlouho se mi fakt nechce čekat.Prosím o pomoc :o
RoBUS CityLine (coming soon)
SolarisKuba
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 269
Registrován: 21 zář 2011 15:36
Bydliště: Teplice

Další

Zpět na Hledám

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků